Garsios Tylos Observatorija Lietuvos viduryje: Rudens dangus. Žvaigždžių mirties paslaptys (kolektyvams)

Keliausime į Lietuvos vidurį - Kėdainius. Ekskursija po Kėdainius. Vyksime į kavinę "Raganė", kur įvyks degustacinė virtinukų programa "Mūsų istorija". Vakare - Garsios Tylos observatorijoje pramoginė programa - kosminė odisėja "Rudens dangus. Žvaigždžių mirties paslaptys".
Garsios Tylos Observatorija Lietuvos viduryje: Rudens dangus. Žvaigždžių mirties paslaptys
Kelios datos

Išvykimo vietos

  • 11.00 val. - Klaipėda, PC Akropolis (aikštelė nuo Dubysos g.)
  • 11.15 val. - Gargždai (nuo Autobusų stoties aikštelės)
  • 12.15 val. - Kryžkalnis, Didžioji Orlen degalinė

Tai yra preliminari kelionės programa, kuri vėliau derinama su kolektyvu. Kolektyvai gali rinktis jiems tinkančias datas. Dėl kainų kreiptis el.paštu arba telefonu.

Vykstame į Kėdainius. Kėdainiai – miestas vidurio Lietuvoje, Kauno apskrityje, abipus Nevėžio, už 51 km į šiaurę nuo Kauno. Kėdainių rajono savivaldybės ir seniūnijos centras.
Senamiestis įtrauktas į kultūros paveldo registrą kaip valstybinės reikšmės urbanistikos paminklas.

Ekskursija “Kėdainiai – kunigaikščių Radvilų miestas”*. Ekskursijos metu susipažinsime su šios kilmingos šeimos istoriniais ženklais, kurių gausu jaukiame Kėdainių senamiestyje. Aplankysime Evangelikų reformatų bažnyčią – kunigaikščių Radvilų nekropolį*(2-1 €/asm.), jos kriptą, kurioje puošniuose renesanso ir baroko stiliaus sarkofaguose palaidoti Radvilų giminės atstovai.

Vykstame į kavinę-parduotuvę „Raganė“, kur mūsų laukia degustacinė programa „Mūsų istorija“, kurios metu Jūsų stalui bus pateikti penkių rūšių „Raganės“ virėjų su meile ir išradingumu pagaminti virtinukai bei papasakotos jų gaminimo tradicijos, drauge prisiminti senieji lietuvių papročiai. Kartu bus pasiūlyta paragauti lietuviško midaus, vyno ar alaus. Visos programos metu Jus lydės nuoširdus, betarpiškas ne tik „Raganės“ darbuotojų, bet ir pačios įmonės savininkės Daivos bendravimas.

Trukmė 1-1,5 val., kaina nuo 12,00 Eur/asm.

Keliaujame  į „GARSIOS TYLOS OBSERVATORIJĄ“ – vienintelę   privačią observatoriją pačiame Lietuvos viduryje.

Observatorijos įkūrėjai –  Simas ir Vida Šatkauskai kviečia į  pramoginius vakarus – kosmines odisėjas apie kosmosą.

Dalyvausime pramoginėje programoje – kosminėje odisėjoje  „RUDENS DANGUS. ŽVAIGŽDŽIŲ MIRTIES PASLAPTYS“.

Čia ne tik nuostabus Nevėžio slėnis, menantis dar ledynmečio laikus, bet ir puikiai matomas Paukščių takas bei Andromedos galaktika. Vakaro poilsio programa yra paruošta iš ilgametės Simo Šatkausko patirties ir gausiai sukauptos astrofotografijų ir gyvų dangaus kūnų stebėjimų vaizdo įrašų medžiagos.

(Apie Visatą rodome ir kalbame visada – edukacinėms pramogoms Kosmoso tematika pas mus galima atvykti  tiek dieną, tiek vakare! Esame unikalūs tuo, kad neapsiribojame vien tik giedra, nes Lietuvoje giedro dangaus yra labai mažai. Todėl sukūrėme ir jus kviečiame patrauklioms, nuo debesų ir prasto oro nepriklausomoms programoms apie Visatos didybę, žmogaus atsiradimo subtilybes ir viso ko sąsajas su žvaigždėmis. Visos programos kupinos pritrenkiančių Kosmoso vaizdų ir neišsemiamų pasakojimų. Nepaslaptis, kad po šių kelionių po didžiąją  Visatą ne tik pasikeičia savęs ir pasaulio suvokimas, bet ir sunkiai sulaikomi  emocingi aikčiojimai, nuostabos šūksniai, rankų paspaudimai ir net stiprūs apsikabinimai – visa tai klausytojai patiria ne kur kitur, o mūsų originalioje observatorijoje su “nuvažiuojančiu” stogu).

Kokią avalynę ir kokius drabužius reikia apsirengti?

Observatorija yra įkurta paprastame lietuviškame vienkiemyje Kėdainių rajone, todėl  prašome pagal sezoną apgalvoti savo aprangą ir avalynę – dėvėkite patogius batus, tinkančius kaimui, žolei, drėgmei. Šaltuoju metu, būtina apsirengti komfortiškai šiltai, nes observatorija su nuslenkančiu stogu – veiksmas vyksta beveik lauke, todėl apranga ir avalynė turi būti visada šiltesnė, nei jums gali pasirodyti. Observatorijoje yra trys žavingi šildytuvai, tačiau jūsų pačių patogumui patartina turėti savo pleduką. Programa maksimaliai trunka iki 2 valandų, todėl svarbu pasirūpinti tinkamais šiltais rūbais.

Prisilietę prie Visatos didybės, pilni jausmo, kad esame jos dalelės, vykstame namo. Vėlai vakare grįžimas.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Edukacinė programa „Rudens dangus. Žvaigždžių mirties paslaptys”.

Transportas.
Ekskursinė programa.
Kelionės vadovo paslaugos.

Papildomos išlaidos kelionėje:

Radvilų kripta – 2-1 € /asm.

Degustacinė virtinukų programa „Mūsų istorija” –  nuo 12 € /asm.;

 PASTABOS:

*Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti. Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  • Ieva kont. tel.: +370 678 59 120  el paštu:   keliones@alvaturas.lt
  • Laima, kont. tel.: +370 686 26 261; el. paštu: info@alvaturas.lt