„Grūdo kelias” Sodeliškių dvare – Biržų kraštas (kolektyvams)

Kelios datos
33 €
Kaina asmeniui
"Grūdo kelias" Sodeliškių dvare - Biržų kraštas
vienos dienos ekskursija

Atvykstame į Biržus – į vieną seniausių Lietuvos miestų. Tai buvęs kunigaikščių Radvilų miestas, kurio puošmena ir praeities atspindys bastioninės tvirtovės rūmai, kur dabar įsikūręs krašto muziejus „Sėla“. Esant galimybei norintys savarankiškai apsilanko muziejuje.*
Susipažinsime su Biržais ir jo apylinkėmis. Miestą puošia Šv. Jono Krikštytojo bei Evangelikų reformatų bažnyčios. Biržų miesto širdyje-Širvėnos ežeras. Jame ilgiausias Lietuvoje pėsčiųjų tiltas(525 m), vedantis Astravo link.
Šiame mieste 19 a. viduryje savo pėdsaką paliko ir grafai Tiškevičiai. Biržuose stovi 19 a. statyti itališkų vilų stiliaus rūmai.
Važiuojame aplankyti Kirkilų ežeryno – Kirkilų kraštovaizdžio draustinyje (toks vienintelis Baltijos šalyse). Šioje vietoje daug įgriuvų, kurios yra įsmukusios žemiau gruntinio vandens ir dėl to virtusios ežerėliais. Ežeryną sudaro daugiau kaip 30 susijungusių ežerėlių ir užima 4 ha plotą. Aplankome prie ežerėlių pastatytą kanojos formos apžvalgos bokštą. Bokšto aukštis – beveik 32 m, 30 metrų aukštyje įrengta apžvalgos aikštelė. Užlipus į apžvalgos bokštą atsiveria nuostabūs vaizdai – 30 vandens pilnų smegduobių, vadinamų Kirkilų draustinio ežerėliais, kurių skersmuo – apie 35 m  ir daugiau. Kartais, esant tam tikroms sąlygoms, vasaros metu jie nusidažo įvairiomis spalvomis.

Važiuojame į Sodeliškių dvarą.  Dvare apie 17val dalyvaujame edukacinėje programoje „Grūdo kelias“. Čia klausysime pasakojimų ir patys kepsime naminę duoną pečiuje ir degustuosime gardaus naminio alaus. Kol duona keps – dvaro šeimininkai supažindins mus su dvaro sodyba. Tai pažintinė ekskursija autentiškoje XXa. pradžios sodyboje, kurios metu pamatysite buities rakandų, senovinių žemės dirbimo padargų, kalvę, pirtelę. Didžiuliame kluone išvysite karietą, kuri vežiojo turistus Londono gatvėmis.

Kupini puikių įspūdžių keliaujame namų link.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

kelionė autobusu,
Kelionės vadovo-gido paslaugos,
kelionės programos rengimas ir derinimas.

Papildomos išlaidos:

  • Sodeliškių dvaras „Grudo kelias” su alaus degustacija ir ekskursija apie 12-15eur

Pastaba: rekomenduojame įsidėti savo maisto, nes pietūs nenumatyti, o laisvo laiko pavalgymui gali neužtekti.

 

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt