Į Modernų ir Vakarietišką LVOVĄ (su kelionės vadovu R. Jakučiu)

Zamostė - Lvovas - Liublinas
spalio 10 - spalio 13
185 €

Į Modernų ir Vakarietišką LVOVĄ (su kelionės vadovu R. Jakučiu)

185 €
Kaina asmenui
Į Modernų ir Vakarietišką LVOVĄ (su kelionės vadovu R. Jakučiu)
Kelionės trukmė 4dienos/3naktys. Kaina asmeniui dviviečiame kambaryje su pusryčiais

1 diena. (Pasikeitus aplinkybėms, išvykimo laikas gali keisti)
01.30 val. išvykimas iš Klaipėdos. galimi išvykimai iš Gargždų, Kretingos, Plungės, Telšių , Šiaulių.
06.30 val. išvykimas iš Kauno (Kauno pilis, automobilių stovėjimo a.)
07.30 val išvykimas iš Alytaus (Naujosios autobusų stoties
automobilių stovėjimo a. )

Kelionė per LietuvąLenkiją  Lvovo link.  Atvykstame į Zamostę. Zamostė  italų idealaus miesto projektas, įgyvendintas Zamostės senamiestyje. Zamostės renesanso stiliaus senamiestis 1992 m. įtrauktas į Unesco Pasaulio paveldo sąrašą. Iki šiol išlikęs autentiškas Zamostės “idealaus miesto” senamiesčio planas ir gynybiniai įtvirtinimai. Aplankome Didžiąją aikštę su Rotuše, aplink kurią išsidėstę pirklių namai. Pamatome Katedrą (16 a.), kurią projektavo pats Morando. Pasigrožime 17 a. statyta sinagoga ir 18 a. varpinės bokštu. Tęsiame kelionę. Lenkijos ir Ukrainos pasienyje  pasienio formalumai. Vykstame į Lvovą. Praalkę gali pavakarieniauti* alaus restorane “Pravda“. Šis alaus restoranas yra gana įdomiai įrengtas: stalai iš padėklų, raudoni laiptai, skanus maistas ir dirba iki 02.00 val. Nakvynė viešbutyje.

2 diena.  Pusryčiai viešbutyje.  3 val. trukmės ekskursija po Lvovą su vietiniu gidu. Lvovas vadinamas muziejumi po atviru dangumi, kurio centras įtrauktas į Unesco pasaulio paveldo sąrašą. Pamatysime baroko šedevrą   Šv. Juro soborą, Armėnų, Siono katedras, Korniakto bokštą (65 m aukščio), Šv. Andrejaus grotą, universitetą, Domininkonų baažnyčią, kuri savo įgaubtu fasadu ir milžinišku kupolu primena Šv. Karolio Baromiejaus bažnyčią Vienoje. Aplankome Boimų šeimos koplyčią, tai manieringas architektūrinis stebuklas, pastatytas iš juodo akmens, esantis šalia Lotynų Katedros. Aplankome Turgaus aikštę, kur gyvenimas tiesiog virte verda. Čia ir pamatysime, koks iš tiesų Lvovas modernus ir vakarietiškas miestas. Pamatysime paminklus Galicijos karaliui Danieliui ir poetui A. Mickevičiui.
Žvilgsnis į Lvovą nuo kavinės “Roksalana” stogo ar Rotušės bokšto. Pietausime* restorane “Kryivka” (Rynok 14). Tai – restoranas-bunkeris. Jau vien pasitikimas į restoraną kiek vertas?!
Po pietų galimas apsilankymas Kavos manufaktūroje (Rynok 10). Čia galėsime sudalyvauti ekskursijoje po kavos skrudinimo rūsius, išgerti tikros kavos su štriudeliu, įsigyti įvairių lauktuvių.
Laisvo laiko metu galima užsukti į Šokolado muziejų (Serbska 3). Čia rasime didžiausią rankų darbo šokolado įvairovę, o palypėję  į II  aukštą, atsidursime spalvotame šokolado rojuje.
Vakare mūsų laukia apsilankymas Nacionaliniame akademiniame Operos ir baleto teatre*Pastatas pastatytas 1897-1900 m . Autorius   architektas Zygmundas Gorgolevskis.
Po spektaklio smagu pasinerti į vakarinį miesto šurmulį, kuriame apstu kavinių, barų, užeigų ir restoranų. Rekomenduotina užeiti:
*Žibalinė lempa. Tai  restoranas -muziejus, skirtas žibalinių lempų istorijai. Interjere daugiau nei 200  žibalinių lempų, didelis likerių ir alaus pasirinkimas, linksma ir jaunatviška atmosfera.
*Baczewski. Tai ta vieta, kur lankytojai perkeliami į praėjusio šimtmečio pradžią, linksmąjį Lvovą. Restoranas supažindina su miesto istorija ir Galicijos virtuve. Čia žmonės užeina, norėdami padegustuoti žymiosios naminės degtinės.
*Galichini. Restoranas įrengtas masonų ložės stiliumi. Slaptas įėjimas į restoraną pro buto duris, vyrams duodamos prijuostės ir baltos pirštinės. Ant sienų kabo garsių masonų portretai. Vienoje iš salių  retro automobilis…
Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai viešbutyje. Vietinio gido lydimi, važiuojame aplankyti senųjų Lyčiakovo kapinių*, kurios laikomos vienos gražiausių Europoje. Kapinėse palaidota apie 400000  žmonių. Ilsisi tokie svarbūs Ukrainos veikėjai kaip Ivanas Franko.
Po to, pėstute pasivaikščiosime po Lvovą: Mokslininkų namai ir biblioteka, universitetas, Potockių rūmai.
Pietaujame viename iš Lvovo restoranų*.
Rekomenduojame dar vieną ypatingą vietą Lvove  Senąjį pašto ofisą, ant kurio sienų   visa Lvovo istorija. Čia gaminami rankų darbo makaronai, kurių gaminimo procesą galėsime stebėti, gerdami tradicinį slyvų vyną ar kompotą. Už makaronų porciją su pasirinktu padažu ir vyno taure sumokėsime apie 5 Eur.
Laisvas laikas suvenyrams.

Verta aplankyti unikalų muziejų-restoraną “Lašiniai”. Restorane  platus valgomų skulptūrų iš lašinių asortimentas. Čia, praėję pro “lašinių kontrolę” prie durų ir įvertinę Malevičiaus “lašinių kvadratą”, galėsime užsisakyti “Gogolio nosį”, ”Veneros krūtinę”, ”Van Gogho ausis” ir netgi ledų ”Monroe lūpos”. Galėsime paragauti sušių su lašiniais, o desertui  lašinių šokolade…
Nakvynė viešbutyje.

4 diena. Ankstyvi pusryčiai. Išvykstame į Lietuvą.  Kelionė UkrainosLenkijos keliais. Sustojame Liubline. Liublinas senas miestas, savo istoriją skaičiuoja nuo 12amž. Mieste apie 70proc. pastatų autentiški. Miestas stebina įvairių epochų architektūra. Po šį miestą smalsu pasidairyti, jau vien dėl to, kad čia 1569m. buvo pasirašyta Liublino Unija. Pasirašius Uniją LDK apsijungė su Lenkijos karalyste, buvo sudaryta Abiejų Tautų Respublika. Stabtelėsime prie Liublino pilies Švč. Trejybės Koplyčios, Karališkojo Tribunolo rūmų, Krokuvos vartų, Katedros, Domininkonų bažnyčios. Tęsiame kelionę.  Vėlai vakare grįžtame į namus.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Transportas;
*Kelionės vadovas;
* 3 nakvynės viešbutyje su pusryčiais.

Papildomos išlaidos:
* Vietinio gido paslauga Lvove (1 val.)   15 Eur;
*Operos teatras. Spektaklis 10-13 Eur /žm.;
* Vakarienė ar pietūs restorane  apie 10 Eur /žm.;
*Lyčiakovo kapinės. Bilietas   40 UAH
*Armenų bažnyčia  15 UAH;
*Boimų koplyčia  30 UAH;
*Itališkas kiemas  15 UAH;
*Vaistinė-muziejus   30 UAH;
*Roksolan apžvalgos aikštelė 15UAH
*Rotušė  45 UAH.

Pastaba. 1 Eur  30 UAH.  Lankomų objektų eiliškumas, skaičius ir kainos gali keistis.

Vykstant į Ukrainą, būtinas pasas ir sveikatos draudimas. Kelionei per Lenkiją, verta turėti zlotų: 1 Eur   4 PLN. Zlotai (5 PLN) reikalingi higienos reikmėms,  apie 40 PLN  pavalgymui pakelės užkandinėje.