Fantastiškas gamtos grožis Norvegijoje ir žvilgsnis į Daniją bei Švediją (2024.07.25-08.01) IŠPARDUOTA

Fantastiškas gamtos grožis Norvegijoje ir žvilgsnis į Daniją bei Švediją
25 liepos - 1 rugpjūčio
985 €
985 €
Kaina asmeniui
Fantastiškas gamtos grožis Norvegijoje ir žvilgsnis į Daniją bei Švediją (2024.07.25-08.01)
8 dienos ir 7 naktys. Kaina asm., kai nakvynė laivo 2-vietėse kajutėse (be lango) ir viešbučio 2-viečiuose kambariuose.

Išvykimo vietos

  • 18.30 val. -Klaipėda, PC Akropolis aikštelė nuo Dubysos g. pusės

Maršrutas: Klaipėda-Karlshamnas-Kopenhaga-Helsingborgas-Oslas-Gardemoen-Lilehameris-Laerdal-Flam-Geilo-Oslas-Geteborgas-Karlshamnas (~2200 km)

1 diena (2024.07.25)  Išvykimas iš Klaipėdos, aikštelės prie PC Akropolis. DFDS kompanijos laivu išplaukiame į Karlshamną. Nakvynė laivo kajutėse.

2 diena (2024.07.26 ) Karlshamnas-Kopenhaga-Helsingborgas (~ 250 km).

09:00 val. Švedijos laiku atpalaukiame į Karlshamną. Vykstame į Danijos sostinę – Kopenhagą (~193 km). Pervažiuosime įspūdingą Oresundo tiltą*– vieną ilgiausių Europoje, kuris jungia Švediją ir Daniją. Pažintis su miestu: miesto simbolis Mažosios undinėlės pamiklas; rokoko stiliaus architektūros šedevras –  Amalienborgo rūmai – Danijos karalių rezidencija. Šie rūmai sudaryti iš keturių vienodų pastatų, o vidinėje rūmų aikštėje stovi 1771 metai pastatyta Frederiko V statula; viena gražiausių Kopenhagos Frederiko bažnyčia su įspūdingu kupolu;  Naujasis uostas (Nyhavn) – XVIIa. prieplauka ir kanalas, kurį per tris metus iškasė Danijos – Švedijos karo belaisviai; Christiansborgo rūmai, buvusi karališkoji rezidencija, dabar čia įsikūręs parlamentas, aukščiausiasis teismas ir ministro pirmininko kabinetas; Rotušė.
Vykstame link Helsingborgo. Nakvynė viešbutyje prie Helsingborgo.

3 diena (2024.07.27). Helsingborgas-Oslas-Gardemoen (~560 km).

Pusryčiai viešbutyje. Vykstame į Oslą – didžiausią Norvegijos miestą, įsikūrusį Oslo fiordo pakrantėje.
Oslas – seniausia Skandinavijos šalių sostinė, įkurta 1048 m. Haroldo III Rūsčiojo. Miestas nėra didelis – nesunku vietos įžymybes apeiti pėsčiomis.
Eidami žymiausia ir judriausia Norvegijos arterija – Karlo Johano gatve, apžiūrite Katedrą, Parlamento rūmus, Universiteto pastatų ansamblį, ant kalvos įsikūrusius neoklasicistinius Karalių rūmus, moderniąją Rotušę. Oslo rotušė (Radhus) buvo atidaryta 1950 m., miestui minint 900 metų jubiliejų. Raudonų plytų pastatas, kurio stilius nebūdingas Norvegijai, ilgainiui tapo miesto simboliu. Rotušės vidus – priešingai negu išorė – spalvingas, puoštas freskomis, skulptūromis. Šioje rotušėje kasmet teikiamos Nobelio taikos premijos (visų kitų sričių Nobelio premijos įteikiamos Stokholmo rotušėje). Akerbriugės prieplauka, kurioje gausu parduotuvių, restoranų, kavinių. Vykstame į Gardemoeną. Nakvynė viešbutyje.

4 diena (2024.07.28). Gardemoenas- Lilehameris – Laerdal  (~380 km).

Pusryčiai viešbutyje. Kelionė į Lilehamerį (145 km) –  vaizdingą miestą pietryčių Norvegijoje. Šiandien Lilehameris ištisus metus vilioja keliautojus, norinčius pramogauti lauke ir atsipalaiduoti šalia gamtos prie Mjøsa ežero.  Grožimės Gudbrandsdalio ir Romsdalio slėniais, išraižytais daugybės sraunių upių ir šniokščiančių krioklių.

Atvykus, pasivaikštome Storgata  – pėsčiųjų gatve. Tai – populiariausia vieta pasivaikščiojimams, apsipirkimui ar tiesiog ramiam pasisėdėjimui. Gatvėje lankytojus sužavi architektūra. Joje yra senoviniai mediniai namai, kurie buvo pastatyti 18 amžiuje.

Lankome Olimpinį muziejų* (bilietas ~19 € /asm.), kuris duris atvėrė 1997 metais. Tokio tipo muziejus yra vienintelis visoje Šiaurės Europoje. Jame pristatoma visa Olimpinių žaidynių istorija, pradedant nuo 776 metų iki dabar. Olimpinis muziejus yra populiarus ir sulaukia daugybės lankytojų iš įvairių pasaulio šalių.

Garmo stave bažnyčia – unikalus architektūros kūrinys. Tai medinė bažnyčia, kuri pastatyta 1150 metais ant senosios bažnyčios likučių.

Vykstame prie Olimpinio tramplyno* (65 NOK-35NOK), pastatyto 1993 metais specialiai istorinėms 17 Olimpinėms žaidynėms. Jis iki šiol neprarado savo formos ir puikiai atrodo. Nors šiuo metu tramplynas nėra skirtas Olimpinėms žaidynėms, tačiau jis naudojamas įvairioms rungtynėms ir pasiruošimui šuoliams nuo tramplyno. Be to, Olimpinis tramplynas labai mėgstamas turistų, todėl jis įtrauktas į lankytinų objektų sąrašus.

Vykstame  į  LaerdalNakvynė viešutyje.

5 diena (2023.07.29). Laerdal – Flam-Geilo (~160 km).

Ankstyvi pusryčiai viešutyje (6.30 val.). Ilgiausiu pasaulyje tuneliu (24,5 km ilgio) iš Laerdal keliaujame į Flam. Jis 1992 m. nutiestas per kalną ir jungia Laerdalio ir Aurlando kaimelius. Šis tuneliu einantis kelias jungia du bene svarbiausius Norvegijos miestus – Bergeną ir Oslą.

Atvykstame į Flam. Flam – tai nedidelis miestelis, žinomas kaip viena iš populiariausių vietų apsilankyti Norvegijos fiorduose.

Mūsų laukia viena iš gražiausių kelionių pasaulyje traukiniu Flåmsbana arba Flåm geležinkeliu*, iš kurio atsiveria panoraminis vaizdas į laukinę ir nuostabiausią Norvegijos fiordo kraštovaizdžio gamtą. 20 km ilgio Flåm geležinkelis buvo nutiestas 1940 m. ir turi vieną stačiausių nuolydžių pasaulyje – beveik 80 % bėgių eina 5.5 % nuolydžiu.  Važiuodami traukiniu tarp Myrdal ir Flåm galite pamatyti upes, besikertančias per gilias daubas, krioklius, besileidžiančius stačių, snieguotų kalnų viršūnėmis, ir kalnų fermas, svaigstančias prie šlaitų (65 €/suaug.; 45 € / vaikui 6-17).).

Antroje dienos pusėje – nepakartojamas kruizas fiordais*  iš Flam į Gudvangen (1,5 val. į vieną pusę – nuo 555 NOK / asm.). Peizažas – fantastiškas ir nuostabu matyti pavienius namus, stovinčius ant fiordo krašto, ir stebėtis jų istorija.

Gudvangenas verčiamas kaip „Dievų vieta“, o atsistoję žiūrėdami į fiordą, apsuptą snieguotų kalnų viršūnių, suprasite kodėl.

Išvykstame  į Geilo.  Nakvynė Geilo.

6 diena (2024.07.30). GeiloOslas-Goteborgas (~520 km).

Pusryčiai viešbutyje. Vykstame į Oslą. Tęsiame pažintį su Norvegijos sostine.

Akershus tvirtovė* (grupinis bilietas – 60 NOK /asm.) –  miesto centre, visai netoli Oslo Fjord. Tai geriausia vieta susipažinti su Oslo istorija. Pilis buvo pastatyta 1299 metais. Dėl geros strateginės vietos (pilis stūkso ant iškyšulių) ji atlaikė kelių amžių išbandymus. Karalius Christian IV (1588-1648) modernizavo pilį paversdamas ją savo rezidencija.

Apsilankome Fram muziejuje* (140-100-50 NOK). Tai –  vienas iš Norvegijos nacionalinių lobių – poliarinis laivas Fram – stipriausias kada nors pastatytas medinis laivas, kuris viršijo visus ankstesnius rekordus keliaujant toliausiai į šiaurę ir į pietus.

Aplankome  Vigelando skulptūrų parką, kuriame 212 skulptūrų vaizduoja gyvenimo ciklą. Žymiajame Vigelando parke galima pamatyti apie 212 Gustavo Vigelando ir kitų menininkų sukurtų skulptūrų iš granito ir bronzos. Rūmų parke (Slottsparken) stovi neoklasikinio stiliaus XIX a. Karalių rūmai (Kongelige Stottet). Keletas įdomių muziejų įsikūrę kiek tolėliau nuo miesto centro – Bygdoy pusiasalyje, kuris dar vadinamas Oslo muziejų pusiasaliu.

Vykstame į Goteborgą.  Nakvynė viešbutyje Geteborge.

7 diena. (2024.07.31).  Geteborgas-Karlshamnas (~310 km)

Pusryčiai viešbutyje.

Geteborgas –  antras pagal dydį miestas Švedijoje, išsidėstęs šalies pietvakarinėje pakrantėje, prie Göta upės žiočių. Šiame mieste yra daug nuostabių lankytinų objektų. Vienas seniausių Geteborgo rajonų Haga Nygata yra pėsčiųjų zona su  žaviais, kaimo stiliaus, mediniais namais. Gerai išsilaikę namai garsėja skiriamuoju dizainu, kurio pirmame aukšte yra akmuo, o po to – du aukštai iš medžio. Senoji Geteborgo miesto rotušė, Kungsportsavenyn – Tai yra pagrindinė gatvė Geteborge. Joje apstu kavinių, restoranų, barų, gatvės muzikantų ir prekybininkų. Laisvas laikas apsipirkimui, lauktuvėms.

Vykstame į Karlshamno uostą. 17 val. (Švedijos laiku) registracija uoste. Vakare laivu išplaukiame į Klaipėdą. Nakvynė laivo kajutėse.

8 diena (2024.08.01) Ryte atplaukiame į Klaipėdą. Grįžimas namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Transportas kelionei – komfortabilus autobusas;
Kelionės vadovo paslauga – ekskursinė programa;

2 nakvynės laive, 2-vietėse kajutėse (be lango);

5 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais;

PASTABA. PAGAL NAUJAS DFDS LAIVYNO TAISYKLES, GRUPĖMS YRA PRIVALOMAS MAITINIMAS LAIVE: PUSRYČIAI (12 € /asm.) NUPLAUKIANT IR VAKARIENĖ PARPLAUKIANT (17 € /asm.) apmokėti agentūroje iki kelionės pradžios.

Papildomos išlaidos kelionėje,  lankomi mokami objektai  (*):

*Oresundo tilto mokestis, gido sistema (ausinukai), kelto Helsingioras-Helsingborgas bilietai  (rinks gidas kelionės metu)  – 45 €/asm.;

*Lilehameris. Olimpinis muziejus ~19 € /asm.;

*Flam-Myrdal-Flam  – 65 € / suaug.; 45 € / vaikui 6-17;

*Kruizas fiordais Gudvangen-Flam – 58 € / suaug.; 30 €  /vaikui 4-15.

Pastaba! Bilietai į panoraminį traukinį Flam-Myrdal-Flam  ir kruizą fiordais  Gudvangen-Flam perkami iš anksto – mokėti agentūroje iki kelionės pradžios.

Priemokos:

*Priemoka už nakvynę 2-vietėje kajutėje – su langu – 74 € /asm.

*Priemoka už nakvynę 3-vietėje kajutėje – su langu – 30 € /asm.

Kuro mokesčiai laivuose – 14 € /asm. (mokama agentūroje);

Maitinimas laive (pageidaujant) – nurodyti registruoajantis:

Pusryčiai (Karlshamnas-Klaipėda) – 12 €

Vakarienė (Klaipėda-Karlshamnas) – 17 €

Gido sistema (ausinukai) – 15 € /asm.

Pastaba.

  • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos;
  •  Jei pageidaujate pasirinkti priekinę vietą autobuse (2,3 eilėse), taikomas papildomas mokestis – 30 € / asm.;
  • Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 40 turistų. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 14 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios;
  • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 3-4 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu.

Papildomos išlaidos: draudimas, kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos, arbatpinigiai, programoje nepaminėti pusryčiai, pietūs, vakarienės, miestų turistiniai mokesčiai, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

Reikalingi dokumentai:

  • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 678 59 120  el paštu:   keliones@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt
  • PROGRAMA yra autentiška  Alvaturo nuosavybė. Panaudojus programa tretiems asmenims be autoriaus sutikimo atsakoma įstatymu nustatyta tvarka.