Gdanskas – meduolių miestas Torūnė – Olštynas (birželis) IŠPARDUOTA

Gdanskas – meduolių miestas Torūnė – Olštynas (birželis)
16 birželio - 18 birželio
210 €
210 €
Kaina asmeniui
Gdanskas – meduolių miestas Torūnė – Olštynas 2023.06.16- 2023.06.18 d
kelionės trukmė 3d/2n Kelionės kaina 1 asmeniui gyvenant dviviečiuose kambariuose su pusryčiais

Kelionės data: 2023.06.16 – 2023.06.18 d (3 d/2 n)

1 diena. Anksti ryte išvykimas iš Klaipėdos (apie 2val), vykimas pro Kretingą, Plungę, Telšius. Vykstame Gdansko link. Pažintis su vienu gražiausiu  Lenkijos miestu-Gdansku, kuriame daugybė tiltų, viduramžiškų pastatų stačiais stogais, siaurų gatvelių. Ekskursija -pasivaikščiojimas po vakarinį Gdanską  pagrindine senamiesčio gatve-Ilgasis turgus su miesto simboliu Neptūno fontanu. Pamatome Rotušę, alegorinėmis skulptūromis vainikuotus  Auksinius, ir labiau rūmus nei vartus  primenantys Žaliuosius vartus, antra pagal dydį (po Kiolno katedros) ir pačią  didžiausią Europoje  iš plytų pastatytą  ankstyvojo gotikos stiliaus Šv. Mergelės Marijos  katedrą*, prabangius pirklių brolijos Artūro rūmus….

Aplankome vieną iš gražiausių Gdansko rajonų – Olivą (Oliwa) ir kadaise buvusią turtingų cistersų vienuolių būstinę. Pasivaikštome  po prancūzišką sodą, angliško parko takeliais prieiname  prie ilgiausios Lenkijoje Olivos katedros. Katedra garsi ne tik savo įspūdingu dydžiu bet ir meno kūrinių gausa. Katedros puošmena – rokoko stiliaus vargonai..

Toliau vykstame į garsiausią Lenkijos pajūrio kurortą – Sopotą. Sopote pasivaikštome ilgiausiu mediniu molu* Europoje, pasigėrime Balti-jos jūros reginiu. Apžiūrime įžymiojo architekto Gaudi šedevrus primenanti ’lenktąjį namą”. Laisvas laikas ramiam pasivaikščiojimui, kavai, pavalgymui. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai viešbutyje. Torunė-gotikinės architektūros perlas. Istorijos, architektūros, meno žinovai šiame mieste pasijunta tarsi patekę į svajonių sodą ..  Ekskursija -pažintis su vienu gražiausi Lenkijos miestu. Torunės senamiestis –unikalus  viduramžiu dvasia dvelkiantis  istorinis ansamblis, įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Orginalus gatvių tinklas išliko nepasikeitęs  nuo 13 amžiaus: gynybinė siena su bokštais  ir vartais ir fosa (gynybinis griovys). Aplankysime  miesto rotušę – vieną gražiausių  statinių senamiestyje, Torunės pilį, gotikines Šv.Jono ir Šv.Jokūbo bažnyčias, Turgaus aikštę. Torunę garsina ne tik riteriai bet ir Nikolajus Kopernikas – vokiečių kilmės lenkų mokslininkas. Esant galimybei paminklą  ir  N.Koperniko paminklą ir  namą, Torunės meduolių muziejų*. Vietiniai gyventojai sako, kad iš Torunės grįžti be meduolių – negalima, tad laisvo laiko metu būtinai jų įsigykite! Pirmieji meduoliai čia iškepti 1380-aisiais, o meduolius su imbieru pradėjo kepti vienuolės. Torunės meduolių receptai yra griežtai saugomi.

Torunėje daug mažosios architektūros objektų, mažų skulptūrų: Torunės asilas, šunelis –gydytojo palydovas, fontanas su varlėmis .. Torunėje mažoji architektūra puošia ir pastatus. Pilnas senamiestis angelų .. Laisvas laikas kavai, suvenyrams. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai. Sustojame Olštyne –Varmijos Mozūrijos vaivadijos sostinėje. Šiame mieste kurį laiką buvo  pagrindinė kryžuočių ordino būstinė, iki perkeliant ją į Marienburgą. Pamatysite senąją miesto rotušę statytą 14 amžiuje, miesto Aukštuosius vartus, miesto pilį, kurioje  1516-1521 m gyveno M. Kopernikas, pilies bokštą, Šv.Jokūbo katedrą, Naujoji miesto rotušę (pastatyta 1915m ).

Vėlai vakare sugrįžimas į namus.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Transportas;
  • Kelionės vadovas;
  • 2 nakvynės viešbutyje su pusryčiais  (dviviečiuose/ triviečiuose kambariuose). Vienvietis kambarys su priemoka (apie 40 eur)
  • Ekskursinė programa.

Papildomoms išlaidoms turėti apie 80-100 zlotų

Pastaba.

  • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.
  • Vietos autobuse paskiriamos pagal pirkimo laiką. Jeigu tikrai pageidaujate pasirinkti vietą autobuse, taikomas papildomas 20 € mokestis.
  • Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 36 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 7 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios;
  • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 3-4 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt