Estija. Vaizdingos sesės Muhu ir Sarema bei senolis Talinas (birželis) LIKO 5 VIETOS. IEŠKOMA PAVIENĖ MOTERIS

Estijos salas Muhu ir Saremą norima aplankyti ne 1 kartą. Istorija, gamtos savitas grožis, švelnus jūros vėjas bei neįprasti akiai peizažai... Talinas – viduramžių laikų miestas, viduramžių dvasia gyva Taline. Estai labai brangina savo gamtos ir istorijos paveldą.
Estija. Vaizdingos sesės Muhu ir Sarema bei senolis Talinas (birželis)
11 birželio - 12 birželio
120 €
120 €
Kaina asmeniui
Estija. Vaizdingos sesės Muhu ir Sarema bei senolis Talinas 2022.06.11 - 2022.06.12 d
Kelionės trukmė: 2dienos/1naktis. Kaina asmeniui dviviečiame kambaryje

VYKSTANT Į LATVIJĄ IR ESTIJĄ NEBĖRA RIBOJIMŲ DĖL COVID – 19 .

Kelionės data: 20212.06.11– 2022.06.12 d

1 diena. 00:10val išvykimas iš Klaipėdos (vykstame pro Gargždus, Šiaulius). Yra galimybė sustoti Joniškyje.

Kelionė Lietuvos, Latvijos keliais – į Estiją. Atvykstame į Virtsu uostą. 9:05 val. keltu keliamės į Muhu salą. Prie Saremos salos, tarsi sesė prigludusi, gerokai mažesnė Muhu sala. Muhu saloje savitas dialektas, tautiniai rūbai… Sala nedidelė, tik 198 kv. km. Tai – trečioji pagal dydį Estijos sala. Saloje gyvenimas lėtesnis nei žemyninėje Estijoje.
Atvykstame į žvejų kaimelį – Koguvą. Koguvos kaimelis pasitinka etnografiniais, mediniais šiaudais dengtais nameliais, kurių kiemus juosia akmeninės samanotos tvoros. Tai – vienas seniausių ir gražiausių Estijos kaimų. Aplankome po atviru dangumi įkurtą Muhu etnografinį muziejų*. Saloje yra viena seniausių Estijoje Šv. Katerinos bažnyčia (13 a.). Ji pastatyta iš kalkalmenio ir garsi savo trapecijos formos antkapiais, išmargintais pagoniškais simboliais. Aplankome Šv. Katerinos bažnyčią. Keliaujame į Saremos salą. Salos simbolis – vėjo malūnai, kadagiai ir dolomitas.
Pirma stotelė saloje – Angla kaimelis – 5 autentiškų vėjo malūnų kalva.  Aplankome Anglos vėjo malūnų kompleksą* (tai 5 malūnai: 4 standartiniai ir 1 kiek aukštesnis – olandų stiliaus).
Apsilankome kultūros paveldo centre, ragaujame Angla ruginės duonos su žolelių sviestu ir kvapnia žolelių arbata *.
Tęsiame kelionę. Atvykstame į salos sostinę – Kuresarę. Apžiūrime miesto centrinę aikštę, senuosius Teismo rūmus, Rotušę, svarstyklių namus ir 14 a.  vyskupų pilį -tvirtovę.
Tai – viena geriausiai išsilaikiusių gotikos stiliaus konvento tipo tvirtovių ne tik Estijoje, bet ir Baltijos šalyse. Tai – vėlyvojo gotikos stiliaus konvento tipo tvirtovė tarnavusi ir gynybiniais Ekskursija pilyje su vietiniu gidu*.
Vykstame prie vienos romantiškiausių vietų saloje – Pangos skardžio. Nuo 21 m aukščio skardžio atsiveria nuostabūs vaizdai į Baltijos jūrą. Ant skardžio įrengtas dolomitinis saulės laikrodis, yra galimybė įsigyti estiškų suvenyrų, padarytų iš dolomito ir kadagio.
Vakarop keliaujame link Kuivastu. Trumpam sustojame prie legendomis apipinto Kaali meteoritinio kraterio-ežero.
Tai – unikali vieta visoje Europoje. Manoma, jog jis susiformavo prieš 2400-7500 metų ir buvo aprašytas dar Antikos laikų tyrinėtojo ir keliautojo Tacito.
Kuivastu uosto apie 20:30 val. keltu keliamės į žemyninę Estiją.
Vykstame į šalies sostinę –Taliną. Nakvynė viešbutyje Taline.

2 diena. Pusryčiai viešbutyje.  Apžvalginė ekskursija po Taliną autobusu: Tompea, Kadriorgo parkas ir rūmai, Dainų slėnis, Piritos buriavimo centras, Šv. Brigitos vienuolyno griuvėsiai, Botanikos sodas, Talino televizijos boštas, Tarptautinis jūrų uostas.
Apžvalginės ekskursijos tęsinys pėsčiomis po senamiestį: Tompea pilis (dabartinis Estijos parlamentas), Ilgojo Germano bokštas, Aleksandro Nevskio soboras, Domo katedra, apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria vaizdas į senamiestį, Talino įlanką bei miesto apylinkes, Kink in de Kiok bokštas, „Trumpoji koja“, miesto rotušė, „Bandelių“ skersgatvis, miesto amatininkų ir „Juodagalvių“ gildijų pastatai, Nigulistės ir Olevistės bažnyčios, „Storosios Margaritos“ bokštas. Laisvas laikas.
Po pietų paliekame Taliną. Kelionė Estijos–Latvijos keliais į namus.
Sustojame Latvijos Limbaži miestelyje kavinėje „Tris kambari“, pavakarieniaujame. Degustuojame Vidzemės krašto valgius*.
Kelionė į Šiaulius. Apie 23-24 val. sugrįžtame į namus.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė patogiu turistinės klasės 44 – 49 v. autobusu;
*Kelionės vadovo-gido paslauga, ekskursinė programa;
*1 nakvynė viešbutyje Taline, 1 pusryčiai;

*Kelionės organizavimo paslauga.

PAPILDOMOS IŠLAIDOS ESTIJOJE:

*Kelto bilietai Virtsu-Kuivastu-Virtsu – 9 € / asm (mokama kelionės metu)
*Muhu Etnografinis muziejus. Bilietas 4-3  Eur /žm. Gidas– 24 Eur /grupei;
*Angla vėjo malūnų kompleksas su degustacija – 8 Eur /žm.;
*Kuresarės pilis Bilietas 8-6 Eur/žm.  Gidas –  60 Eur /grupei;
*Limbaži „vidzemės valgių degustacija“ – 12Eur /žm.

Pastaba. Lankomų objektų skaičius ir eiliškumas, kainos gali kisti.