Į Molėtus: tarp žvaigždžių ir ežerų (2024.09.21) iš Klaipėdos, Gargždų, Kryžkalnio

Į Molėtus: tarp žvaigždžių ir ežerų
21 rugsėjo
49 €
49 €
Kaina asmeniui
Į Molėtus: tarp žvaigždžių ir ežerų (2024.09.21)
1 dienos ekskursija

Išvykimo vietos

  • 07.00 val. iš Klaipėdos, PC Akropolis aikštelės nuo Dubysos g. pusės
  • 07.15 val. - Gargždai, Swedbank aikštelė
  • 08.15 val. - Kryžkalnis, Didžioji Orlen degalinė

Molėtai yra įsikūrę tarp Siesarčio, Luokesų, Durių ežerų. Molėtai savo metus skaičiuoja nuo 1357 m., kai LDK kunigaikštis Jogaila Vilniaus vyskupui padovanojo Molėtų kaimą. Nuo 1552 m. Molėtuose buvo bažnyčia. 16 a. įkurtas vyskupo dvaras, 1539 m. gyvenvietė pavadinta miesteliu. 1728 m. pastatyta sinagoga, 19 a. pabaigoje Molėtai tapo valsčiaus centru. Miestelis ėmė sparčiai augti.

Atvykę į Molėtus, apžiūrėsime  Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčią, kurioje saugomi vertingi paveikslai. Vėliau keliausime į skulptūrų parką, įkurtą Pastovio ežero pakrantėje. Tai – puiki vieta ne tik pasivaikščioti ir pasimėgauti ramybe gamtos prieglobstyje, bet ir pasigėrėti menininkų darbais. Šiuolaikiškai sutvarkytame parke po atviru dangumi eksponuojami įvairūs darbai iš medžio, juodo, pilko ir rusvo granito, sukurti skulptorių – architektų iš Lietuvos, Velso,  Prancūzijos, Lenkijos.

Iš Molėtų vyksime į Kulionis. Atvyksime į Molėtų Etnokosmologijos muziejų (pirmąjį tokio tipo muziejų pasaulyje).  Ekskursija “Etnokosmologija – ryšiai su kosminiu pasauliu”*. Tai ekskursija, vykstanti šviesiu paros metu. Pakilimas į apžvalgos aikštelę* .  Muziejaus esmė – žmogaus ir žmonijos ryšys su kosminiu pasauliu, jo atspindys ir pasireiškimas tautos gyvenimo tradicijose, moksle, mene, filosofijoje. Lydimi gido, apžiūrėsite ekspozicinę galeriją, įrengtą tarsi mitologinio medžio šaknis kalno šlaite. Pakilę į viršų, apžiūrėsite penkias muziejaus sales, galėsite paliesti meteoritą. Nuo 30 metrų aukštyje esančios apžvalgos aikštelės grožėsitės apylinkių panorama. Esant galimybei, pažvelgsite pro saulės teleskopą, kur net ir dienos metu galima išvysti saulės ugnikalnius – protuberantus.

Apsilankysime Senovinėje dangaus šviesulių stebykloje*. Ją sudaro stulpų ir akmenų ratas. Stulpai nužymėti senoviniais kalendoriniais ženklais, akmenyse iškalti dangaus šviesulių simboliai. Rato viduryje – Saulės Ugnies aukuras. Čia, prie atkurtos mūsų protėvių Amžinosios Ugnies jūs sužinosite, kaip ir kodėl mūsų protėviai stebėjo dangaus šviesulius, kaip pagal juos suvokė ir vertino laiką, skirstė savo darbus ir valdė savo likimą.

Aplankome antrą aukščiausią Lietuvoje Mindūnų apžvalgos bokštą (36 m). Bokšto architektūrinis sprendimas primena liauną medžio stiebą, besiveržiantį į viršų. Aukščiau tik paukščiai ir dangus. Išbandykite savo jėgas pasiekti bokšto viršų lyg kopiant ant devynaukščio namo stogo. Norint pamatyti įspūdingą gamtos panoramą, teks užlipti 214 laiptelių. Įveikiate aukščio baimę sraigtiniais laiptais. Pakylate virš medžių viršūnių. Tuomet kvapą gniaužia atsiveriantis kraštovaizdis tarsi iš paukščio skrydžio.

Atvykstame į Mindūnus. Sertifikuota aukštaitiško kulinarinio paveldo amatininkė Irena Rimidienė maloniai kviečia visus vasarotojus paragauti garsios, ant laužo virtos  „Rimidžių firminės žuvienės“*.  Tai mamos  Irenos ir tarptautiniuose virėjų čempionatuose dalyvaujančio sūnaus Tomo ypatingo skonio žuvienė. Edukacijos metu stebėsite, kaip žuvienė verdama ant laužo katile ir klausysitės pasakojimo apie virimo procesą. Žuvienei išvirus, skambant dainai apie žvejus, būsite kviečiami prie stalo. Pasisotinus gardžios žuvienės, Irena visus kvies ne tik bendrai dainai, bet ir žuvelę pagauti su mini meškerėle. Būsite išlydimi su maršu!

Po įspūdingos dienos – kelionė namo. Vakare grįžimas į namus.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė autobusu;
*Kelionės vadovo paslauga – ekskursinė programa;
*Kelionės organizacija.

Papildomos išlaidos: mokami objektai, mokamos paslaugos(*):

*Molėtų Etnokosmologijos muziejus. Ekskursija „Etnokosmologija – ryšiai su kosminiu pasauliu“ – 8 € /asm.; pakilimas į apžvalgos aikštelę – 4€ /asm.-2€ /asm.
*Senovinė dangaus šviesulių stebykla. Ekskursija. Kaina 7-6 €;

*Rimidžių firminė žuvienė – 10 € /asm.

Pastaba.

  • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.
  • Išvykimo informacija siunčiama likus 1 – 2 dienoms iki kelionės.
  • Pageidaujant vietų autobuso priekyje – priemoka 10 eur /asm.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 678 59 120  el paštu:   keliones@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:   info@alvaturas.lt