Į Molėtus: tarp žvaigždžių ir ežerų 2024.08.17d (iš Alytaus, Prienų, Kauno)

17 rugpjūčio
42 €
42 €
Kaina asmeniui
Į Molėtus: tarp žvaigždžių ir ežerų (rugpjūtis) iš Alytaus, Prienų, Kauno
1 dienos ekskursija

Išvykimo vietos

  • 07.30 val. – Alytus, autobusų stotis (Maximos aikštelė)
  • 08.00 val. – Prienai, Viada degalinė (prie pagrindinio kelio ant žiedo link Kauno)
  • 08.30 val. - Kaunas, PC Mega, prie parduotuvės Rimi

Molėtai yra įsikūrę tarp Siesarčio, Luokesų, Durių ežerų. Molėtai savo metus skaičiuoja nuo 1357 m., kai LDK kunigaikštis Jogaila Vilniaus vyskupui padovanojo Molėtų kaimą. Nuo 1552 m. Molėtuose buvo bažnyčia. 16 a. įkurtas vyskupo dvaras, 1539 m. gyvenvietė pavadinta miesteliu. 1728 m. pastatyta sinagoga, 19 a. pabaigoje Molėtai tapo valsčiaus centru.

Atvykę į Molėtus, apžiūrėsime  Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčią, kurioje saugomi vertingi paveikslai. Vėliau keliausime į skulptūrų parką, įkurtą Pastovio ežero pakrantėje. Tai – puiki vieta ne tik pasivaikščioti ir pasimėgauti ramybe gamtos prieglobstyje, bet ir pasigėrėti menininkų darbais. Šiuolaikiškai sutvarkytame parke po atviru dangumi eksponuojami įvairūs darbai iš medžio, juodo, pilko ir rusvo granito, sukurti skulptorių – architektų iš Lietuvos, Velso,  Prancūzijos, Lenkijos.

Iš Molėtų vyksime į Kulionis. Atvyksime į Molėtų Etnokosmologijos muziejų (pirmąjį tokio tipo muziejų pasaulyje).  Ekskursija “Etnokosmologija – ryšiai su kosminiu pasauliu”*. Tai ekskursija, vykstanti šviesiu paros metu. Pakilimas į apžvalgos aikštelę*.  Muziejaus esmė – žmogaus ir žmonijos ryšys su kosminiu pasauliu, jo atspindys ir pasireiškimas tautos gyvenimo tradicijose, moksle, mene, filosofijoje. Lydimi gido, apžiūrėsite ekspozicinę galeriją, įrengtą tarsi mitologinio medžio šaknis kalno šlaite. Pakilę į viršų, apžiūrėsime penkias muziejaus sales, galėsime paliesti meteoritą. Nuo 30 metrų aukštyje esančios apžvalgos aikštelės grožėsimės apylinkių panorama. Esant galimybei, pažvelgsime pro saulės teleskopą, kur net ir dienos metu galima išvysti saulės ugnikalnius – protuberantus.

Apsilankysime Senovinėje dangaus šviesulių stebykloje*. Ją sudaro stulpų ir akmenų ratas. Stulpai nužymėti senoviniais kalendoriniais ženklais, akmenyse iškalti dangaus šviesulių simboliai. Rato viduryje – Saulės Ugnies aukuras. Čia, prie atkurtos mūsų protėvių Amžinosios Ugnies jūs sužinosite, kaip ir kodėl mūsų protėviai stebėjo dangaus šviesulius, kaip pagal juos suvokė ir vertino laiką, skirstė savo darbus ir valdė savo likimą.

Atvykstame į Molėtų krašto tradicinių amatų centrą. Dalyvausime edukacijoje-degustacijoje „Mielinių paukštelių kepimas ir degustacija su grybų sriuba” (Molėtų krašto patiekalai).  Tuo pačiu ( pagal galimybes ) aplankysime Mindūnų apžvalgos bokštą, (ėjimas iki bokšto pėsčiomis apie 2km) Žvelgiant iš bokšto į tolimas apylinkes – Labanoro regioninio parko šiaurėje – šiaurės rytuose driekiasi gaiviai žalios pušys, o vakarinėje dalyje tyvuliuoja vienas didžiausių rytų Lietuvos senovės ledynų kilmės ežeras – Baltieji Lakajai. Matosi jo salos ir pusiasaliai. Tai vaizdingiausias Aukštaitijoje Lakajų kraštovaizdžio draustinis, kuris driekiasi miškingų kalvų apsuptais Baltųjų ir Juodųjų Lakajų ežerų duburiais. Jie pasižymi unikaliais pusiasaliais, salomis, retų rūšių augalais, gyvūnais.

Po įspūdingos dienos – kelionė namo. Vakare grįžimas į namus.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė autobusu;
*Kelionės vadovo paslauga – ekskursinė programa;
*Kelionės organizacija.

Papildomos išlaidos: mokami objektai, mokamos paslaugos(*):

*Molėtų Etnokosmologijos muziejus. Ekskursija „Etnokosmologija – ryšiai su kosminiu pasauliu“ – 9€-4 € /asm.;

*Senovinė dangaus šviesulių stebykla. Ekskursija. Kaina 7-6 €

* Edukacijoje-degustacijoje „Mielinių paukštelių kepimas ir degustacija su grybų sriuba”-13 € /asm.;

Pastaba

*Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 30 turistų. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 2 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios.

*Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 2 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu.

*Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

 

Pasiteiravimui apie kelionę: