Joniškėlis. Mistiška naktinė ekskursija didikų Karpių dvare bei 2 degustacijos

Joniškėlis. Mistiška naktinė ekskursija didikų Karpių dvare bei 2 degustacijos
19 spalio
37 €
37 €
Kaina asmeniui
Joniškėlis. Mistiška naktinė ekskursija didikų Karpių dvare bei 2 degustacijos (spalis)
1 dienos ekskursija

Išvykimo vietos

  • 12.30 val. - Klaipėda, PC Akropolis, aikštelė nuo Dubysos g. pusės
  • 13.00 val. - Kretinga, PC LIDL aikštelė
  • 13.30 val. - Plungė, Circle degalinė prie Porto
  • 14.00 val. - Telšiai, kavinė Branša

Atvykus į Joniškėlį,  apsilankome „Sigutės koldūninėje“. Čia pagrindinis patiekalas   – rankomis gaminti ir senoviškai „užraityti“ koldūnai. Jų siūloma net 10 rūšių: su kiauliena, jautiena, kalakutiena, su lašiša, troškintomis daržovėmis, su spirgučiais, pagardinta varške, bulvių įdaru ir dabar retu, bet senais laikais kaimo šeimininkių dažnai naudotu plaučių įdaru. Šitie, beje, yra patys populiariausi…

Joniškėlį garsina vyndarys Algirdas Lungis,  kuris  jau daugiau nei tris dešimtis metų augina vynuoges ir gamina vyną. Unikali patirtis ir tarptautinis pripažinimas pelnė Joniškėliui titulą –  vynuogyninkų Meka.  A. Lungis per degustacijas stebina putinų, šaltalankių, serbentų, šermukšnių, vyšnių, erškėtrožių, pienių ir net burokėlių bei kitų vaisių ir uogų vynais.  Susipažinsime su daugiau nei 30 rūšių naminiais vynais. Joniškėlio vynams suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Dalyvausime degustacinėje programoje*, skanausime Šv. Vincento vynus: gervuogių, svarainių, spanguolių, pienių, rabarbarų, aviečių vynus su užkandžiais .

19 val. leisimės į mistišką, baugią ir net šiurpoką naktinę ekskursiją po Karpių dvarą*. Ant tamsoje paskendusio Joniškėlio dvaro rūmų laiptų pasirodo gobtuvu prisidengęs su “liktarna” rankose naktinio žygio vadovas Viktoras. Paprašo išjungti telefonus, nefotografuoti, vaikščioti tyliai, nekalbėti, nesijuokti ir net nekvėpuoti. Laiko ratas atsukamas šimtmečius atgal. Gidas Viktoras teatrališkai, jausmingai pasakoja laimingos ir nelaimingos meilės istorijas. Išlikę keliolika Joniškėlio dvaro pastatų – pagrindiniai rūmai, oficina, svirnas, rūkykla, kalvė, arklininko ir sodininko namai, kumetynas, raktinė, kluonas. Beveik kiekvieną pastatą gaubia šiurpi istorija arba mistinė legenda. Gido Viktoro lydimi, leidžiamės į parko gilumą, kur slapta susitikinėdavo įsimylėjėliai. Gidas Viktoras parodo, kaip prie 2 medžių buvo pririštas ir plakamas dvaro darbininkas. Išsirenkame po medį, nugarą priglaudžiame prie kamieno, užsimerkiame ir mirtinoje tyloje klausomės kraupių istorijų apie kūdikių krauju laistytą žemę, brolžudystę, prakeiksmą… Taip klajodami po parką sukarsite apie 4 kilometrus – smagiai pajudėsite ir pajausite laiko bėgimą: tai kas iš tikrųjų išlieka, kuo iki šiol naudojamės, gėrimės, grožimės, ką sunaikinome, ką bandome atkurti. Ekskursijos trukmė 1,5 – 2 val.

Pilni įspūdžių, keliaujame į namus.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė patogiu, šiuolaikišku autobusu;
*Kelionės vadovo paslauga-ekskursinė programa;
*Kelionės organizacija.

PAPILDOMOS IŠLAIDOS (mokami objektai, mokamos paslaugos):
*Joniškėlis. Pavalgymas „Sigutės koldūninė“–  4,20 Eur /asm.;
*Joniškėlis, teatralizuota ekskursija – „Naktis Karpių dvare“  – 7 Eur/asm..
*Joniškėlis. Naminių vynų degustacija – 8 Eur /asm.

Nepageidant koldūnų arba vyno degustacijos – informuokite iš anksto, kadangi užsakome pagal žmonių skaičių.

Pastaba.

*Ekskursijos „Naktis Karpių dvare“ dalyviai turi turėti šiltus apsiaustus, žibintuvėlius, patogią avalynę.

*Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 30 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 2 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios.

*Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

*Išvykimo informacija siunčiama likus 1 – 2 dienoms iki kelionės el.paštu arba SMS.

*Keliautojai, pageidaujantys užsisakyti priekinę vietą autobuse, gali tai padaryti už 10 eur/asm. papildomą mokestį.

Pasiteiravimui apie kelionę:

Ieva  tel.: +370 678 59 120;  el paštu: keliones@alvaturas.lt
Laima tel.: +370 686 26261 el paštu: info@alvaturas.lt