Džiazo ritmu – Panemunės pilių keliu (kolektyvams)

Kelios datos

Tai yra preliminari kelionės programa, kuri vėliau derinama su kolektyvu. Kolektyvai gali rinktis jiems tinkančias datas. Dėl kainų kreiptis el.paštu arba telefonu.

Kelionė Jurbarko link. Pirma stotelė – „Sūrio Džiazas” – Jurbarko krašte įsikūrusi šeimos sūrinė, kurioje iš šviežio ir natūralaus ūkyje gaunamo karvių pieno, gaminamas ir brandinamas fermentinis sūris ir kiti pieno produktai. Čia, jaukioje aplinkoje, degustuosime* įvairių sūrių. „Sūrio Džiazo” sūriai ir pieno produktai yra aukščiausios kokybės, be sintetinių priedų ir kitų nenatūralių stabilizatorių. Rankų darbo sūrio gamybai naudojamas pienas,  fermentai ir natūralūs prieskoniai: druska, cukrus, pipirai, žolelės ir kt. Karvės „Sūrio Džiazo” pieno ūkyje pievoje ganosi laisvai, jos ėda žolę ir šieną. Kokybiškas pienas užtikrina, kad fermentinis sūris, pieno produktai būtų sveiki ir visiškai natūralūs.

Atvykstame į Jurbarką. Jurbarko dvaras, pačiame centre, vakariniame pakraštyje. Šį dvarą nuo 14 a. valdė karalienės. Iš jų labiausiai žinoma LDK Žygimanto II žmona Bona.Vėliau Jurbarko dvare šeimininkavo Liudvikas Radvila. Po 1795 m. dvaras atiteko Platonui Zubovui, o nuo 1840 m. dvaras perėjo carinės valdžios nuosavybėn, 1846 m. caras Jurbarką paskyrė kunigaikščiui Vasilčikovui, kuris čia gražiame parke, ant kairiojo Mituvos kranto pastatė stilingus rūmus, praplėtė parką ir visą jį aptvėrė raudona mūro tvora. Kelionės vadovo lydimi, pasivaikštome po parką. Tarpukariu čia gyveno įžymus lietuvių skulptorius Vincas Grybas. Aplankome V.Grybo sukurtą paminklą Vytautui Didžiajam, paminklą V. Grybui.

Keliaujame į Panemunės pilį. Manoma, kad Panemunės pilies teritorijoje galėjo būti LDK kunigaikščio Vytenio dvaras. 1597 m. dvarą nusipirko vengrų kilmės didikas Jonušas Eperješas. Vietoje senųjų medinių dvaro pastatų Jonušas nutarė pastatyti rezidencinę mūrinę pilį. Ekskursija Panemunės pilyje ir po parką*.

Daug smagiau keliauti, kai pilvas sotus, tad užsukame į Nemuno pašonėję įsikūrusį, ramybe dvelkantį bistro, kuriame ragaujame (greičiau sotinamės) duonkepėje kepamu kugeliu su karka*. Pirštus apsilaižysite!

Vykstame į Raudonės pilį (16 a. pabaiga ). Užlipame į 33.5 m aukščio bokštą* ir pasižvalgome po nuostabaus grožio apylinkes. Greta pilies – Raudonės parkas, pradėtas kurti dar 16 a. pabaigoje.

Sustojame 20 km nuo Kauno nutolusiame, viename garsiausių  tarpukario kurorte -– Kulautuvoje. Tarpukariu Kulautuva nusileido tik Palangai. Čia ilsėjosi Lietuvos elitas ir svečiai iš Vakarų Europos, Amerikos, Argentinos ir kt. šalių. Vėl Kulautuva   paskelbta  kurortine terotorija 2017 m. Kulautuvoje apžiūrime bažnyčios varpinę, kitas sustojimas – Akacijų  alėja, kuri 1399 m., minint prezidento A. Smetonos 60-metį  gavo Smetonos alėjos vardą. Norint,  kad gatvė primintų Laisvės alėją, buvo pasodinta akacijų. Akacijų alėja pavadinta 1952 m. Vaikščiodami Akacijų alėja, grožėsimės  nuostabia tarpukario architektūra, medžio ir samanų skulptūromis. Šalia Akacijų alėjos, prie vieno iš tvenkinių, pamatysime Madonos (Švč. Mergelės Marijos)  paminklą, pastatytą dar 1934 m

Atvykstame į Raudondvarį, į Raudondvario pilies dvarą, kuris yra 18 a. pradžios Lietuvos renesanso architektūros paminklas. Ryškiausią pėdsaką pilies istorijoje paliko paskutiniai jo šeimininkai – grafai Tiškevičiai.

Po ekskursijos – kelionė į namus.

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

*Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu;

*Kelionės vadovo-gido paslauga;

*Kelionės organizavimas.

 

Lankomiems mokamiems objektams turėti apie 25Eur