Į mėlynųjų ežerų – Zarasų kraštą (2025.08.16)

Į mėlynųjų ežerų – Zarasų kraštą
16 rugpjūčio
64 €
64 €
Kaina asmeniui
Į mėlynųjų ežerų – Zarasų kraštą (2025.08.16)
1 dienos ekskursija

Išvykimo vietos

  • 05.30 val. - Klaipėda, PC Akropolis aikštelė
  • 05.45 val. - Gargždai, Swedbank aikštelė
  • 06.45 val. - Kryžkalnis, Didžioji Orlen degalinė

Vykstame į Zarasus. Ekskursiją pradėsime nuo Zarasų miesto ir jo istorinės dalies. Pasak legendos kadaise ant didelės kalvos gyvenusi milžinų šeima, kurioje augęs milžinukas Azerasas – linksmas, greitas ir mėgstąs žaisti slėpynių. Viena dieną šeima išėjusi miškan. Milžinukas taip pasislėpęs, kad tėvai jau nebesugebėję jo rasti. Tėvai šaukę – „Azerasai! Azerasai! Azerasai!“, bet aidas atkartojęs tik „Zarasai! Zarasai! Zarasai!“ Nuo balsų pabudęs milžinukas suskubęs pas tėvus ir visi apsidžiaugę, kad surado vieni kitą. Vėliau ant kalvos apsigyvenę žmonės čia įkūrė miestą ir pavadino milžinų šeimos atminimui Zarasais. Ekskursijos metu susipažinsime su Zarasų krašto istorija, pasigėrėsite miesto puošmena tapusiu, 17 metrų virš Zaraso ežero iškilusiu, apžvalgos ratu. Taip pat pasivaikščiosite Sėlių aikšte, kurios radialinis išplanavimas yra vienintelis Lietuvoje, iš išorės pasigrožėsite Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia. Miestas, apsuptas 7 ežerų, Jus tikrai nustebins. Zaraso ežero Didžioji sala – lyg miesto lopšys, jaukiai priglaudžiantis ir vietinius, ir atvykusius trumpam ja pasidžiaugti. Zaraso ežero pakrantė jungia apžvalgos ratą ir Zaraso ežero Didžiają salą. Šiltuoju metų laiku zarasiškius ir miesto svečius džiugina pakrantėje įrengtas fontanas, pantoniniai lieptai. Aplankome 2011 m. atidarytą, analogų Lietuvoje neturintį 17 m aukščio Apžvalgos ratą.

Kelionę tęsime Šlyninkos vandens malūne*. Tai viena iš garsiausių vietų Zarasų rajone. Su malūno savininku apžiūrėsime senovinį, tris šimtus metų menantį vandens malūną. Pasiklausysime unikalių istorijų apie malūno tuometinį ir šiuolaikinį gyvenimą bei artimiau susipažinsime su grūdų malimo procesu, pasivaikščiosime po visus tris malūno aukštus, kuriuos mums mielai aprodys malūnininkas Stasys. Vėliau ragausime „razavų“ (vieno malimo) blynų* iš kvietinių miltų, sumaltų šiame malūne. Jie yra labai sotūs, primins vaikystėje močiutės keptus blynus. Šeimininkėlės ant stalo dar atneš du padažus: uogienės ir spirgučių, o atsigaivinimui – šviežių žolelių arbatos. O malūne esančiame kromelyje galėsite įsigyti lauktuvių.

Pasistiprinę vyksime prie Stelmužės ąžuolo. Tai seniausias medis Lietuvoje. Čia užklysdavo Lietuvos kunigaikščiai, kryžiuočių ir kalavijuočių riteriai, švedų kariaunos. Pro čia žengė kaizerio bei Hitlerio kariuomenės. Stelmužės ąžuolo drevėje rasti žmogaus griaučiai ir prancūziškas šautuvas byloja, kad ji  buvusi vieno iš Napoleono kario slėptuvė, kariuomenei bėgant iš Rusijos imperijos.

Apžiūrėsime seniausią medinės architektūros bažnyčią Lietuvoje, pastatytą prieš 1596 m. kaip kilmingos, iš Vestfalijos kilusios giminės fon Berkų šeimos koplyčią. Stelmužės bažnyčios interjeras įrengtas 1713 m. Jame gausu vertingų baroko stiliaus puošmenų: bareljefų, horeljefų, skulptūrų, spirališkų kolonų, originalios medinės ornamentikos. Nuo 1808 m. bažnyčia priklauso katalikams. Muziejus bažnyčioje įkurtas 1997 m. Šalia bažnyčios, vakarinėje šventoriaus dalyje stovi XVII a. viduryje pastatyta varpinė – medinė, stačiakampė, keturšlaičiu stogu. Ji yra neatskiriama sakralinio ansamblio dalis. Varpinė, kaip ir bažnyčia, pasižymi funkcionalumu, proporcijų ir silueto raiškumu, formų paprastumu.

Toliau mūsų lauks pažintinis žygis Degučiuose. Degučių pažintinis takas (2 km) skirtas Degučių kraštovaizdžio draustinio vertybėms pristatyti. Apsilankę take, susipažinsime su šimtamečio pušyno augalija ir gyvūnija, pamatysime paslaptingąjį akivarą, į Lietuvos raudonąją knygą įrašytas pelkių orchidėjas bei užkopsime į vaizdingą Degučių piliakalnį. Takas paženklintas rodyklėmis ir mėlynos spalvos ženklais bei kupinas įvairiausių kvapų. Saulėtą dieną take galima kvėpuoti švariu pušyno oru ar apkvaisti nuo stipraus pelkinių gailių kvapo, o po lietaus juntamas gardus grybų ir šlapių samanų kvapas.

Kelionės pabaigoje aplankysime Gražutės regioniniame parke esantį Salako miestelį, skaičiuojantį jau per 500 metų istoriją. Gražutės regioninio parko kraštovaizdis itin įvairus ir sudėtingas, bet bene nuostabiausias jo akcentas – neįsivaizduojamo grožio Antalieptės marios su daugybe įlankų, pusiasalių, sąsmaukų. Įspūdingasis benuotakinis itin skaidrus Švento ežeras – didžiausias natūralus barometras Lietuvoje ir tik jame auga pražangiažiedė plunksnalapė. Kalnų upelį primena Šavaša. Mažai žmogaus paliestose vietose didžiulė augalų ir gyvūnų įvairovė. Čia stovi unikali akmeninė bažnyčia, pastatyta XX a. pradžioje. 72 m aukščio, 64 metrų ilgio ir 22 m pločio statinys yra neoromaninio stiliaus ir primena viduramžių tvirtovę.

Kupini emocijų, keliaujame namų link.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

kelionė autobusu,

kelionės vadovo-gido paslaugos,

Papildomiems mokamiems objektams ir  turėti apie  25-30   Eur /asm.

Pastaba.

*Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 30 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 2 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios.

*Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.

*Išvykimo informacija siunčiama likus 1 – 2 dienoms iki kelionės el. paštu arba SMS.

*Keliautojai, pageidaujantys užsisakyti priekinę vietą autobuse, gali tai padaryti už 10 eur/asm. papildomą mokestį.

Pasiteiravimui apie kelionę:

Ieva  tel.: +370 678 59 120,  el paštu: keliones@alvaturas.lt;

Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt