Elegantiškas Kaunas – Radvilų miestas Kėdainiai ir agurkiniai ledai (kolektyvams)

Elegantiškas Kaunas - Radvilų miestas Kėdainiai ir agurkiniai ledai
Kelios datos

Ryte išvykimas iš Klaipėdos (laikas bus tikslinamas).

Atvykstame į Kauną. Kauno senamiestis  –  seniausioji Kauno miesto dalis. Įsikūręs į rytus nuo Nemuno ir Neries santakos, prie kurios yra Santakos parkas. Kauno senamiestyje yra daug gotikos, renesanso ir baroko stiliaus pastatų, ypač vakarinėje dalyje. Gausu istorijos, architektūros ir kultūros paminklų. Miesto grožį atskleis ir pažintinė ekskursija Kauno senamiestyje. Susipažinsite su šio įstabaus miesto istorijos vingiais ir Kauno senamiesčiu – vieninteliu šalyje Hanzos epochos liudininku, garsėjančiu savo restauruojama pilimi, rotuše, bažnyčių gausa. Pasivaikščiosime jaukiąja Laisvės alėja. Turėsime galimybę užsukti į legendinę Kauno spurginę ir paragauti skaniųjų spurgų.

Vykstame į Kėdainius. Kėdainiuose Radvilos turėjo savo rezidenciją. Radvilų mieste – Kėdainiuose stebinanti kultūrinio paveldo įvairovė. Jaukiame Kėdainių senamiestyje gausu šios kilmingos šeimos istorinių ženklų. Valdant Radviloms, Kėdainiai buvo kultūrinis ir religinis protestantizmo centras (veikė kelios bažnyčios, gimnazija, spaustuvė). Keliaujame į istorinį pastatą: viešbutis-restoranas „Grėjaus namas“ įsikūręs škotų statybos viename iš pirmųjų mūrinių pastatų Kėdainių mieste, o šiandien čia mes ragausime gardžių patiekalų bei pasimėgausime ypatingo skonio agurkiniais ledai (karštas patiekalas+ledai 14-15eur –  užsisakyti iš anksto rezervuojant kelionę), visgi Kėdainiai – agurkų sostinė 🙂 Dar 1997-aisiais Kėdainių krašte pirmą kartą buvo sumanyta pagerbti agurkų augintojus. Nuo tada net 22 metus kasmet išradingai ir linksmai buvo švenčiama Agurkų šventė. Ekskursija po Kėdainių senamiestį: Didžiosios Rinkos aikštė (16 a.) su rotuše ir skulptoriaus Algirdo Boso sukurta skulptūra “Skrynia”, skirta kunigaikščiams Radviloms atminti. Pamatome gotikos stiliaus Šv. Jurgio bažnyčią (1460 m.). Gido lydimi, nukeliausime į Evangelikų reformatų bažnyčią. Jos kriptoje* įrengtas Kunigaikščių Radvilų mauzoliejus (lankoma jeigu bus galimybė), kur saugomi 6 unikalūs 17 a. nacionalinės reikšmės dailės ir istorijos paminklai-kunigaikščio Kristupo Perkūno, Jonušo, Mikolajaus, Jurgio, Stepono ir Elžbietos Radvilų sarkofagai. Toliau – senoji Rinkos aikštė, kurią puošia Sinagogų kompleksas, kiek toliau – istorinė 17 a. Šviesioji gimnazija. Labai jaukus ir spalvingas Kėdainių senamiestis sužavės kiekvieną.

Po puikių įspūdžių keliaujame namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
kelionė autobusu,
Kelionės vadovo-gido paslaugos,
kelionės programos rengimas ir derinimas.

Papildomos išlaidos:

Pietūs Grėjaus name (pasirinkti):
1. Kiaulienos šonkauliukai su barbekiu padažu, salierų piure, vyne troškintais raudonaisiais kopūstais ir bulvėmis+agurkiniai ledai – 14eur
2.Kėdainiuose auginto šamo filė su batatų, kriaušių piure, romanesco ir ankštinėm pupelėm+agurkiniai ledai – 15eur

Kitoms galimoms išlaidoms apie 5-6eur.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt