Įspūdingiausios Latvijos pilys ir rūmai – gardžioji žuvis Engurėje

Latvijoje galima rasti unikalių, įvairiais amžiais statytų pilių ir dvarų, kurie byloja apie šalies istoriją ir architektūrą. Iki šių dienų Latvijoje išliko šimtai tokių praeities liudytojų. Kiekvienas pastatas yra savitas architektūros ir kultūros istorijos paveldo objektas. Daugelis pilių ir dvarų atviri lankytojams....
Rundalė - Engurė - Jaunmokų pilis
liepos 27
28 €

Liepos 27 d

28 €
Kaina asmenui
Įspūdingiausios Latvijos pilys - gardžioji žuvis Engurėje
1 d kelionė

07.00 val išvykimas iš Klaipėdos.

Lietuvos Latvijos keliais keliaujame į LATVIJOS VERSALĮ – Rundalės rūmus projektuotus žymaus italų architekto B.Rastreli. Baroko epochos rūmai neįsivaizduojami be prancūziško parko ypatingai suformuotų želdinių rodančių meno pergalę prieš gamtą. Rastreliui pavyko jame suprojektuoti sudėtingą alėjų, pergolių ir bosketų labirintą, baseiną juosiančius ornamentinius parterius, suformuotus iš apkarpytų buksmedžių krūmelių. Baroko stiliaus sode –būtina gėlė rožė. Čia yra puikus rožynas, niekuo nenusileidžiantis kitiems Europos rožynams. Visas rožynas užima apie 2,3ha. Rožyne auga neįtikėtinai gausi rožių kolekcija –apie 2500 veislių ir rūšių rožių, pasodinta apie 12000 rožių krūmų. Modernios rožės susodintos pagal spalvą arba šalį iš kurios yra kilusios. Ekskursija po rūmus ir sodą*.

Toliau keliaujame iki Engurės. Engurė – mažas žvejų miestukas. Čia tuščio laukinio pajūrio kiek širdis geidžia. Gamtos mylėtojams ši vieta kaip tik: čia ornitologinis draustinis Engurės ežeras, orchidėjų takas, gintarinės pušys, laukinių karvių ir arklių bandos … ir oras kvepiantis žuvimi. Apsilankome kavinėje “Būda” ir skanaujame ypatingai skaniai paruoštų Baltijos žuvies patiekalų*. Šeimininkė Ingūna parodys kaip reikia teisingai valyti žuvį, norintys galės pabandyti patys.

Sotūs ir laimingi vykstame aplankyti dar vienos įspūdingos Latvijos pilies – Jaunmoku. Jaunmoku pilis pastatyta derinant neo-gotikos ir art nouveau stilistikas. Tai vienas iš Latvijos architektūrinių šedevrų.Ji randasi Tukums rajone, ją suprojektavo ir 1901m. pastatė architektas Wilhelm Bockslaff kaip Rygos miesto mero Georgo Armitstead medžioklės rūmus. Per Antrą pasaulinį karą pilis buvo naudojama Rusijos ir Vokietijos karinių pajėgų, buvo naudojama kaip seržantų mokykla, karo ligoninė, kino teatras, vėliau joje buvo sikūrę parduotuvės ir biurai. Smarkiai suniokotą pastatą vėliau teko beveik 20m. restrauruoti. Ekskursija po pilį*.

Pasigrožėję pilimi bei pilies sodu vykstame link namų.

Į kelionės kainą įskaičiuota :

  • Kelionė patogiu autobusu
  • Kelionės vadovo paslauga, ekskursinė programa
  • Kelionės organizavimas

PAPILDOMOS IŠLAIDOS KELIONĖJE:

  • Rundalės pilis. Trumpasis maršrutas ir sodas 10eur (studentams 8Eur, vaikams 2.50Eur) + vietinis gidas 40eur/grupei
  • Žuvies patiekalų degustacija Engurėje 7.50Eur
  • Jaunmoku pilis 3.50Eur (2Eur senjorams ir studentams, 1.50Eur vaikams) + vietinis gidas 40Eur/grupei