Gurmaniški Latvijos ūkiai – žavingoji Jelgava

19 birželio
35 €
35 €
Kaina asmeniui
Gurmaniški Latvijos ūkiai - žavingoji Jelgava

VYKSTANT Į LATVIJĄ RIBOJIMŲ DĖL COVID NEBĖRA, ES COVID SERTIFIKATAI NEREIKALINGI.

Apie 7 val (bus tikslinama) išvykimas iš Klaipėdos. (pro Kretinga, Plungę, Telšius)

Keliaujame per Lietuvą, Latviją. Važiuojame į kaimo namus „Blūdži“, kur ūkininkų Malkalnų šeima pasiūlys Jums naminių sūrių degustaciją.* Gaspadinė Inara pavaišins įvairių rūšių sūriu, kepta namine duona ir skaniomis salotomis. Ypatingas yra marinuotas sūris su čili. Jis gavo pripažinimą didžiausioje Baltijos šalyse maisto parodoje „Riga Food 2014“ ir vietą nominacijoje „Tautos skonis“.

Vykstame į Platuonės miestelį, kur apsilankome labai įdomiame sode. Šaltalankių sodas „ZELT“* yra įsikūręs ant Platuonės upės kranto. Sodas yra specialiai suprojektuotas, jame auginami tik vienos veislės šaltalankių medžiai, kurių uogos turi daugiau aliejaus. Čia, 24hektarų plote, šaltalankiai auginami kokybiškai ir atsakingai, taip pat visiškai užtikrintas gamybos procesas, kurio metu nelieka likučių. Viskas daroma su dideliu entuziazmu, įkvėpimu ir meile, teikiančia žmonėms natūralius, sveikus ir aukštos kokybės produktus. Pagrindiniai gaminami produktai yra šaltalankių aliejus ir sultys, tačiau mes taip pat eksperimentuojame – pavyzdžiui, pasitelkdami įvairius specialistus sukuriame šaltalankių kosmetiką (veido kremą, serumą ir kt.), šaltalankių miltelius, skirtingus maisto produktus ir net alų.  Šeimininkai veda ekskursiją po ūkį. Išgirsime istorijas apie šaltalankių auginimą, vertingas savybes ir naudojimą, taip pat paragausime specialių desertų, kuriuos pagamino vienas geriausių Latvijos šefų – neapsakomas skonių derinys su gaiviu šaltalankių gėrimu, ar karamelė su šaltalankių aliejumi arba ledai – juk skamba laaabai skaniai ir intriguojančiai. Taip pat galėsite išbandyti kosmetiką su šaltalankių aliejumi, veido , rankų kremus, lūpų balzamus ir kt. bei žinoma sveikatingumo produktus – aliejų, sultis, miltelius.

Po itin idomių apsilankymų Jelgavos krašto ūkių, keliaujame į Jelgavą. Jelgava – miestas, įsikūręs ant Lielupės upės krantų. Gražiausias miesto pastatas – Jelgavos rūmai, sukurti žymaus italų architekto F.B.Rastreli – didžiausi barokinio stiliaus rūmai Pabaltyje ir hercogo Birono buvusi rezidencija, Švč. Trejybės bokštas, kur galima pakilti į modernią apžvalgos aikštelę*, Akademia Petrina – pirmoji aukštoji mokykla Latvijoje, unikalus pėsčiųjų tiltas bei galima nusifotografuoti šalia amžinojo studento skulptūros.

Skanėstų priragavę, puikių įspūdžių prisirinkę keliaujame namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Transportas;
  • Kelionės vadovas;
  • Ekskursinė programa.

Papildomos išlaidos:

  • Sūrių degustacija 10eur/asm
  • Šaltalankių sodas – ekskursija su desertu ir gėrimu  ~7Eur/asm
Reikalingi dokumentai:
LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.
Registracija kelionei tel.
Laima +37068626261 el.paštas – alvaturas@gmail.com
Ieva (Klaipėda) +37067400484 el.paštas ieva@alvaturas.lt