Kaunas. Išskirtiniai „Laikinosios sostinės“ muziejai

Vyksime susipažinti su trimis išskirtiniais „Laikinosios sostinės“ muziejais. Tai -  LR Prezidento rūmai, Juozo Tumo-Vaižganto butas-muziejus ir C. Sugiharos muziejus.
Kaunas. Išskirtiniai „Laikinosios sostinės“ muziejai
27 balandžio
48 €
48 €
Kaina asmeniui
Kaunas. Išskirtiniai "Laikinosios sostinės" muziejai
1 dienos ekskursija

Išvykimo vietos

  • 07.00 val. iš Klaipėdos, PC Akropolis aikštelės nuo Dubysos g. pusės
  • 07.15 val. - Gargždai, aikštelė prie autobusų stoties
  • 08.15 val. - Kryžkalnis, Didžioji Orlen degalinė

Vyksime susipažinti su trimis išskirtiniais „Laikinosios sostinės“ muziejais. Tai –  LR Prezidento rūmai, Juozo Tumo-Vaižganto butas-muziejus ir C. Sugiharos muziejus.

Atvykus į Kauną, lankomės Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje*, kuri  įsikūrusi miesto centrinėje dalyje, kur Senamiestis susitinka su Naujamiesčiu.

Kaunui tapus laikinąja Lietuvos sostine, šiame mieste 1919 m. balandžio 4 d. buvo išrinktas pirmasis Lietuvos Prezidentas Antanas Smetona. Tikintis greitai atgauti istorinę sostinę Vilnių, Prezidentui buvo ieškoma laikinos rezidencijos. Ja turėjo tapti buvę gubernatoriaus rūmai, tačiau valstybės Prezidentas į juos įsikelti iš karto negalėjo, nes pastate gyveno vokiečių civilinės valdžios komisaras Liudvikas Cimerlė. Todėl iki jo išsikraustymo Prezidentūra buvo įsikūrusi nedideliame mūriniame name Laisvės alėjos ir Vytauto prospekto kampe.

1919 metų rugsėjį ant rūmų stogo pagaliau suplevėsavo Prezidento vėliava su Vyčiu raudoname fone ir į pastatą įsikėlė pirmasis Nepriklausomos Lietuvos valstybės Prezidentas Antanas Smetona. Rūmai išbuvo Prezidento rezidencija iki pat sovietų okupacijos 1940 metų birželio 15 dieną. Šiame pastate rezidavo visi trys ano meto Lietuvos Respublikos Prezidentai: Antanas Smetona (1919–1920 ir 1926 –1940 m.), Aleksandras Stulginskis (1920–1926 m.) ir Kazys Grinius (1926 birželis–gruodis).

Aplankomas Juozo Tumo-Vaižganto butas-muziejus* (Maironio lietuvių literatūros muziejaus padalinys), įkurtas 1997 m. autentiškai pagal archyvines nuotraukas. Keturiuose memorialiniuose kambariuose dera praktiškas paprastumas su estetiškumu. Pats Vaižgantas savo buto aplinką buvo pavadinęs meniškai kunigiška. Turėjo, jo žodžiais, „nebrangių, bet rinktinių paveikslų galeriją.“ Šie paveikslai, kaip ir anuomet, kabo visuose kambariuose. Yra keletas skulptūrų. Juozas Tumas-Vaižgantas šiame bute gyveno ir kūrė trylika metų. Pro buto langus galima pamatyti Švč. Mergelės Ėmimo į dangų (Vytauto Didžiojo) neparapinę bažnyčią, kuri yra pats seniausias Kaune ankstyvosios gotikos paminklas. Vaižgantas beveik dvylika metų buvo šios bažnyčios rektorius, rūpinosi jos atstatymu ir remontu. Kadangi bažnyčioje zakristijos nebuvo, tai visi reikalai buvo tvarkomi užsakų kambaryje. Vaižgantas garsėjo kaip populiarus, žmonių mylimas kunigas, tad čia lankytojų niekuomet netrūkdavo – duris praverdavo ir tie, kurie išdrįsdavo prašyti pinigų, nes žinojo, jog geraširdis dvasininkas juos skolina.
Vytauto Didžiojo (Švč.Mergelės Marijos Dangun Ėmimo) bažnyčios šventoriuje atidengtas paminklas vienai ryškiausių XX amžiaus Lietuvos asmenybių – J. Tumui Vaižgantui. Gedimino Piekuro bronzinė skulptūra, vaizduojanti kunigą, trumpam prisėdusį ant suoliuko šiaurinio bažnyčios fasado pavėsyje, puikiai įkomponuota šventoriuje.

 Toliau, apie 15.00-17.00  val. Suhigaros namų muziejuje potyrių ekskursija „Tarpukario Kauno paslaptys: Japonijos skoniai, diplomatų ir šnipų istorijos” (1,5-2 val., kaina – 20 € /asm.) Potyrių ekskursijos metu nusikelsite į 1939 metų Kauno diplomatinius užkulisus, iš arčiau susipažinsite su Japonijos konsulo, Chiunės Sugiharos, dirbusio ir gyvenusio šiuose Vilties namuose bei išgelbėjusio apie šešis tūkstančius žydų, asmenybe ir žygdarbiais, taip pat jo kolegos Nyderlandų garbės konsulo Jano Zwartendijko indėliu. Sužinosite, kas slypi už „Gerumo kristalo“. Na, o ypatingą istorinį pasakojimą lydės daugybė negirdėtų detalių ir liudijimų ne tik apie tuometinį Kauną, vadintą šnipų miestu, bet ir japoniškos kultūros gyvavimą jame. Galėsite paragauti žaliosios arbatos bei japoniškų saldumynų – mochi.

Laisvas laikas kavai, pavalgymui.

Po turiningos dienos – kelionė namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

*Transportas;

*Kelionės vadovo paslauga-ekskursinė programa;

*Kelionės organizacija.

Papildomos išlaidos:

LR Prezidento rūmai – bilieto kaina – 5€-2,50€ /asm. Gidas – 40 € /grupei;

Juozo Tumo-Vaižganto Memorialinis butas-muziejus – 2€-1€ /asm.;

C. Sugiharos muziejus. Potyrių ekskursija „Tarpukario Kauno paslaptys: Japonijos skoniai, diplomatų ir šnipų istorijos” – 20 € /asm.

Pastaba

  • Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 30 turistų. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 2 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios;
  • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 2 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu
  • Pastaba! Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.
  •  Keliautojai, kurie nori užsisakyti konkrečią vietą autobuse, gali tai padaryti už 10 eur/asm. papildomą mokestį, rekvizitus atsiųsime.

 

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 678 59 120  el paštu:   keliones@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com