Įspūdingasis šviesų festivalis „Staro Riga“ – Mados muziejus (iš Alytaus, Vilniaus, Panevėžio))

lapkričio 16
29 €

Ryga

29 €
Kaina asmenui
Įspūdingasis šviesų festivalis „Staro Riga“ – Mados muziejus (iš Alytaus, Vilniaus, Panevėžio))
vienos dienos kelionė

Vienas iš ryškiausių Latvijos sostinės renginių – lapkričio mėnesį vykstantis kasmetinis šviesų festivalis „Staro Riga“ („Spinduliuojanti Ryga“).  Jei kada lankėtės Rygoje, jei lankysitės šviesų festivalio metu – miestas bus visiškai pasikeitęs, kupinas magiškos šviesos, meninių instaliacijų ir video projekcijų. Šventė, sutraukianti svečius ne tik iš Latvijos ar kaimyninių šalių, bet ir iš visos Europos. Šiemet spalvota Rygos pasaka kviečia pamatyti 100 įspūdingų šviesos objektų: nuo nuostabių šviesos instaliacijų parkuose, gatvėse ir aikštėse iki apšviestų pastatų fasadų bei tiltų konstrukcijų. Tądien Rygos neatpažinsite – Latvijos sostinė nušvis dar nematytomis spalvomis.

10val išvykimas iš Alytaus (galime paimti iš Vilniaus, Panevėžio ar kitojue sutartoje vietoje). Lietuvos Latvijos keliais važiuojame link Rygos.

Atvykstame į Latvijos širdį – Rygą. Atvykus mūsų lauks pažintis su senamiesčiu: prie Dauguvos prigludusia Rygos pilimi, senosios Rygos gatvelėmis, kurių kiekviena savita ir ypatinga. Pasigrožėsime Rygos katedra, išsiskiriančia dydžiu ir puošyba, garsia visoje Europoje senųjų vargonų skambesiu bei šimtmečius menančia seniausia Rygos Rotušės aikšte su naujai atstatytais Rotušės rūmais bei Juodagalvių pirklių gildija. Susipažinsime su Didžiosios ir Mažosios gildijų namais, liudijančiais miesto istoriją, taip pat su gynybinės miesto sienos likučiais ir Parako bokštu. Apsilankome ‚Mados muziejuje‘*, kuris pristato Aleksandro Vasiljevo surinktą kostiumų kolekciją, laikomą viena iš trijų garsiausių pasaulio kolekcijų. Čia galite pasinerti į praeitį ir rasti atsakymą į klausimą, kas iš tikrųjų yra mada. Nuolatinė ekspozicija, pristato  ryškiausius mados istorijos etapus. Kas šešis mėnesius šis unikalus muziejus pristato naują teminę parodą, leidžiančią pasinerti į konkrečią temą ar laikotarpį. Mūsų apsilankymo metu vyks paroda „Krinolino dama,, kurios metu bus pristatyta XIX amžiaus vidurio suknelių ir aksesuarų mada iš A.Vasiljevo kolekcijos. Kartu su muziejaus gidu leisimės į smagią ekskursiją, grožėdamiesi Christiano Dioro, Ivo Sen Lorano, Marko Boano, Džianfranko Fere fantazija, skoniu ir laikmečio pajutimu.

Nuo 18:00 val. prasideda šviesos šou ir „Staro Riga“ renginiai. Festivalis tęsia Latvijos gimtadienio tradiciją – pripildyti šviesos ir džiaugsmo žmonių širdyse, nušviesdamas Rygos gatves, pastatus, parkus ir aikštes. Laisvas laikas, kurio metu galėsime savarankiškai pavaikštinėti po Rygos senamiestį, jaukiose kavinukėse išgerti kavos puodelį bei grožėtis Rygos šviesų festivaliu. Vakaro metu vyks šviesos šou renginiai. Pasitelkus modernią šviesos ir vaizdo technologijų pagalbą, festivalis pristatys mums apie šimtą lauko įrenginių: įvairūs žibintai, multimedia parkuose ant pastatų ir paminklų. Šviesos efektai atvers visiškai kitokį požiūrį į miestą. Pasigrožėję šviesų šou, savaitgalio kelionę užbaigsime vykdami namo. Naktį grįžtame į Klaipėdą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Kelionė patogiu autobusu;
  • Kelionės vadovo – gido paslaugos;
  • Ekskursinė programa

Papildomos išlaidos kelionėje:

  • Mados muziejus 6Eur+vietinis gidas ~40Eur/grupei