Kalėdinė Krokuva – Bochnios druskų kasykla

Kalėdinė Krokuva - Bochnios druskų kasykla
gruodžio 27 - gruodžio 29
135 €
135 €
Kaina asmenui
Kalėdine Krokuva - Bochnios druskų kasykla
kelionės trukmė 3d/1n

1 diena. Anksti ryte išvykimas iš Klaipėdos. Lietuvos Lenkijos keliais keliaujame link Krokuvos. Aplankome Bochnią druskų kasyklą (885km). Bochnios druskų kasykla yra viena seniausių druskos kasyklų Europoje. Ši vieta , kur druska buvo kasama 7 šimtmečius, yra netoli pasauliniu mastu žinomų Veličkos druskų kasyklų ir Krokuvos. Druskų klodus 13 amžiuje miestelio gyventojai atrado visai netikėtai ir tai tapo jų “aukso gysla”. Tai ištisas požeminis miestas pilnas paslapčių ir atradimų. Liftai, šachtos, galerijos.  Ekskursija po kasyklą su vietiniu gidu *. Pasakojimai apie sudėtingą kalnakasių darbą. Požemiuose visais metų laikais temperatūra svyruoja tarp + 14-16 laipsnių. Šiuo metu senoji druskų kasykla pritaikyta sveikatingumo poreikiams –čia įrengta sanatorija, kur druskomis prisotintas oras padeda gydyti kvėpavimo takų ligas. Aplankome požeminius šachtų labirintus, kurie driekiasi apie 4,5 km maždaug 300-450m po žeme. Taip pat laukia įspūdinga atrakcija – plaukimas vieninteliu pasaulyje požeminiu keltu*! Plaukiant 120m atstumą girdėsite paslaptingas istorijas apie Bochnios druskų kasyklą. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai. Susipažinimas su „Lenkijos deimantu“ vadinamą senąją sostinę Krokuvą, kurios istorinis centras yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Ekskursiją tęsime Krokuvos senamiestyje. Turgaus aikštėje pamatysime Švč. Mergelės Marijos bažnyčią, miesto rotušę ir paminklą A. Mickevičiui. Senamiesčio pakraštyje praeisime Krokuvos gynybinių sienų liekanas, Florijono vartus ir Barbakaną – miesto vartus saugojusį gynybinį įtvirtinimą. Aplankysime skverelyje už gynybinių įtvirtinimų pastatytą paminklą Žalgirio mūšiui ir kitus objektus. Laisvas laikas, kurio metu siūlome pasivaikščioti senamiesčio gatvelėmis, pasigrožėti Kalėdinėmis prakartėlėmis.   Vienas gražiausių Lenkijos miestų – Krokuva – gali pasigirti ne tik istoriniais pastatais, bet ir kiekvieną gruodį čia rengiamu Kalėdinių prakartėlių – šopkų konkursu, unikaliu visame pasaulyje. Trapios, daugiausiai iš medžio, kartono ir aliuminio folijos sukurtos Krokuvos prakartėlės žėri įvairiausiomis spalvomis, traukia akį ornamentų ir puošybos gausa. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai. Su trumpais sustojimais prasivaikščioti, pavalgyti keliaujame link namų. Vėlai vakare grįšime į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

*Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu;
*2 nakvynės viešbutyje su pusryčiais;
*Kelionės vadovo paslauga, ekskursinė programa;
*Kelionės organizavimas.

Papildomos išlaidos kelionėje:

*Bochnia druskų kasyklos- ekskursija 44-36PLN, požeminis keltas 14PLN +vietinis gidas 220PLN/grupei