Kelionė į praeitį – kelis šimtus metų ir kelis šimtus milijonų metų. Papilė-Šaltiškiai-Akmenė-Menčiai (kolektyvams)

Kultūrinė kelionės dalis – po du senus Žemaitijos miestelius – Papilę ir Akmenę. Juose stebėtinai daug kultūrinio palikimo. Mūsų Žemės sandarą ir vystymosi istoriją galima pajusti Šaltiškių molio karjere: stebina ne tik raudonas kraštovaizdis, bet ir žinia, kad šio molio amžius siekia 250 milijonų metų. Dar senesnės klintys Menčių karjere.
Kelionė į praeitį – kelis šimtus metų ir kelis šimtus milijonų metų. Papilė-Šaltiškiai-Akmenė-Menčiai
Kelios datos

Papilė-Šaltiškiai-Akmenė-Menčiai

Vykstame į vieną šiauriausių Lietuvoje  – Akmenės rajoną, kuris išsiskiria naudingųjų iškasenų įvairove, gausa ir turintis nuostabią gamtą. Rajone kasamos klintys, molis, durpės, žvyras, smėlis. Rajono teritorija turi gilią istoriją.

10 val.  atvykstame į Papilę. Papilės centre mus pasitiks  gidė, kuri ir supažindins mus su šiuo turtingu kraštu.

Papilėje aplankome  paminklą S. Daukantui. Pristatomi didžiojo istoriko,  tautosakininko, kalbininko, švietėjo darbai ir jo atminimo įamžinimas. Per S. Daukanto muziejaus kiemelį pasiekiamas Lakštingalų slėnis, kur rengiamos Lakštingalų nakties poezijos ir muzikos šventės. Akmenimis grįstu taku, išlikusiu iš XVIII a., pavenčiais nueiname iki I Papilės piliakalnio, aplankome S. Daukanto kapą, autobusu pasiekiame apžvalgos bokštą Daubiškių kaime, iš kur atsiveria išraiškingas Ventos upės slėnis su kerinčiu Jurakalnio atragiu.

Vykstame į Šaltiškių karjerą, kuris  įtrauktas į gamtos paminklų sąrašą. Pasak mokslininkų, vaizdai primena Marso kosminių stočių panoramas. Pamatysite 600 tonų sveriantį ekskavatorių. Jo strėlės ilgis net 60 metrų. Gėrimės Marsą primenančiu peizažu, iš tolo apžiūrime galingą techniką.

Vykstame į Akmenės miesto centrinę aikštę. Apžiūrimas Laisvės paminklas,  Šv. Onos bažnyčia.

Lankomės Akmenės krašto muziejuje* (5€-3€), kuriame eksponuojama Fosilijų kolekcija. Drugelių ekspozicija: didžiausia dieninių drugių kolekcija Lietuvoje. Gyvų drugelių „šiltnamiukas“.

Aplankysime vieną iš jauniausių miestų Lietuvoje – Naująją Akmenę.  Kultūros rūmai, statyti pagal tipinį 1949 m. projektą. Apie 14.30 val. pietūs kavinėje -viešbutyje „Naujoji Akmenė”. Pats pastatas irgi yra Naujosios Akmenės istorijos dalis: jame veikė „Akmenės cemento” profilaktoriumas. Pietų kaina – 7 € /asm. (sriuba, cepelinai, gėrimas).

Vykstame į  Menčiuose esantį klinčių karjerą. Šioje vietoje klintys kalkių gamybai ir cukraus pramonei pradėtos kasti dar 1932 m. Dabar dalis iškasto karjero užtvindyta, tyvuliuoja dirbtiniai ežerėliai, kurie skalauja išlikusias klinčių atodangas. Karjero lankytojus pribloškia vaizdas, primenantis Amerikos Didijį kanjoną.  Vaizdai – kaip Mėnulyje.

Po įspūdžių pilnos dienos, vykstame namo.

Pastaba. Vaikščioti po karjerus turėti kuo persiauti, geriausia guminiais batais.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

*Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu;

*Kelionės vadovo-gido paslauga;

Papildomos išlaidos :

Lankomiems mokamiems objektams ir pietums turėti apie 16-18  Eur /asm.

 

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 678 59 120  el paštu: keliones@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com