Jūriškiausias šeštadienis! Palanga – Jūros šventė Klaipėdoje (iš Alytaus, Kauno)

Palanga - Klaipėda
24 liepos
30 €
30 €
Kaina asmenui
Jūriškiausias šeštadienis! Palanga – Jūros šventė Klaipėdoje (iš Alytaus, Kauno)

08.00 val. išvykimas iš Alytaus (Naujosios autobusų stoties automobilių stovėjimo a. )
09.15 val. išvykimas iš Kauno nuo PC „Mega“ automobilių stovėjimo aikštelės prie Rimi parduotuvės)

Palanga – viena seniausių Lietuvos gyvenviečių savo egzistavimą pradėjo kaip žvejų kaimas, vėliau tapo svarbiu uostamiesčiu. Kurortinė miesto istorija prasidėjo kuomet Palangą ir aplinkines valdas nusipirko tuometinis Rusijos kariuomenės pulkininkas Mykolas Tiškevičius. XIX a. pabaigoje Tiškevičiai ėmėsi reformų, siekdami buvusį uostamiestį paversti moderniu kurortu: įveisė parką, pastatė kelias vilas, pirmąjį viešbutį–kurhauzą, vasaros teatrą. Atsirado specializuotų gydyklų, pajūrio kavinė, miesto parke vyko koncertai. Čia kultūrinėmis pramoginėmis veiklomis mėgavosi aristokratiškos šeimos, atvykdavusios ne tik iš prūsų žemių, bet ir iš Rusijos, Lenkijos bei Padolės.

Tarpukario Lietuvoje Palanga buvo vienas reikšmingiausių Lietuvos kurortų, kuriame mėgdavo lankytis ir pirmasis Lietuvos prezidentas Antanas Smetona.

Kelionės pažintinėje dalyje ekskursijos metu Jūs turėsite galimybę pasigrožėti istorinėmis XIX – XXa. unikaliomis medinėmis bei mūrinėmis vilomis bei kitais reikšmingais kurortinės architektūros objektais. Gido dėka sužinosite, kaip tarpukariu aristokratai leido savo vasaras Palangos kurorte. Pageidaujantys galės aplankyti unikaliausią, analogų ne tik Palangoje, bet ir visoje Lietuvos kurortinėje architektūroje neturinčią vilą „Anapilis“, kurioje įsikūręs Palangos kurorto muziejus*.

Vėliau turėsite šiek tiek laisvo laiko, kurio metu galėsite pasigrožėti įspūdingu gamtovaizdžiu, įvairių spalvų bekrašte jūra, puikiu parku ir aromatingu pušynu, kuris sužadins teigiamas emocijas, pakels nuotaiką ir išblaškys nuo kasdienių rūpesčių.

Vakarop keliaujame į Klaipėda, kurioje jūriškiausias metų savaitgalis, kurio metu vyks Jūros šventė! Jūros šventė yra didžiausia vasaros fiesta, kurioje apsilanko apie pusė milijono svečių tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio. Šventės metu vyksta daugiau nei 100 įvairaus pobūdžio renginių – ceremonijų, eisenų, parodų, koncertų, gatvės festivalių, mugių ir pan. Jūros dienos šventė kilo iš žvejų susibūrimų, vakaronių, regatų. Pirmoji Jūros šventė Klaipėdoje surengta 1934 metais. Šventės metu siekta parodyti žmonėms jūros reikšmę visai valstybei. Nuo 1965 metų jūros diena pavadinta Jūros švente ir Žvejų diena. Dabar ši šventė tapo didžiausia tradicine Klaipėdos švente. Laisvas laikas, kurio metu dalyvaujame šventės renginiuose. Vėlai vakare, kupini smagių įspūdžių keliaujame namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
kelionė autobusu,
kelionės vadovo-gido paslaugos,
kelionės programos rengimas ir derinimas.

Palangos kurorto muziejaus ekspozicijos ir parodų lankymas
Bilieto kaina – 3 Eur.
Bilieto kaina su nuolaida* – 1 Eur.
Šeimos bilietas** – 5 Eur (Trijų ir daugiau asmenų šeima (tėvai, seneliai su vaikais iki 18 metų))

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]