Kadagių slėnio pažintinis takas-Birštono kruizas (rugpjūtis)

Kadagių slėnio pažintinis takas šiuo metu yra vienas geriausiai žinomų Lietuvoje. Šio tako reikia ieškoti Kauno marių regioninio parko teritorijoje. Ten, kur prieš įtekėdamas į Kauno marias, Nemunas daro vingį, kairiajame jo krante prie Arlaviškių gyvenvietės yra kadagiais apaugęs šlaitas.
Kadagių slėnio pažintinis takas-Birštono kruizas (rugpjūtis)
19 rugpjūčio
40 €
40 €
Kaina asmeniui
Kadagių slėnio pažintinis takas-Birštono kruizas (rugpjūtis)
1 dienos ekskursija
Kadagių slėnio pažintinis takas šiuo metu yra vienas geriausiai žinomų Lietuvoje. Šio tako reikia ieškoti Kauno marių regioninio parko teritorijoje. Ten, kur Nemunas daro vingį, kairiajame jo krante prie Arlaviškių gyvenvietės yra kadagiais apaugęs šlaitas. Nuo pat šlaito viršaus iki vandens veši kadagynai, kurie čia savaime auga jau gerą šimtmetį. Kadagių slėnis, kuris dėl teritorijos gamtinės įvairovės yra saugomas Arlaviškių botaninio draustinio. Kadagynas savo grožiu šią vietovę pavertė tikru Alpes primenančiu kampeliu. Kadagių slėnio viršuje, ant skardžio krašto vingiuoja medinis takelis su turėklais – tai Arlaviškių botaninio draustinio pažintinis takas. Take įrengtos apžvalgos aikštelės su suoliukais, yra ir pavėsinių. Šis takas – ne žinioms pagilinti, o akims paganyti…

 

Išvykimas 07:00  val. iš Klaipėdos (per Gargždus, Kryžkalnį). Kelionė Kauno link. Atvykstame į Kauno marių regioninio parko teritorijoje esantį Kadagių slėnį. Pažintinis takas nutolęs nuo Kauno apie 25 km. Gido vedami, pradėsime žygį per kadagių slėnį. Vos už kelių dešimčių metrų nuo pažintinio tako pradžios atsiveria nuostabi panorama į Nemuno slėnį. Kadagiais apaugęs šlaitas, kurio pačiomis viršūnėmis veda šis takas, apačioje tekanti upė bei toli horizonte su dangumi susiliejantys miškai ir laukai sukuria nepakartojamą, egzotišką vaizdą. Eisime tarsi medžių lajų taku, kadagių ir medžių viršūnės liks po kojomis, o gamtos paveikslai keičia vienas kitą į vis gražesnį…
Keliaujame į kurortą –  Birštoną.
Birštone ekskursija laivu “Birštono kruizas”* – nuostabi pramoga, galimybė pasigrožėti Nemuno vingiais. Visos kelionės metu stebins vieni už kitus gražesni vaizdai, išvysime Verknės skardžius, žmogaus nepaliestą gamtą…
Plaukimo trukmė apie 1,5 val.
Birštonas – klasikinis kurortas, nepakartojamas savo unikalia, autentiška gamta ir Nemuno kilpų vingiais. Tai – vienas seniausių ir gražiausių Lietuvos balneologijos kurortų, garsėjantis savo karališkomis šaknimis. Toliau, lydinčio gido lydimi, pasivaikščiosime po Birštoną, susipažinsime su Birštono šaltiniais. Ragausime mineralinį vandenį, sužinosime mineralinio vandens savybes… Kopsime į Vytauto kalną. Susipažinsime su Sebastjano Kneipo sveikatos taku, išbandysime sveikatingumo procedūras Kneipo sode. Apžiūrėsime pagal galimybes Šv. Antano Paduviečio bažnyčią.
Po ekskursijos laisvas laikas kurorte.

Atvykus į Dzūkijos kraštą, privalu paragauti dzūkų labai mėgstamo ir giriamo tradicinio patiekalo – dzūkiškų bandų.

Punios Panemunės dzūko pirkioje, kurioje atkuriama XIX  a. pab. dzūkų gyvenimo aplinka, jūsų laukia autentiškas dzūkiškų bulvinių bandų ir papročių pristatymas.  Jos valgomos su „daryciniu“, kuris gaminamas iš naminės varškės ir grietinėlės.

Sudalyvausime edukacijoje, kurioje ne tik paragausime gardžiųjų bandų, bet ir susipažinsime su bulvinių dzūkiškų bandų paruošimu ir kepimo technika – ant kopūsto lapo duonkepės krosnyje. Turėsime galimybę ir patys prisidėti prie bandų kepimo, pašaudami nuo ližės į krosnį. 

Kelionė į Klaipėdą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Transportas;
  • Kelionės vadovas;
  • Ekskursinė programa.

Papildomos išlaidos kelionėje – lankomų mokamų objektų, paslaugų kainos `  apie 30-35 eur

Pastaba. Lankomų mokamų objektų kainos gali keistis.

*Vietos autobuse paskiriamos automatiškai pagal pirkimo laiką. Jeigu pasiūlymą įsigijote vieni pirmųjų, sėdėsite autobuso priekyje, jeigu paskutinieji – autobuso gale. Tikslią Jūsų sėdėjimo vietą nurodys gidė prieš įlipant į autobusą arba bus nurodyta išvykimo informacijoje 1-2 dienos iki kelionės pradžios.
*Keliautojai, kurie nori užsisakyti konkrečią vietą autobuse, gali tai padaryti už 10 eur/asm. papildomą mokestį, rekvizitus atsiųsime.
*Asmenis, kurie įsigijo kelionę kartu, visada stengiamės pasodinti šalia vienas kito.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 674 00484;
  •   el paštu:  keliones@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt