Karališkasis Lietuvos kurortas Birštonas ir dzūkiškos bandos (LIKO 14 VIETŲ)

Įkopsime į Birštono apžvalgos bokštą - aukščiausią Lietuvoje. Birštone - nuostabi pramoga, ekskursija laivu "Birštono kruizas". Gido lydimi, pasivaikščiosime po karališką Birštoną ir pabaigai - dzūkiškų bandų degustacija.
Karališkasis Lietuvos kurortas Birštonas ir dzūkiškos bandos
1 gegužės
40 €
40 €
Kaina asmeniui
Karališkasis Lietuvos kurortas Birštonas ir dzūkiškos bandos
1 dienos kelionė

Birštonas – karališkas kurortas, nepakartojamas savo unikalia, autentiška gamta ir Nemuno kilpų vingiais. Tai – vienas seniausių ir gražiausių Lietuvos balneologijos kurortų, garsėjantis karališkomis šaknimis. 

 Išvykimas 07:00 val. Iš Klaipėdos (per Gargždus, Kryžkalnį). Kelionė Kauno link. 

Vykstame prie  Birštono apžvalgos bokšto. Kad galėtume pamatyti kraštovaizdžio įvairovę, įkopsime į aukščiausią apžvalgos bokštą Lietuvoje. Į jį kopiant, turėsite įveikti 300 patogių ir saugių laiptelių. Nuo ant Škėvonių kalnagūbrio pastatyto apžvalgos bokštų „karaliaus“ gėrėsitės unikaliomis Europoje Nemuno upės kilpomis, aukštais šlaitais, raguvomis, bei atodangomis. 

Atvykus į Birštoną,  ekskursija laivu “Birštono kruizas”* – nuostabi pramoga, galimybė pasigrožėti Nemuno vingiais. Visos kelionės metu  vieni už kitus gražesni vaizdai, išvysite Verknės skardžius, žmogaus nepaliestą gamtą… 

Toliau mūsų laukia ekskursija po Birštoną.  Pažintį su kurortu pradėsite nuo Vytauto kalno. Ant daugiau nei 30 m aukščio stačiašlaičio piliakalnio XIV a. pabaigoje stovėjusi Birštono pilis. Užkopę į piliakalnio viršūnę, apžvelgsite Nemuno kilpos ir apylinkių panoramą. Piliakalnio papėdėje esančiame parke pamatysite Vytauto Didžiojo paminklą. Didžiausias Birštono turtas – mineralinis vanduo. Tikro ne karbonizuoto mineralinio vandens „Vytautas“ paragausite sanatorijų „Tulpė“ ir „Versmė“ biuvetėse.   

Atvykus į Dzūkijos kraštą, privalu paragauti dzūkų labai mėgstamo ir giriamo tradicinio patiekalo – dzūkiškų bandų. Sudalyvausime edukacijoje, kurioje ne tik paragausime gardžiųjų bandų, bet ir susipažinsime su bulvinių dzūkiškų bandų paruošimu ir kepimo technika – ant kopūsto lapo duonkepės krosnyje. Turėsime galimybę ir patys prisidėti prie bandų kepimo, pašaudami nuo ližės į krosnį. 

Kelionė į namus. 

Papildomos išlaidos kelionėje (mokamos paslaugos): ~ 25 eur 

 Pasiteiravimui apie kelionę: