Kėdainiai: Radvilų takais ir midaus upėmis

Kėdainiai – vienas seniausių Lietuvos miestų. Nuo 15 a. Kėdainiai buvo privatus miestas, valdomas kunigaikščių Radvilų ir didikų Kiškų. Ypač ryškius pėdsakus Kėdainiuose yra palikęs Kristupas Radvila ir jo sūnus Jonušas Radvila. Radvilų laikais Kėdainiai buvo garsus kultūros ir amatų ir prekybos centras.
Kėdainiai: Radvilų takais ir midaus upėmis
25 liepos
29 €
29 €
Kaina asmenui
Kėdainiai: Radvilų takais ir midaus upėmis
1 dienos ekskursija

Apie 8val išvykstame iš Klaipėdos (pc Akropolis), Gargždų, Kryžkalnio. Vykstame į Kėdainius. Kėdainiai yra Lietuvos centre. Tai – lygumų ir upių kraštas. Kėdainiai – vienas seniausių Lietuvos miestų. Nuo 15 a. Kėdainiai buvo privatus miestas, valdomas kunigaikščių Radvilų ir didikų Kiškų. Ypač ryškius pėdsakus Kėdainiuose yra palikęs Kristupas Radvila ir jo sūnus Jonušas Radvila. Radvilų laikais Kėdainiai buvo garsus kultūros ir amatų ir prekybos centras. Kėdainiuose ekskursija “Kėdainiai – kunigaikščių Radvilų miestas”*. Ekskursijos metu susipažinsime su šios kilmingos šeimos istoriniais ženklais, kurių gausu jaukiame Kėdainių senamiestyje. Aplankysime Evangelikų reformatų bažnyčią – kunigaikščių Radvilų nekropolį*, jos kriptą, kurioje puošniuose renesanso ir baroko stiliaus sarkofaguose palaidoti Radvilų giminės atstovai.

Po ekskursijos keliausime paragauti škotiškų valgių ir gėrimų restorane ,,Grėjaus namas“.  Siūlome paragauti Jautienos troškinį, gamintą pagal senovės Radvilų receptą bei desertą- naminius agurkų ledus su medumi bei agurkų džemu.* (būtina užsisakyti iš anksto, perkant kelionę).

Prieš kelionę namo – užsukame į kaimo turizmo sodybą, esančia prie Šušvės upės  – vienos švariausių ir vaizdingiausių Lietuvos upių. Čia šeimininkai laiko bites, siūlo paragauti įvairių rūšių midaus. Taip pat čia turėsime galimybę paragauti pagal seną išsaugotą receptūrą gaminamų ypatingų  midaus rūšių. Degustacinė – pažintinė programa  (2val) „MIDAUS UPĖS TEKĖJO…“*, kurios metu ne tik paragausime 9 rūšių midaus, vaišinsimės naminiu sūriu bei medumi, bet ir išgirsime šio gėrimo atsiradimo istoriją, vartojimo papročius ir gamybos ypatumus. Kelionė namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Transportas;
  • Kelionės vadovas;
  • Ekskursinė programa.

Papildomos išlaidos kelionėje – lankomų mokamų objektų, paslaugų kainos:

*Ekskursija Kėdainiuose apie 1-2Eur/asm

*Radvilų mauzoliejus – 2-1 Eur/asm.;

*Radvilų jautienos troškinys – 6Eur/asm, naminiai agurkų ledai su medumi ir agurkų džemu 3.50Eur

*Šušvės midaus degustacija 9Eur/asm

Pasiteiravimui apie kelionę:

  • Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt