Į poniškų privilegijų Šakių kraštą: atrasti, pažinti, paragauti…

Aplankysite Šakių krašto Gelgaudiškio ir Zyplių dvarus, Kidulių vyninėje "Vilkenta" degustuosite Kidulių vyną, autentiškoje suvalkiečio sodyboje pajusite 19 a. suvalkiečio gyvenimo dvasią.
Į poniškų privilegijų Šakių kraštą: atrasti, pažinti, paragauti…
13 balandžio
40 €
40 €
Kaina asmeniui
Į poniškų privilegijų Šakių kraštą: atrasti, pažinti, pajausti, išragauti…
1 dienos ekskursija

Išvykimo vietos

  • 08.00 val. iš Klaipėdos, PC Akropolis aikštelės nuo Dubysos g.

Vykstame į Gelgaudiškio dvarą – XIX a. architektūros ansamblį, esantį Šakių rajone,  ant Nemuno kranto. Tai – stambus ir vienas originaliausių Lietuvos dvarų ansamblių, įaugęs į apylinkės gamtą. Ansamblį sudaro rūmai, virtuvė, svirnas, oficina, tvartas, oranžerija, kumetynas, bokštas, rūsiai ir parkas su jame augančiais retais želdynais. Nacionalinio reikšmingumo lygmens kultūros paveldo objektas Gelgaudiškio dvaro sodyba yra paskelbta kultūros paminklu.  Ekskursija su dvaro šokių pamoka* (trukmė 1,5 valandos).

Svečius pasitinka dvaro ponia, vedama ekskursija po rūmus – pasakojama dvaro istorija, supažindinama su unikalia rūmų puošyba (secesija), su 19-20 a. pradžios gyvenimo būdu dvare.

Vedant pažintinę ekskursiją, salėje pasitinka antroji dvaro ponia ir kviečia pasimokyti nuotaikingų dvaro šokių. Tai šokiai-žaidimai, kurių choreografija nesudėtinga, jie pritaikyti įvairaus amžiaus žmonėms. Po šokių pamokos pažintinė ekskursija tęsiama toliau.

Toliau keliausime  į Šakius – zanavykų sostinę. Miestas įsikūręs abipus Šešupės intako – Siesarties. Pasigėrėsime Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia, Šakių rotušės pastatu. Pačiame miesto centre pamatysime paminklą Vincui Kudirkai, 24 varpų karilioną su fontanu. Išgirsti kariliono muziką gali kiekvienas to norintysis, tereikia į specialų automatą įmesti tiek eurų, kiek minučių norėsis klausytis varpų muzikos

Atvykstame į Zyplių dvarą. Aplankysime XIX a. viduryje įkurtą Zyplių dvaro ansamblį, kurį sudaro 11 išlikusių pastatų, apsuptų vienu iš didžiausių parkų su balzaminių tuopų ir skroblių alėjomis Lietuvoje. Ekskursija po dvarą*.

Vykstame į Kidulių vyninę*. Vyndarių tradicijos Vilkelių šeimoje siekia jau penkias kartas. Įmonės „Vilkenta“ įkūrėjas Juozas Vilkenis prisimena, jog pats vyną pradėjo gaminti maždaug 1975 m., iš senelio perėmęs vyno gamybos receptus. Dabar, tęsdamas giminės tradiciją, gamina ne tik baltą pienių vyną, bet ir šešių rūšių uogų raudonąjį vyną, taip pat rožinį vyną su mėta ir juodųjų serbentų raudonąjį vyną, kuris 2015 m. vykusiame vyno čempoionate gavo bronzos medalį.

Degustacinė programa (1 val.)*, kur  susipažinsime su vyndariu Juozu Vilkeniu ir jo šeimos istorija. Degustuosime 12 rūšių vynus, kurių gamybos paslaptys perduodamos iš kartos į kartą ir siekia 1915 metrus. Susipažinsime nuo Lietuvos tautinio paveldo sertifikuoto Pienių vyno iki naujausių receptūrų dilgėlių ir kitų vynų, kurie tapę prizininkais čempionatuose.

Užsukame į 19 a. autentišką suvalkiečio sodybą su visais išlikusiais iki šių dienų pastatais* (didelis kiemas, senoviniai ūkiniai pastatai, pirtis, ežerėlis). Kiekvienas sodybos kampelis primena senus laikus, kai čia su savo kalba ir papročiais gyveno mūsų proseneliai. Pajusite XIX a. suvalkiečio gyvenimo dvasią, apsilankę autentiškoje etnografinėje „Suvalkiečio“ kaimo turizmo sodyboje! Čia Jūsų laukia  ekskursija *ir suvalkietiškos vaišės* , kurių metu sodybos šeimininkė aprodys sodybą, papasakos apie Suvalkijos krašto specifiką, išskirtinumą, suvalkietišką būdą, suvalkiečio kasdienybę ir šventes, architektūrinį sodybos išdėstymą, apželdinimą, išvysite senovinių rakandų ekspoziciją.

Tęsiame toliau savo ponišką kelionę ir atsistojame ant vieno iš penkių Sudargo piliakalnių viršūnių apžvelgt atsiveriančią Nemuno juostos mėlynę. Tiems, kas mėgsta svarbias vietas – Balnakalnio, Žydkapių, Bevardžio, Pilaitės ir Vorpilio piliakalnių kompleksas istorine, archeologine ir kultūrine prasme laikomas svarbiausiu po Kernavės.

Po įspūdžių pilnos dienos, kelionė namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Transportas (49-50 v.);

Gido paslauga, ekskursinė programa;

Kelionės organizacija.

Papildomos išlaidos (mokami lankomi objektai, degustacijos):

*Zylpių dvaras,  ekskursija – 5  € / asm.

*Gelgaudiškio dvaras, ekskursija su šokių pamoka – 12 € /asm.

* Kidulių vyno degustacija – 15 € /asm.

*Suvalkiečio sodyba. Ekskursija – 5 € /asm; suvalkietiškos vaišės (troškinys, pyragas, mėtų arbata) – 10 € /asm.

Pastaba.

*Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 30 turistų. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 2 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios.

*Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 2 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu.

*Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

*Keliautojai, pageidaujantys užsisakyti priekinę vietą autobuse, gali tai padaryti už 10 eur/asm. papildomą mokestį.

 Pasiteiravimui apie kelionę:

  • Ieva  tel.: +370 678 59 120;  el paštu: keliones@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu: info@alvaturas.l