Estija. Kalėdas pasitinkant: Tartu – Paide – Pernu (kolektyvams)

Estijoje Kalėdos yra svarbiausia metų šventė. Estai Kalėdas vadina “Joulud”, pietų Estijoje vadina kitaip  – “taivistepūha” (žiemos šventė). Kalėdų laikotarpis Estijoje prasideda su Advento pradžia. Visoje Estijoje vyksta Kalėdų mugės ir kiti šventiniai renginiai.
Kalėdas pasitinkant: Tartu - Paide - Pernu
Kelios datos

Tai yra preliminari kelionės programa, kuri vėliau derinama su kolektyvu. Kolektyvai gali rinktis jiems tinkančias datas. Dėl kainų kreiptis el.paštu arba telefonu.

1 diena. Kelionė Lietuvos–Latvijos–Estijos keliais  – į seniausią Estijos miestą TARTU. Atvykę į Tartu, smalsuoliai, ištroškę stebinančių reginių*,  lankosi mokslo centre “AHHAA”, vieninteliame tokio tipo centre Baltijos šalyse. Čia galima susipažinti su mus supančiais reiškiniais interaktyviu būdu. Muziejus įdomus įvairaus amžiaus lankytojams. Čia visi gali liesti, ką nori, išbandyti viską patys – čia niekas nėra draudžiama. Naujajame “AHHAA” pastate (3000 kv. m.) parodų salėje siūlomi visai šeimai įdomūs eksponatai: nuotykių liftas į žemės gelmes, didelis skruzdėlynas, milžiniška energijos mašina. Galėsite vaikščioti kambario sienomis, išgėrę stebuklingo gėrimo  kaip pasakų šalyje, akimirksniu sumažėsite ir padidėsite, sukelsite žaibus, minsite dviratį ištemptu lynu, sėdę į specialius krėslus, kilsite į 30 m aukštį ir krisite laisvuoju kritimu, ieškodami įėjimo, klaidžiosite veidrodžių labirintais…
Nepageidaujantys lankytis mokslo centre, laiką leidžia jaukiame, kalėdiniame Tartu senamiestyje.
Po pietų ekskursija po Tartu: Rotušės aikštė, Šv. Jono bažnyčia, Tomemegi kalva su “Torevere” observatorija bei apžvalgos aikštelėmis, Domo katedros griuvėsiai, “Velnių ir angelų” tiltai, Universiteto pastatų kompleksas, paminklas karaliui Gustavui II Adolfui.
Laisvas laikas savarankiškam paklajojimui po Tartu.
Vakare, pageidaujantys lankosi vandens pramogų parke “AURA”*.
Nakvynė viešbutyje .

2 diena. Pusryčiai viešbutyje. Vykstame į Paidę. Paidė – miestas centrinėje Estijoje. Paidei daugiau jau nei 700 metų. Paidės įžymybė – aštuonkampis viduramžių bokštas, kuriame yra laiko centras “Wittenstein”*. Aštuoniuose bokšto aukštuose, kylant liftu,  galima išlipti vis kitame amžiuje – nuo pačių seniausių proistorės epochų kilti į viduramžius, pašto karieta apkeliauti Estijos dvarus, gyvulių vagonu dundėti į tremtį, pagyventi niūriomis sovietmečio realijomis ir pagaliau išlipti Baltijos kelio Estijos Nepriklausomybės salėje.
Keliaujame į kurortą Pernu. Šis miestas labai tinka pažinčiai su Estijos pajūriu. Kelionės vadovo lydimi, pasivaikščiosime po ramų, tvarkingą, spalvingų medinių namukų miestą su grakščiais bažnyčių bokštais ir rusų cerkvių kupolais…
Pasigrožėsime barokine Šv. Elžbietos bažnyčia, dailia Šv. Kotrynos cerkve. Pasivaikščiosime pėsčiųjų gatve Riutli, nueisime prie Talino vartų Riutli – senovėje šie vartai buvo kelio į Taliną pradžia.
Priešais autobusų stotį  – modernus, stilingas prekybos centras PORT ARTUR . Čia gausu kavinių, parduotuvių, estiškų butikų, gurmaniško maisto krautuvėlių su estiškais produktais. Laisvas laikas.
Pagal galimybę, galima užeiti į “Marja Magdalena Gild” dirbtuves – parduotuvėlę, kur galima pabendrauti su amatininkais, stebėti, kaip jie dirba ir įsigyti vietos menininkų kūrinių.
Kelionė Estijos–Latvijos pajūrio keliais, kelionė į namus.

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu;
*1 nakvynė viešbutyje su pusryčiais Tartu;
*Kelionės vadovo paslauga – ekskursinė programa;
*Kelionės dokumentų sutvarkymas.

Papildomos išlaidos kelionėje apie 40eur

Pastaba.

  • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.

Reikalingi dokumentai:

  • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 678 59 120   el paštu:   keliones@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt