Gurmaniška kelionė! Gruzijos skonis pas Karaimus ir Totorius

Gurmaniška kelionė! Gruzijos skonis pas Karaimus ir Totorius
Kelios datos

Tai yra preliminari kelionės programa, kuri vėliau derinama su kolektyvu. Kolektyvai gali rinktis jiems tinkančias datas. Dėl kainų kreiptis el.paštu arba telefonu.

Ši kelionė skirta tiems, kas nenori skubėti, nori atsipalaiduoti, pasimėgauti vaizdais bei paragauti puikių patiekalų, kurie primins apie kelionių svarbumą, kitų šalių išskirtinumą. Bent mintimis ir gorumiu nukeliausime į svetingąją Gruziją, į kurią dabar, esant sudėtingai situacijai ne visi gali nukeliauti.

Atvykstame į Užutrakį. Užutrakio dvaro sodyba – vienas ryškiausių ir geriausiai išlikusių Lietuvos dvarų. Ant Galvės ežero kranto įkurtas ir restauruotas dvaro ir parko ansamblis suteiks jums galimybę pajusti XIX a. Lietuvos diduomenės gyvenimo dvasią. Šiandien į dvarą patenkame sausumos keliu, tačiau grafo šeima juo nesinaudodavo – į pusiasalį keldavosi plaustu per Galvės ir Skaisčio ežerų sąsmauką, prie kurios gyveno keltininkas.

Vykstame į Trakus. Į vakarus nuo Vilniaus, tarp kalvų, miškų ir ežerų, įsikūręs senasis Trakų miestas, gausiai lankomas šalies gyventojų ir užsienio svečių. Pusiasalio, kuriame jis stūkso, krantus skalauja Galvės, Totoriškių ir Bernardinų (Lukos) ežerai. Šis miestas, garsėjantis nuostabiu gamtovaizdžiu ir legendine Trakų pilimi, kadaise buvo vienas iš Lietuvos valstybingumo lopšių, svarbus karinis ir politinis centras, Lietuvos didžiųjų kunigaikščių būstinė bei Lietuvos sostinė.

Trakai dar garsūs tuo, kad juose nuo XIV a. pabaigos gyveno karaimai (tiurkų kalba kalbanti tauta), kurie iki šių dienų čia išsaugojo savo tradicijas. Trakuose išlikęs karaimų kulto pastatas – kenesa, karaimų gyvenamieji namai, karaimiškų patiekalų restorane galima pasivaišinti nacionaliniais šios tautos patiekalais, iš kurių labiausiai žinomas bei mėgstamas yra kibinas, tačiau šį kartą Jus nustebinsime – ragausime kitos kultūros t.y. Gruzijos patiekalų. Taigi keliaujame į restoraną, kur susipažinsime su Gruzijos patiekalų išskirtinumu. Gruziniškų patiekalų degustacijos* metu patiekiami išskirtiniai patiekalai perteikiantys Gruzijos kultūrą: šalti, karšti užkandžiai, karšti mėsos ir žuvies patiekalai, desertai,  pasakojama apie kiekviena patiekalą: produktus, kaip ir kokiuose regionuose gaminama, su kuo valgoma. Chinkali, chačiapuri turbūt girdėti žodžiai, bet pažadame, jog sužinosite (ir paragausite žinoma) dar įmantresnių patiekalų pavadinimų. Klausysite pasakojimo apie gruzinų papročius, virtuvės tradicijas, Gruzijos regiono Kachetijos išskirtinumą, pro langus grožėsitės ežero vaizdais… Taip pat pagal pageidavimą galima užsisakyti vyno ir čačios pateikiamų pagal Gruzijos tradicijas, kitų tautos gėrimų, kavos, sulčių. Degustacijos pabaigoje, prie deserto puikiai tiks gruziniška kalnų arbata su ypatingu kaštonų medumi iš Batumio sodo. (gėrimai į degustacijos kainą neįskaičiuoti).

Pasimėgavę ypatingais patiekalais, keliausime susipažinti su Trakais. Ekskursijos po Trakus metu apžiūrėsite įdomiausias šio miesto vietas: Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčią, Šv.Jono Nepomuko koplytstulpį,  Karaimų gatvę -“Mažąjį miestą, Aukų kalną. Pageidaujantys apsilankys pilyje. Trakų salos pilis – paprastumu bei kukliu puošnumu alsuojantys statiniai – išreiškė pažangiausias XV a. fortifikacijos (gynybos įtvirtinimo) idėjas. Ji laikoma viduramžių gynybinės architektūros šedevru, vienintele vandens pilimi Rytų Europoje. Nuo 1962 m. Trakų salos pilies centriniuose rūmuose veikia Trakų istorijos muziejus, suteikiama galimybė pasivaikščioti po senovinę pilį ir apžiūrėti jos rūstų interjerą bei daugybę įdomių eksponatų. Po puikių įspūdžių keliaujame namo.

 

Lankomiems objektams turėti apie 35-40Eur

Į kelionės kainą įskaičiuota:

*Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu;

*Kelionės vadovo-gido paslauga;

*Kelionės organizavimas.

PASTABA: UŽSISAKIUS KELIONĘ – DALYVAUTI DEGUSTACIJOJE PRIVALOMA.

Galimybių pasas būtinas!

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt