Dviejų dienų pažintinė-poilsinė kelionė į Lietuvos pajūrį ( iš Alytaus, Kauno)

Lietuvos pajūris yra vienas nuostabiausių gamtos kampelių niekuo nenusileidžiantis Europos ir Azijos šalims. Didelę pajūrio dalį užima Kuršių nerijos nacionalinis ir Pajūrio regioninis parkai. Daugelis Lietuvos pajūrį mėgsta dėl gaivaus pušynų oro, švelnaus smėlio ir skaidraus jūros vandens. Atvykstantys čia randa taip trokštamą malonų ir turiningą poilsį. Tai vieta kur galima pajusti gamtos ramybę ir pasigrožėti kvapą gniaužiančiais vaizdais.
Dviejų dienų pažintinė-poilsinė kelionė į Lietuvos pajūrį ( iš Alytaus, Kauno)
12 birželio - 13 birželio
109 €

Dviejų dienų pažintinė-poilsinė kelionė į Lietuvos pajūrį

109 €
Kaina asmenui
Dviejų dienų pažintinė-poilsinė kelionė į Lietuvos pajūrį ( iš Alytaus, Kauno)
kelionės trukmė 2d/1n. Kaina asmeniui dviviečiame/ triviečiame kambaryje

Kelionė data : 2021.06.12 – 2021.06.13 d (2 d/1 n)

08.00 val. išvykimas iš Alytaus (Naujosios autobusų stoties automobilių stovėjimo a. )
09.15 val. išvykimas iš Kauno nuo PC „Mega“ automobilių stovėjimo aikštelės prie Rimi parduotuvės)

1 diena. Anksti ryte išvykstame link Neringos. Klaipėdos Naujojoje perkėloje keltu kelsimės į Smiltynę ir pradėsime pažintį su unikalia Kuršių nerija, kuri 2000 m. buvo įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, siekant išsaugoti išskirtinį kraštovaizdį ir etnokultūrinį paveldą. Tai siaura, ilga smėlio juosta, 98 km ilgio pusiasalis tarp Baltijos jūros ir Kuršių marių, iš kurių Lietuvai priklauso 52 km.

Vyksime į Juodkrantę, garsėjančią Gintaro įlanką, kur XIX a. pab. buvo rastas unikalus gintaro lobis. XX a. pradžioje ši vietovė tapo vasarnamių, vilų ir restoranų vieta – europinio lygio kurortu, į kurį poilsiautojai vykdavę laivais. Jums bus pasiūlyta įkopti į 42 m aukščio legendomis garsėjantį Raganų kalną, kur XIX–XX a. pradžioje buvo švenčiamos Rasos (Joninės). Raganų kalnas apipintas legendomis. Sakoma, kad nuo neatmenamų laikų ne tik žmonės mėgo šį kalną, bet ir velniai su raganomis čia savo puotas keldavę. Net pati deivė Ragė apsilankydavo metiniuose trumpųjų naktų sąskrydžiuose. Šiandien Raganų kalno medinių skulptūrų ekspozicija Juodkrantėje yra vienas labiausiai lankomų turistinių objektų Neringoje. Galėsite pasivaikščioti po krantinę ir pasigrožėti akmens skulptūrų parku. Juodkrantė, saugoma istorinio-urbanistinio draustinio, žavi savo krantine – ramybės, tyro oro ir romantiškų pasivaikščiojimų vieta.

Pravažiuodami Garnių kalną išvysime vieną didžiausių pilkųjų garnių ir didžiųjų kormoranų perėjimo vietų Europoje. Naglių gamtiniame rezervate susipažinsime su Pilkųjų (Mirusių) smėlio kopų istorija.

Gamtos stichijos neleisdavo gyventojams įsikurti ilgiau, pastovesnės gyvenvietės pradėjo kurtis tik XIX a. Seniausia ir žinomiausia Kuršių nerijos vietovė buvo Nida, kuri garsėja įspūdinga Didžiąja (Sklandytojų) ir Parnidžio kopomis, čia vasarodavusiu Nobelio premijos laureatu, vokiečių rašytoju Thomu Mannu. Pasivaikščiojimas Nidos marių pakrante leis atsipalaiduoti ir ir nukels į senuosius žvejų laikus. Jau nuo XIX-ojo amžiaus Kuršių marių žvejų burinių valčių stiebų viršūnes puošė vėtrungės, kurios šiuo metu puošia Nidos krantinę. Esant pageidavimui galėsite padegustuoti šiam kraštui būdingą kulinarinį paveldą – rūkytą žuvį*, aplankyti 1900 m. statytą Nidos žvejo etnografinę sodybą-muziejų*, aplankyti Thomo Manno memorialinį muziejų*.

Nuo Parnidžio kopos grožėsimės Kuršių nerijos smėlingais peizažais. Ant Parnidžio kopos viršūnės įrengta apžvalgos aikštelė. 1995 m. čia pastatytas saulės laikrodis. Vieta buvo pasirinkta neatsitiktinai – Kuršių nerija yra vienintelė vieta Lietuvoje, kur saulė teka nuo vandens paviršiaus ir leidžiasi į vandenį.

Pasigrožėję nuostabiais vaizdais vyksime į Klaipėdą – vienintelį šalies jūrų uostą, kuris įsikūręs Lietuvos pajūryje. Apžvalginės ekskursijos po Klaipėdą metu pasivaikščiosime po senamiestį su fachverkiniais namais, susipažinsime su sudėtinga ir painia miesto istorija. Miestas įsikūrė 1252 m., kai Dangės upės žiotyse Vokiečių ordinas pastatė Memelburgo pilį. Nuo to laiko Klaipėda turėjo daug užkariautojų, kol galiausiai buvo prijungta prie Lietuvos.  Šiandien miestą garsina tarptautiniai festivaliai bei šventės. Po ekskursijos laisvas laikas ir nakvynė Klaipėdoje.

 2 diena. Papusryčiavę vyksime išsamiau susipažinti su Kitu Lietuvos pajūrio kurortu – Palanga, kuri nuo Klaipėdos nutolusi vos 25 km. Tai 24 km palei smėlėtą jūros pakrantę besidriekiantis miestas, į kurį nuo seno plūsta turistai, norintys pasimėgauti saule, šiltu smėliu ir jūra, papramogauti kavinėse, koncertų ir šokių salėse. Tai – puiki vieta aktyvaus, ir pasyvaus poilsio mėgėjams. Smėlėti paplūdimiai, senovinis parkas su rūmais, dviračių takai ir daugybė kultūrinių renginių kasmet sutraukia vis daugiau turistų.

Atvykę apsilankysime grafo Felikso Tiškevičiaus dvaro rūmuose* esančiame gintaro muziejuje, įkopsime į Birutės kalną  ir pasivaikščiosime botanikos parke. Rūmai pastatyti 1897 m. šalia Baltijos jūros pagal vokiečių architekto F. Švechteno projektą. Neorenesansinio stiliaus dvaro rūmai – neatsiejama parko ansamblio dalis. Statant rūmus buvo pradėtas formuotis angliško tipo parkas su medelynais, pievomis, gėlynais, vandens telkiniais, kurio plotas siekia 100 ha. Šiandien tai vienas iš gražiausių, turtingiausių, geriausiai tvarkomų parkų Lietuvoje. 1963 metų rugpjūčio 3 dieną  grafo rūmuose buvo įkurtas Gintaro muziejus, kuriame saugoma per 28 000 gintaro eksponatų, iš kurių apie 15 000 turi inkliuzus (viduje įstrigusių gyvių). Eksponuojama apie 4 500 gintaro dirbinių, iš kurių daugiausia yra įvairūs dirbiniai arba papuošalai. Tai yra vienas lankomiausių muziejų šalyje.

Ekskursijos metu pasivaikščiosime J. Basanavičiaus gatve, kuri kažkada buvo vadinama Tiškevičiaus gatve ar bulvaru. Kai 1923 metų vasarą J. Basanavičius svečiavosi Palangoje, kaip pagarbos ženklą tautos patriarchui, Palangos gyventojai pervadino šią gatvę J. Basanavičiaus gatvės bulvaru. Pailsiautų pamėgta pasivaikščiojimų vieta, ši gatvė traukia vietinius ir turistus savo kavinėmis, barais, restoranais ir daugeliu įvairių pramogų kiekvienam besilankančiam.

Apsilankę Palangos kurorto muziejuje susipažinsime su kurorto istorija, aplankysime Palangos tiltą į jūrą.  Jau daugelį metų gyvuoja įspūdinga kurorto tradicija nuo tilto palydėti į jūrą besileidžiančią saulę. Taip pat yra sakoma, kad atvykus į Palangą yra būtina aplankyti Palangos tiltą į jūrą! Pirmąjį tiltą į jūrą  1589 metais pastatė anglai, kai iš karaliaus Zigmanto Vazos gavo teisę plėsti Palangos uostą. Jie įrengė akmeninį molą, pagilino jūros dugną laivybai vystyti. Vėliau 1882 metais senojo tilto statyba rūpinosi grafas Juozapas Tiškevičius. Jo pastatytas Palangos tiltas į jūrą nuo 1892 m. buvo skirtas tik poilsiautojų pasivaikščiojimams.

Po ekskursijos turėsite laisvą laiką poilsiui ir maudynėms. Pailsėję, pakvėpavę gryno oro ir pasigrožėję nuostabiais vaizdais keliausime namo.

 Pastabos ir mokami objektai

Naglių gamtos rezervatas (Mirusios kopos) – 5 Eur/asm., studentams – 2 Eur, iki 18 m. ir neįgaliems asm. – nemokamai.

Nidos žvejo etnografinę sodybą-muziejų – Suaugusiems 1,00 eur, Moksleiviams ir studentams 0,50 Eur

Thomo Manno memorialinį muziejų – Suaugusiems 2,50 Eur, Moksleiviams ir studentams 1,00 Eur

Palangos Gintaro muziejus – Suaugusiems – 4 Eur, Mokiniams; studentams, asmenims,turintiems 30-55 % darbingumą; pensininkams; ir kt. – 2 Eur

Kolektyvams pageidaujant galime suorganizuoti kitomis datomis.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt