Ekskliuzyvinė kelionė! Paukščių takas – Vyno ežeras – žvaigždžių stebėjimas (kolektyvams)

Kelios datos

Tai yra preliminari kelionės programa, kuri vėliau derinama su kolektyvu. Kolektyvai gali rinktis jiems tinkančias datas. Dėl kainų kreiptis el.paštu arba telefonu.

Vykstame link Anykščių į analogų neturinčią vietą Baltijos šalyse – Cosmos paukščių taką. Veidrodžių kambarys nukels Tave į beribį kosmosą! Patirk begalybės pojūtį, susipažink su žvaigždėmis iš arti.  Tai unikali ir vienintelė vieta Baltijos šalyse, kur galima panirti į kosmosą, sustoti akimirkai ant galaktikos krašto ir pažvelgti į begalę žvaigždžių. Veidrodžių, šviesų ir muzikos pagalba sukuriama begalinės erdvės iliuzija, į kurią kviečiame pasinerti ir Jus.

Sekantis sutojimas – Rubikių ežero pakrantė, kur įspūdingoje vietoje lauks įspūdinga edukacija „Vyn*o ežeras“. Keliaudami plaustu per Rubikių ežerą, grožimės išskirtiniu kraštovaizdžiu, kalbame nacionalinės Vyn*darystės temomis ir somelje pasiūlymu degustuojame atrinktus vyn*us iš Gintaro Sino, Memel Wine, Roksala, Anykščių ir kt. mažųjų vyn*inių, užkandžiaujame.

Atvykstame į Molėtus, kur mūsų laukia ekskursija. Molėtų centre, dviejų pagrindinių gatvių sankryžoje, svečio akį visada patraukia senas raudonų plytų pastatas. Siūlome stabtelėti ir trumpam prisiliesti prie istorijos, nes tai Molėtų prekybiniai pastatai – XX a. pr. žydų prekybos namai, atlaikę ne vieną miestelį siaubusį gaisrą.

Raudonų plytų prekybiniai pastatai laikomi vertingiausiais Molėtų istoriniais statiniais. Tokie tradiciniai žydų prekybos namai Europoje įprastai būdavo statomi turgaus aikštėse. Kadaise ir čia šalia buvo turgaus aikštė. Vakarų Europoje dar yra išlikę keletas tokių prekybinių statinių, tačiau Lietuvoje šie – vieninteliai. Vietiniai šiuos namus vadina tiesiog Raudonaisiais mūrais. Jiems tai tapo puikia susitikimų ir bendravimo vieta.

Visai čia pat – Molėtų turizmo ir verslo informacijos centras, molėtų krašto muziejus, o paėjėjus tolėliau – Molėtų skulptūrų parkas, kur po atviru dangumi eksponuojami įvairūs lietuvių ir užsienio skulptorių kūriniai iš medžio ir granito.

Apsilankome ETNOKOSMOLOGIJOS MUZIEJUJE*. Naktinė programa „Ties nežinomybės riba“ prasideda. Demonstruojami penki skirtingi naktinio dangaus objektai (Mėnulis, planetos, žvaigždės, jų poros, spiečiai, ūkai, galaktikos). Ekskursijos vadovas nutaiko teleskopą (40 cm), pristato stebimą objektą, lankytojai gyvai pro teleskopą pasižiūri. Tai – unikalūs stebėjimai, tikras žvilgsnis į žvaigždes, kuris padės pajusti milžiniškus visatos atstumus, dydžius. Naktinė programa trunka 1,5 val., vyksta dideliame aukštyje, atviroje patalpoje, todėl rekomenduojame šilčiau apsirengti.

Puikių įspūdžių kupini keliaujame namų link.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

*Transportas – patogus turistinės klasės autobusas;

*Kelionės vadovas;

*Kelionės organizavimo paslauga

Papildomoms išlaidoms kelionėje turėti apie 35Eur

Pastaba: esant apsiniaukusiam dangui žvaigždžių stebėjimas nevykdomas, siūloma paguodos programa.

Pastaba: didžiausias galimas keliautojų skaičius – 22 asmenys.

 

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt