Įspūdingosios Latvijos pilys – Rožių sodo šventė Rundalėje

2 liepos
35 €
35 €
Kaina asmeniui
Įspūdingosios Latvijos pilys - Rožių sodo šventė Rundalėje
vienos dienos ekskursija

7val išvykstame iš Klaipėdos (nuo pc Akropolis) į Latviją. Atvykstame į Bauskę. Bauskės senamiestis mena 15 a. Iki šių dienų išlikęs senovinis išplanavimas, Rotušės aikštė ir romantikų itin pamėgta – Bauskės pilis. Bauskės pilis yra gražiame slėnyje tarp Mūšos ir Nemunėlio upių, netoli nuo tos vietos, kur jos suteka ir sudaro Lielupės upę. Bauskės pilies ansamblis susideda iš dviejų dalių. Senoji dalis – Livonijos ordino pilis, pastatyta 15 šimtmečio viduryje. Naujoji dalis – Kuržemės hercogų Ketlerių rezidencija, pastatyta 16 šimtmečio pabaigoje. Senoji pilies dalis pastatyta kaip tvirtovė, jos sienos storos, yra bokštas. Naujoji dalis – Pilies muziejus, kuriame galima apžiūrėti ekspoziciją apie Bauskės apylinkes ir žiemgalius. Atsižvelgiant į pilies buvimo vietą manytina, kad Livonijos ordino pilis yra senosios žiemgalių pilies vietoje – tai liudija ir archeologinių kasinėjimų metu rasti 2–12 šimtmečių daiktai, keramikos šukės. Aplankysime Bauskės pilį*, vienintelę Latvijoje atstatytą renesanso epochos pilį. Šiuo metu išlikę pilies griuvėsiai ir Kuržemės hercogo rezidencijos. Apžiūrėsime  svetainę ir prezentacijų salę, virtuvę ir holą, gyvenamąjį kambarį, rūsį, arklides ir sargo kambarį. Pasižvalgysime nuo atstatyto pilies bokšto į apylinkes.

Tęsiame kelionę į Latvijos Versalį – Rundalės pilį. Pamatysime puikų Rundalės rūmų ansamblį, projektuotą žymaus italų architekto B. Rastreli. Rūmai buvo Kuržemės hercogo vasaros rezidencija. Šis įstabaus grožio barokinis ansamblis buvo statytas dviems etapais 18 a. pabaigoje. Vykstant statyboms, buvo pradėtas formuoti ir prancūziškas parkas, Rundalės rūmų ansamblio neaplenkė karai. Bene labiausiai Rundalės pilies ansamblis nukentėjo per I Pasaulinį karą. Sisteminga ansamblio renovacija prasidėjo nuo 1972 m. Barokas – vienas puošniausių architektūros stilių. Tad nieko nuostabaus, kad Rundalės rūmuose daug blizgesio, daug prabangos. Atrodo, jog auksarankiai baroko meistrai pagalvojo apie kiekvieną smulkmeną, į savo darbą įdėjo visą širdį. Gido lydimi, keliausime* po rūmų sales, buduarus. Klausydamiesi gido pasakojimų ir matydami tą prabangą, ne vienas turbūt pamėgins įsivaizduoti dienų dienas arbatėlę gurkšnojančias ar  skepetaites siuvinėjančias iškilias rūmų damas…

Po ekskursijos po rūmus, tęsime pažintį su prancūzišku sodu* – Rundalės rožynu. Dalyvaujame Rundalės sodo šventėje. Šventės metu galima ne tik apžiūrėti sodą, parką ir pilį, bet ir sužinoti bei išmokti ko nors naujo, pasimėgauti muzikiniais ir teatro pasirodymais, įsigyti rožių ar kitų sodo augalų, vietinių amatininkų ir namų gamintojų produkcijos. Festivalis visada iškelia Rundalės pilies muziejaus veiklai aktualią temą. Pastaraisiais metais daugiausia dėmesio skirta rožėms, tulpėms ir kitiems svogūniniams augalams, taip pat medžių kolekcijoms ir istorinėms oranžerjoms, taip pat parteriams, fontanui, Žaliajam teatrui, medžioklei, XVIII amžiaus pramogoms ir pavėsinėms barokiniuose soduose. Šių metų Sodo šventė skirta temai – istorinio sodo rekonstrukcijai. Pasigrožėję įspūdingomis pilimis bei sodu vykstame namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota :

*Kelionė patogiu autobusu

*Kelionės vadovo paslauga, ekskursinė programa

*Kelionės organizavimas

PAPILDOMOS IŠLAIDOS KELIONĖJE: turėti apie 15Eur