Į mažąją Olandiją – tulpių žydėjimo šventę Burbiškio dvare ir arbatgėris su tikruoju Kuršėnų vyniotiniu

Kuršėnuose degustacijos metu susipažinsite su Kuršėnų vyniotiniu, o Burbiškio dvare - tikra tulpių jūra, tulpių žydėjimo šventė.
Į mažąją Olandiją – tulpių žydėjimo šventę Burbiškio dvare ir arbatgėris su tikruoju Kuršėnų vyniotiniu
13 gegužės
37 €
37 €
Kaina asmeniui
Į mažąją Olandiją – tulpių žydėjimo šventę Burbiškio dvare ir arbatgėris su tikruoju Kuršėnų vyniotiniu
1 dienos kelionė

8:00 val. išvykimas iš Klaipėdos (PC Akropolis). Vykstame per Kretingą, Plungę, Telšius. Atvykstame į Kuršėnus, pasivaikštome naujuoju pėsčiųjų tiltu per Ventos upę. Unikalios konstrukcijos, vienas gražiausių, moderniausių ir ilgiausių Lietuvoje – 262 metrų – pėsčiųjų  tiltas, kuris sujungia pagrindinę miesto – Lauryno Ivinskio aikštę ir Kuršėnų dvaro parką.

10.30 val. Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro edukacija-degustacija „Arbatgėris su tikruoju Kuršėnų vyniotiniu“ (1 val.)*. Degustacijos metu susipažinsite su Kuršėnų vyniotiniu. Kaip gimė ir kada pradėtas gaminti pats didžiausias ir ilgiausiai Kuršėnus garsinęs ir garsinantis brendas – „Kuršėnų vyniotinis“. Tai – miesto vizitinė kortelė, nes su šiuo produktu jeigu ir gali kas lygintis, tai kuršėnietiški puodai, bet ir tai tik ilgaamžiškumu.

Vykstame į Burbiškio dvarą Radviliškio rajone. Burbiškio dvaras rašytiniuose šaltiniuose minimas nuo 16 a., 1819 m. dvaras tapo Baženskių šeimos nuosavybe. 1903 m. po tėvo Ignoto Baženskio mirties dvarą paveldėjo Mykolas Baženskis. Jo valdymo laikais dvaras išaugo. M. Baženskis įkūrė didelį parką, iškasė tvenkinius, suformavo salas ir jas sujungė tilteliais. Peizažinio tipo parkas, užimantis 28 ha pasižymi įspūdingais tvenkiniais, kuriuose yra 15 salų. Dvaro pastatai suformuoti taip, kad sudaro didelį, uždarą kiemą, todėl primena tvirtovę. Parke įrengti takai. Parko gėlių daigyne auga įvairių augalų kolekcijos.

1981 m. dvaras pradėtas tvarkyti. 1992 m. Baženskis dvarą padovanojo Radviliškio rajono savivaldybei su sąlyga, kad dvaras bus naudojamas Lietuvos kultūros poreikiams .

Tulpės Burbiškio dvare – ilgametė tradicija, pavasarinės gėlės čia žydėjo ir XX amžiaus pradžioje. Idėja atgaivinti dvaro gėlyną kilo muziejaus įkūrėjui, ilgamečiam direktoriui Egidijui Prascevičiui. Pirmosios tulpės buvo pasodintos 1995 metais, dabar kolekcijoje skaičiuojama apie pusė tūkstančio tulpių veislių.
Unikali šventė, vykstanti tik Burbiškio dvare, pripildyta atgimstančios gamtos energijos ir gyvybės, spalvingos tulpių jūros, muzikos garsų, įvairiausių pramogų, vėl laukia gausybės lankytojų, pasiilgusių žydėjimo magijos. Lankytojai kviečiami gėrėtis margaspalviais tulpių kilimais, mėgautis pasivaikščiojimu paslaptingais peizažinio parko takeliais ir romantiškais tilteliais, užsukti į tvenkinių salas, aplankyti muziejaus ekspozicijas ir džiaugtis grįžusiu pavasariu.
Šurmuliuojančioje šventėje ne tik grožėsitės gamta, bet ir šauniai praleisite laiką, klausydamiesi menininkų ir muzikantų pasirodymo, dairydamiesi amatininkų mugėje, apžiūrėdami parodas, skanaudami lietuviškų patiekalų…

Vakare išvykimas į namus.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė patogiu, šiuolaikišku (20-52 v.) autobusu;
*Kelionės vadovo paslauga-ekskursinė programa;
*Kelionės organizacija.

PAPILDOMOS IŠLAIDOS –  MOKAMI OBJEKTAI ~   tikslinama

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el. paštu:   ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el. paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt