Gamtos turtai ir istorijos ženklai Žemaitijoje: žvilgsnis nuo piliakalnių bei žemaičių sostinė (kolektyvams)
Tai yra preliminari kelionės programa, kuri vėliau derinama su kolektyvu. Kolektyvai gali rinktis jiems tinkančias datas. Dėl kainų kreiptis el.paštu arba telefonu.
Varnių apylinkėse žmonės gyveno jau akmens amžiuje. Ir tai nenuostabu. Gražios ir derlingos šio krašto apylinkės ne tik maitino ir rengė mūsų protėvius, bet ir buvo puiki priebėga slėptis nuo dažnai puldinėjančių priešų. Čia stūkso vieni didžiausių ir įspūdingiausių Lietuvos piliakalnių: Medvėgalis, Šatrija, Sprūdės. piliakalniai. Šioje vietovėje tebėra nemažai pelkių – kažkada neįžengiamos, dabar daugelis jų numelioruotos, tačiau vis tiek išlikusios įspūdingais augalų ir paukščių prieglobsčiais. Bene garsiausi čia esantys piliakalniai – Šatrijos ir Medvėgalio. Apie juos žinoma nemažai pasakojimų bei legendų. Įdomu, kad Medvėgaliu vadinamos dvi viršūnės: vienoje yra aukščiausias Žemaitijos taškas, o piečiau – piliakalnis, ant kurio stovėjo pilis. Medvėgalis – didžiausias piliakalnis Žemaitijoje.
Spėjama, kad Medvėgalio pavadinimas kilo nuo čia kažkada tekėjusios upelės Medva, Medvė. Kita legenda byloja, kad kadaise pilyje apsuptus gynėjus išgelbėjo dvi jaunos ir drąsios merginos, parodžiusios jiems kelią per kūlgrindą, sakydamos: „Mudvi galiva“.
Sprūdės piliakalnis, savo forma kiek primenantis piramidę, mena kovas su kryžiuočiais, jame yra išlikę gynybiniai grioviai, pylimų pėdsakai, net atrastas senasis įvažiavimas į pilį. Pasak legendos, jog čia stovėjusi medinė kunigaikščio Sprūdeikio – Lietuvos karaliaus Mindaugo brolio pilis.
Šatrijos kalnas – gražiausia Žemaitijos kalva, o neretai ir Lietuvos kalnų karaliene tituluojama 228 m aukščio Šatrija – mistiškiausia Lietuvos vieta. Legendos byloja, kad čia iš tolimiausių kampelių susirenka raganos, o pati kalva yra žemėmis užpilta bažnyčia. Raganos tikrai žinojo, ką pasirinkti – nuo Šatrijos atsiveria įspūdingi vaizdai į Žemaitijos aukštumas. O gal čia patys sutiksime raganų..
Nuo piliakalnių pasigrožėsime toli atsiveriančiai vaizdais, mat Varnių regioniniame parke miškų nėra daug – jais apaugę apie 30 procentų parko teritorijų. Žemaičių aukštumoje beveik kiekviena kalva, piliakalnis, pelkė ar ežeras yra pačių seniausių laikų liudininkas, todėl dalyje Žemaičių aukštumos įkurtas regioninis Varnių parkas, kuriame galima pamatyti daugybę kraštovaizdžio paminklų, šiandien esančių įspūdingos gamtos apsuptyje.
Pakopinėję po kalnus vykstame į Telšius. Žemaičių žemės sostinė Telšiai verti pagyrų – miestas atrodo tobulai: susitvarkęs, dailus, kompaktiškas, tikra MAŽOJI ROMA. Miestas driekiasi palei Masčio ežero pakrantę. Miesto centras smagus tuo, kad čia daugybė įvairių skulptūrų, papuošimų. Kiekvienas žingsnis, stabtelėjimas gali nustebinti vis kitu atradimu. Miestas turtingas tiek architektūrine, tiek dvasine prasme. Miesto simbolis – meška. Kaip tik šio miesto simbolio – meškos gausu mieste – jų net 46. Įdomu, kiek, svečiuodamiesi Telšiuose, rasite Jūs jų?
Puikių įspūdžių kupini keliaujame namo.
Į kelionės kainą įskaičiuota:
kelionė autobusu,
kelionės vadovo – gido paslaugos.
Pasiteiravimui apie kelionę:
- Ieva tel.: +370 678 59 120 el paštu: keliones@alvaturas.lt
- Laima tel.: +370 686 26261 el paštu: alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt
- Dalia tel.; +370 687 21623 el.paštu: dalia@alvaturas.lt ( Alytaus, Kauno regionai )
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]