Dzūkijos perliukai: Birštonas-Merkinė-Druskininkai, narcizų žydėjimo šventė-Liškiava

Kelionės maršrutas: Birštonas-Merkinė–Druskininkai–Liškiava.
Dzūkijos perliukai: Birštonas-Merkinė-Druskininkai, narcizų žydėjimo šventė-Liškiava
22 balandžio - 23 balandžio
135 €
135 €
Kaina asmeniui
Dzūkijos perliukai: Birštonas-Merkinė-Druskininkai, narcizų žydėjimo šventė-Liškiava
2 dienos, 1 nakvynė

Dzūkija ar Dainava?  Nuo 13 iki 19 a. šis kraštas buvo vadinamas Dainava ir greičiausiai tai buvo didesnė teritorija nei šiandieninė Dzūkija. Kraštas išskirtinio grožio, išskirtinio kraštovaizdžio. Kaip dainoje: ”Mes esam dzūkai – girių karaliai, o karalienė – DZŪKIJA”.

Kelionės maršrutas: Birštonas-Merkinė–Druskininkai–Liškiava.

1 diena. Ankstyvą ryto metą (6.00 val.) pradedame kelionę į Dzūkiją, kitaip dar vadinamą Dainavą – senąsias jotvingių žemes. Čia žmonės šneka tarsi dainuodami, labai archaiška dzūkų tarme. Čia išlikę senieji kaimai, didieji miškai.

Atvažiuojame į Panemunės Dzūkiją, į unikalų Lietuvos kurortą Birštoną. Birštonas paskelbtas sėkmingiausia 2022 m. turizmo vietove. Pirmiausia aplankysime aukščiausią Lietuvoje Birštono apžvalgos bokštą. Bokštas yra 45 m aukščio ir kopiant turėsite įveikti 300 labai patogių laiptelių. Užlipę galėsite pasigrožėti Nemuno kilpomis. Lydimi kelionės vadovo, susipažinsime su karališkojo Birštono istorija, skanausime pirmųjų Birštono mineralinių šaltinių vandenį. Aplankysime Vytauto kalną ir centrinį miesto parką. Sveikatinsimės Kneipo sode pagal S. Kneipo metodo filosofiją (priklauso nuo oro) – vaikščiosite grublėtu takeliu, braidysite po mineralinio vandens šaltinį… Laisvas laikas.

Keliaujame toliau, kur dešiniajame Nemuno krante, tarp Stangės Merkio upių stūkso reikšmingiausias šios vietovės praeities liudininkas – Merkinės piliakalnis. Užlipęs pasijunti kaip žvalgybiniam bokšte: šviesiai dažyti dzūkiškų pirkių stogai atsiduria po kojomis, o už jų plyti Merkio ir Nemuno upių santaka. Nutviekstas saulės, Dzūkijos miškų apsupty, spindi stiklinis kupolas. Kupolo viduje stovi Merkinės piramidė, o joje – du unikalūs kryžiai, kurie, ypatinguoju būdu, koncentruoja subtiliąją dvasinę energiją bei perteikia ją šios erdvės lankytojams.

Vykstame į Druskininkus – vieną gražiausių kurortinių miestų, turtingą savo istorija, gamta ir žmonėmis. Druskininkai garsėja įvairiomis SPA paslaugomis, čia veikia, gydyklos, sanatorijos, SPA paslaugų centrai. Jeigu pageidausite, galėsite išbandyti vienintelį Lietuvoje esantį lynų keltuvą* ir persikelti į kitą Nemuno pusę. Pakilus juo, skrisite virš medžių viršūnių, Nemuno, grožėsitės vaizdais iš paukščio skrydžio, kurie tikrai nepakartojami.

Paskutinėmis balandžio – žiedų mėnesio – savaitėmis nuostabusis Druskininkų parkas tarp Druskonio ir Vijūnėlės ežero nusidažo sodriu pražydusių narcizų geltoniu. Čia jų žydi  per pusę milijono! Jei pavasaris nepagailės šilumos, spės pražysti ir rausvažiedės sakuros. Vijūnėlės parke balandžio 21-23 d. planuojama Narcizų žydėjimo šventė (programa bus paskelbta vėliau).

Šiuo laikotarpiu kurortas plačiai atveria duris ir svečiams parengia visą paketą veiklų, kviečiančių laisvalaikį leisti aktyviai, pamankštinti kojas, protą ir pasikrauti geromis emocijomis…Laisvas laikas pasivaikščiojimui.

Nakvynė viešbutyje Druskininkuose.

2 diena. Pusryčiai. Pažintis su Druskininkais – didžiausiu ir gražiausiu Lietuvos kurortu, savo mineraliniais  vandenimis  garsėjusį  jau XVII amžiuje, o šiandien turintį net 12 mineralinio vandens šaltinių. Aplankysime Vilniaus alėją, gėrėsimės Druskonio ežero pakrante. Visais metų laikais čia jaučiama harmonija, todėl Druskininkai laikomi sveikatos šaltinių kurortu. apžvalginė ekskursija pasivaikščioti po į M. K.Čiurlionio mylėtą miestą, kur susipažinsime su dailininko ir kompozitoriaus kūryba. Laisvas laikas.

Po pietų išvykstame į Grūto parką (pageidaujant).

Vykstame į Liškiavą.  Liškiavoje aplankysite sakralinės architektūros ansamblį Švč. Trejybės bažnyčią, piliakalnį, mitologinį akmenį “su jaučio pėda”, pasigrožėsite puikiu kraštovaizdžiu, pajusite šio krašto grožį.
Iš Liškiavos  išvažiuojame į namus.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Transportas;
*Nakvynė su pusryčiais viešbutyje Druskininkuose;
*Lydinčio kelionės vadovo paslauga – ekskursinė programa;
*Kelionės programos organizavimas.
Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kaina gali keistis.

Lankomiems mokamiems objektams papildomai turėti apie 20-25 Eur.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:  keliones@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt