Edolės pilis – Kuldyga ir gardūs pyragai 2024.09.15

15 rugsėjo
42 €
42 €
Kaina asmeniui
Edolės pilis – Kuldyga ir gardūs pyragai 2024.09.15
vienos dienos ekskursija

Išvykimo vietos

  • 08.00 val. iš Klaipėdos, PC Akropolis aikštelės nuo Dubysos g.
  • 08.40 val - Palanga, IKI parduotuvės (buvusi Cento) aikštelė (Klaipėdos pl.)

Vykstame Lietuvos- Latvijos keliais link žavingosios Edolės pilies. Edolės pilis yra šalia Edolės malūno ežero. Tai pilis istoriniame Kuršo regione, pilį sudaro du gyvenamieji pastatai, sujungti akmens siena, taip pat aplink nuostabus kraštovaizdžio parkas. Pilis vis dar gyvenama. Pilis buvo statoma nuo 1264 iki 1276 ir per šį laiką ji buvo kelis kartus rekonstruota. Nuolatiniame viduramžių pilies muziejuje galima pamatyti: baltąją, raudonąją, žaliąją sales, biblioteką, apvalųjį kambarį bokšte, vaikų žaidimų kambarį.  Bėgant laikui pilis buvo perstatyta ir praplatinta, tačiau savo senovinę aurą pilis išlaikė iki mūsų dienų.

Toliau laukia pažintis su Kuldygos miestu. Kuldyga XVI-XVII amžiais buvo Kuržemės ir Žiemgalos kunigaikščio Jokūbo Ketlerio rezidencija. Per 40 jo valdymo metų kunigaikštystė patyrė ekonominį pakilimą Kuldygos miestas nuo seno vadinamas GoldingenKuldyga –  yra kultūrinis, architektūrinis, gastronominis traukos centras, saugomas UNESCO. Pirmas sustojimas – raudonų plytų arkinis tiltas ir Ventos rumba (249 metrai). Ventos rumba – plačiausias Europoje krioklys! Toliau – ekskursija po žavų Kuržemės miestelį – Kuldygą. Miesto senamiestis-istorinis centras su siauromis gatvelėmis, tilteliais, Alekšupytės kriokliu. Kadaise Kuldygoje stovėjo pilis, ji neišliko – jos vietoje parkas su skulptūrų ekspozicija. Seniausia Kuldygos bažnyčia – tai šv. Katerinos bažnyčia, kurios pamatai buvo pradėti dar 13 amžiuje. Po to turėsime laisvo laiko, kurio metu galėsime savarankiškai patyrinėti miestą, apsilankyti kraštotyros muziejuje arba pasėdėti jaukioje kavinukėje su puodeliu arbatos.

Aplankysime vienintelę gamyklėlę Latvijoje, gaminančią pyragus ir desertus iš 100% natūralių ir vietinių žaliavų. Kuldygoje pradėję veikti kaip nedidelis šeimos verslas, dabar gardžiausiais tortais ir desertas aprūpina smaližius beveik visoje Latvijoje. Ekskursijos metu plačiau susipažinsime su įmonės istorija ir padegustuosime saldžiosios produkcijos, kurios po ekskursijos galėsime įsigyti (jeigu nedalyvausite degustacijoje – būtinai informuokite registruojantis). Linksmai ir saldžiai keliaujame namų link.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Transportas
Kelionės vadovas
Kelionės organizavimas

Papildomos išlaidos į kelionės kainą neįskaičiuotos. Lankytiniems objektams turėti apie 20 Eur.

Pastaba
  • Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 30 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 2 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios;
  • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 2 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu
  • Pastaba !!!!! Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt