Į Zelandijos salą – pažintis su Kopenhaga (gidas – Arūnas Bliūdžius)

Kelsimės keltu iš Klaipėdos į Karlshamną. Pervažiuosime įspūdingą Oresundo tiltą, jungiantį Švediją su Danija. Aplankysime stulbinančiai nuostabų Dragor žvejų kaimelį, senąją Danijos sostinę - Roskildę. Net 2 dienas skirsime pažinčiai su Kopenhaga. Lankysime didingas pilis ir rūmus ir kelionės pabaigoje - pažintis su vienu seniausių Skandinavijos miestų - Lundu.
Į Zelandijos salą – pažintis su Kopenhaga
13 rugpjūčio - 18 rugpjūčio
699 €
699 €
Kaina asmeniui
Į Zelandijos salą - pažintis su Kopenhaga (gidas - Arūnas Bliūdžius)
6 dienų ir 5 nakvynių kelionė. Kaina asm. gyvenant laivo 2-vietėse kajutėse, be lango ir nakvynė viešbučio 2-viečiuose kambariuose

Išvykimo vietos

  • 18.30 val. -Klaipėda, PC Akropolis aikštelė nuo Dubysos g. pusės

1 diena. Išvykimas  iš Klaipėdos (PC Akropolis). Registracija uoste, išplaukiame Klaipėda -Karlshamn. Nakvynė laivo kajutėse.

2 diena. 

Ryte atplaukiame į Švediją – Karlshamną.

Vykstame į Danijos sostinę – Kopenhagą. Pervažiuosime įspūdingą Oresundo tiltą – vieną ilgiausių Europoje, kuris jungia Švediją ir Daniją.

Vykstame į Roskildę – senąją Danijos sostinę. Miestelis randasi 30 km nuo Kopenhagos. Nors tai pirmasis miestas, kurį su sostine jungia geležinkelis, jis lieka gana provinciškas ir čiabuviai miestelėnai nelabai myli sostinę. Bet vasarą čia visada labai judru. Čia verta atvažiuoti bent jau dėl vikingų laivų muziejaus* (130 DKK /grupinis bilietas) ir Roskildės katedros – Danijos ir Kalmaro Unijos karalių laidojimo vieta nuo 14 a. pab.. Miestelis pastatytas nelabai didelio fiordo gilumoje. Jis visas apsuptas medžiais. Neįprastas soboro bokštas matosi iš daugelio kilometrų atstumo.

Aplankome 17-to  amžiaus labai jaukų Dragor žvejų kaimelį. Tai –  stulbinančiai nuostabus Danijos miestelis gražioje Amagerio saloje su siauromis akmenimis grįstomis gatvelėmis, kurias išrikiuoja gyvi tradiciniai 1700 m. senumo namai su šiaudiniais stogais, papuošti alyvinėmis spalvomis.

Vykimas į Kopenhagą. Vakare – vakarinė Kopenhaga: lankome Tivoli* parką.  Nuo 1843 m. veikiantis Tivoli pramogų parkas tapo viena svarbiausių Kopenhagos atrakcijų. Čia – ne tik vaikų ir suaugusiųjų pamėgti atrakcionai, bet ir fontanai, kinų pagodos, restoranai, klounų bei fokusininkų pasirodymai bei daugybė kitų pramogų. Tivoli pramogų parkas buvo įkurtas naudojant H.K. Anderseno pasakų motyvus (autorius dar esant gyvam). Ilgainiui Tivoli tapo mėgstama Kopenhagos gyventojų šeimyninio poilsio vieta. Parko pavadinimas kilęs nuo Italijos vietovės Tivoli, kurioje gyveno H.K. Andersenas. Tivoli parkai veikia ir kitose Skandinavijos valstybėse, tačiau Kopenhagos Tivoli buvo pirmasis. Tivoli parke gausu atrakcionų, o tamsiu paros metu galima pasigėrėti tūkstančiais įsižiebusių lempelių. Nakvynė viešbutyje.

3 diena.  Pusryčiai. Instensyvi ir ypatingai įdomi diena skirta pažinčiai su Kopenhaga. Ekskursija po Kopenhagą.

1-oji dalis.

Vykimas į N.F.S. Grundtvigo bažnyčią (Kopenhagos priemiestis). Ši bažnyčia dėl savo neįprastos išvaizdos yra vienas iš labiausiai žinomų religinių pastatų mieste ir vienas iš nedaugelio ekspresionistinio stiliaus bažnyčios pavyzdžių.

Ekskursija pėsčiomis nuo žymiausio paminklo Kopenhagoje – H.K.Anderseno Undinėlei. 17 a. „geltonasis” jūreivių kvartalas ir 17 a. „raudonasis” kareivinių kvartalas „Kastellet”. Gefiono fontanas – tai skandinavų vaisingumo deivės Gefion skulptūra su keturiais pakinkytais jaučiais. 18 a. Danijos karaliaus Frederiko V statyti neobarokiniai  Amalienborgo rūmai – pagrindinė Danijos karalienės Margrethe II rezidencija. Marmurinė karaliaus Frederiko bažnyčia šalia Amalienborgo rūmų

17 a. Nyhavn krantinė – prieplauka ir kanalas, kurį per tris metus iškasė Danijos – Švedijos karo belaisviai; – „mažasis Amsterdamas”. Laisvas laikas.

2-oji dalis.

Toliau matome: 17 a. Danijos karaliaus Christiano IV statyta Rosenborgo pilis – kronprinco Frederiko, būsimo Danijos karaliaus Frederiko X rezidencija (lankoma kaip muziejus, mokamas).

Paminklas H.K. Andersenui. Praeiname Kopenhagos katedrą,  Kopenhagos Universitetą, pasivaikštome senamiestyje. Netoli – paminklas Kopenhagos įkūrėjui vyskupui Absalonui, Karališkoji biblioteka – naujasis ir senasis pastatai. 17 a. Apvalusis bokštas (Rundtorn) šalia senamiesčio arba Universiteto, miesto Rotušė ir Christianborgo (dabartinio parlamento Folketingo) rūmai.

3-oji dalis.

Tūkstantmečio pėsčiųjų tiltas į Christianhavno salą – buvusį laivų statyklos ir žvejų rajoną. Pamatysime Nacionalinę operą, 17 a. Danijos karaliaus Christiano IV statyta barokinę Vor Frelsers kirke (Viešpaties Gelbėtojo bažnyčia) su spiraliniais laiptais. Aplankysime Kristianiją – tai laisvasis menininkų rajonas.

Grįžimas į centrinę Kopenhagos dalį. Nakvynė viešbutyje.

4 diena.  Pusryčiai. Ši diena skirta didingų pilių ir rūmų lankymui:

18 a. Danijos karaliaus Frederiko IV statyti neobarokiniai Felsensborgo rūmai su parku* (100 DKK /asm.)  – karalienės Margrethe pagrindinė vasaros rezidencija.

17 a. Danijos karaliaus Christaino IV statyta didžiausia Skandinavijoje renesansinė Frederiksborgo pilis su parku* (90-70 DKK /asm.) – „Danijos Versalis” (lankoma kaip muziejus, mokamas).

16 a. Danijos karaliaus Frederiko II statyta renesansinė Kronborgo pilis-tvirtovė* (125DKK-115DKK), žinoma Elsinoro arba Hamleto pilies pavadinimu (lankoma kaip muziejų kompleksas, mokamas).

Persikėlimas keltu iš Danijos į Švediją (iš Helsingoro į Helsingborgą). Nakvynė viešbutyje.

5 diena. PusryčiaiLundas – vienas seniausių Skandinavijos miestų, pirmosios vyskupystės Skandinavijoje vieta. Miestas garsus savo 1666 m.  įkurta aukštąja Technikos mokykla. 12-15 amžiais ji buvo vyskupo rezidencija. Dabar čia yra universitetas ir jame mokosi per keturiasdešimt tūkstančių studentų. 1578 metais pastatytas universiteto bibliotekos pastatas ir buvę Karalių rūmai laikomi mokslinių tyrimų centru. Šis centras išrado rašalinį spausdintuvą, mobilųjį telefoną, dirbtinį respiratorių ir daugelį kitų prietaisų, kurie dabar naudojami visame pasaulyje. Universitetas yra viena iš 100 geriausių švietimo įstaigų pasaulyje: šio įvertinimo dėka Lundas populiariai vadinamas universiteto miestu.

Aplankome Lundo Katedrą, kurią 1080 metais pastatė Danijos karalius Šventasis Knutas, yra viena seniausių, gražiausių ir didingiausių romaninio stiliaus bažnyčia Švedijoje. Pasigerėsime į 55 m aukštį kylančiais bokštais, puikiai išlikusiu interjeru, įspūdingu XV a. astronominiu laikrodžiu, didingais vargonais, senovine kripta. Dabartinis pagrindinis varpas buvo nulietas prieš 500 metų ir jo melodingas skambėjimas kasdien praneša apie pamaldų pradžią.

Aplankome Ales Stennar (Olės akmenys) – tai mažasis pietų Švedijos „stounhedžas” su 57 akmenimis ties Kaseberga prie Baltijos jūros.

Išvykimas į uostą registracijai, keltu keliamės Karlshamn-Klaipėda. Nakvynė laivo kajutėse.

6 diena. Ryte atplaukiame į Klaipėdą, atsisveikiname ir keliaujame namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Transportas kelionei – komfortabilus autobusas;
Kelionės vadovo paslauga – ekskursinė programa;

2 nakvynės laive, 2-vietėse kajutėse (be lango);

1 pusryčiai laive (nuplaukiant);

1 vakarienė laive ( parplaukiant);

3 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais;

Priemokos:

Kuro mokesčiai laivuose – 14 € /asm. (mokama agentūroje);

PAPILDOMOS IŠLAIDOS KELIONĖJE:

Oresundo tiltas, gido sistema (ausinukai), kelto bilietas iš Helsingoro į Helsingborgą ~ 45-50  € /asm.

Lankytini objektai ~ apie  800DKK ir 300 SEK.

Pastaba. Nereikia turėti grynųjų pinigų tų šalių, į kurias keliaujama. Atsiskaitymas bankinėmis kortelėmis.

Maitinimas laive (kuris neįskaičiuotas į kelionės kainą):

Pageidaujant, pusryčiai laive (parplaukiant) -12 € /asm. į vieną pusę;

Pageidaujant, vakarienė laive (nuplaukiant) – 14 € /asm. į vieną pusę;

Kelionės priemokos (pageidaujant):

Priemoka už A klasės 2-vietę kajutę su langu – 74 € /asm.

Pastaba.

  • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.
  • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 3-4 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu
  • Pasikeitus aplinkybėms, kelionės vadovas gali keistis

Papildomos išlaidos: draudimas, kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos, arbatpinigiai, programoje nepaminėti pusryčiai, pietūs, vakarienės, miestų turistiniai mokesčiai, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

Reikalingi dokumentai:

  • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 678 59 120  el paštu: keliones@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt