Naujiena! Kašubijos kraštas – Helo pusiasalis – Gdanskas

Kašubija – tai Lenkijos šiaurės vakarų regionas. Jo gyventojai didžiuojasi turintys savitą kalbą, tradicijas, spalvas ir dainuojamą abėcėlę. Tai žmonės labai mylintys dievą ir jūrą.
30 rugsėjo - 2 spalio
195 €
195 €
Kaina asmeniui
Kašubijos kraštas - Helo pusiasalis - Gdanskas

1 diena.

Anksti ryte (laikas tikslinamas) išvykimas iš Klaipėdos. Keliaujame link Gdansko – vieną seniausių Lenkijos miestų su žavingu senamiesčiu. Prie Baltijos jūros įsikūręs uostamiestis tai pamario vaivadijos sostinė. Miestu teka dvi Vyslos upės atšakos, jame daug tiltų. Miesto senamiesčio stilius viduramžiškas: daug siaurų vėjuotų gatvelių, namų stačiais stogais ir balkonais. Apžiūrėsime miesto istoriją atskleidžiančius Aukštuosius, Auksinius ir Žaliuosius vartus, renesanso stiliaus viduramžiškus pastatus, stabtelsime prie miesto simbolio – Neptūno fontano. Išvysime Karališkųjų namų pastatus,  buvo aplankyti Lenkijos karalių, aplankiusių Gdanską: Zygmuntas III Vaza (lankėsi septynis kartus), Vladislovas IV Vaza, Janas Kazimieras, Jan III Sobieski, Stanislovas Leszczynskis.

Po ekskursijos laisvas laikas, kurio metu galėsite pasivaikščioti promenada, užsukti į kavinę ar restoraną ir pamaloninti skonio receptorius, o gal norėsis dar kartą pasigrožėti Gdansko senamiesčiu.  Nakvyne viešbutyje.

2 diena.

Pusryčiai. Kašubija – tai šiaurės vakarų regionas. Jo gyventojai didžiuojasi turintys savitą kalbą, tradicijas, spalvas ir dainuojamą abėcėlę. Tai žmonės labai mylintys dievą ir jūrą. 34km Helio pusiasalis. Kadaise pusę jo priklausė Prūsijai, pusę Lenkijai. Šiandien kryptis nurodo tiek lenkiškos, tiek kašubiškos rodyklės. Dabar tai turistų pamėgta vieta. Šiandien čia absoliučios laisvės pojūtį patirti traukia ir jėgos aitvarų mėgėjai.Pažintį su Helio pusiasaliu pradėsime Hel miestelyje. Pasivaikščiosime pakrante, kur susilieja Gdansko įlanka ir Baltijos jūra. Netoli uosto yra Žuvininkystės muziejus, kuriame galite sužinoti Baltijos jūros ir Helo pusiasalio istoriją. Fokarium – ruonynas, kuris priklauso Gdansko universiteto Okeanografijos institutui. Čia vykdomas pietinių Baltijos regione gyvenančių pilkųjų ruonių kolonijų atkūrimo ir apsaugos projektas. Stebėsime ruonius. Vaikštant promenada galėsime grožėtis senais kašubiškais namais. Daugelyje iš jų įsikūrusios kavinės, suvenyrai. Laisvu laiku, norintys galės aplankyti pakrantės gynybos muziejų. Grįžtant idant nepritrūktume jūrinių vaizdų, užsuksime į Gdynią. Pasivaikščiosime T.Kosčiuskos skveru. Pasigrožėsime 1909m. statytu burlaiviu „Dar Pomorza“ ir šalia esančiu kariniu laivu Błyskawica (1937). Grįžtame į nakvynės vietą netoli Gdansko.

3 diena.

Pusryčiai. Vyksime į Šv. Lipkos* religinį ansamblį, kurį sudaro barokinis vienuolynas bei bažnyčia, kurioje yra „šokantys“ vargonai – jais grojant visos ant vargonų esančios figūrėlės juda. Įspūdis – nepakartojamas! Lenkijos-Lietuvos keliais keliaujame namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota: 2 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais, kelionė autobusu; kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas, kelionės organizavimo išlaidos.

Papildomiems mokamiems objektams rekomenduojame turėti ~100PLN

Pastaba.

  • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.

Reikalingi dokumentai:

  • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.
  • Vietos autobuse skiriamos pagal rezervacijos laiką, tad kuo anksčiau rezervuosite – tuo arčiau priekio sėdėsite. Norint išsipirkti priekines vietas – kaina 15eur.
    Išvykimo informacija siunčiama likus 2-3 dienoms iki kelionės.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt