Rudens dvelksmas Nemuno vingių regioniniame parke

Pietų Lietuvoje tekantis Nemunas pasižymi įspūdingai suraitytomis Didžiosiomis kilpomis. Pakrantės upės vidurupyje labai miškingos, todėl ne veltui į šį Pietų Lietuvos kraštą atvyksta tiek daug turistų pasigėrėti gamtos ir vandens harmonija.
Rudens dvelksmas Nemuno vingių regioniniame parke
1 spalio
35 €
35 €
Kaina asmeniui
Rudens dvelksmas Nemuno vingių regioniniame parke 2022.10.01 d
vienos dienos ekskursija

Kelionės data 2022.10.01 d (šeštadienis)

07.00 val išvykimas iš Klaipėdos, nuo PC  Akropolis (iš Dubysos g pusės)
Sustojame 20 km nuo Kauno nutolusiame, viename garsiausių  tarpukario kurorte -– Kulautuvoje. Tarpukariu Kulautuva nusileido tik Palangai. Čia ilsėjosi Lietuvos elitas ir svečiai iš Vakarų Europos, Amerikos, Argentinos ir kt. šalių. Vėl Kulautuva   paskelbta  kurortine terotorija 2017 m. Kulautuvoje apžiūrime bažnyčios varpinę, kitas sustojimas – Akacijų  alėja, kuri 1399 m., minint prezidento A. Smetonos 60-metį  gavo Smetonos alėjos vardą. Norint,  kad gatvė primintų Laisvės alėją, buvo pasodinta akacijų. Akacijų alėja pavadinta 1952 m. Vaikščiodami Akacijų alėja, grožėsimės  nuostabia tarpukario architektūra, medžio ir samanų skulptūromis. Šalia Akacijų alėjos, prie vieno iš tvenkinių, pamatysime Madonos (Švč. Mergelės Marijos)  paminklą, pastatytą dar 1934 m. (atstatytas 1990 m.). Didžiajame Kulautuvos parke pasidarysime savo kojoms masažą – pasivaikščiosime basakojų taku (30 m ilgio takas). Aplankysime Deivių ir Dievų slėnį.

Aplankysime Prienus. Pakilsime ant legendomis apipinto Mačiūnų piliakalnio. Piliakalnio viršuje yra aikštelė, nuo kurios atsiveria graži miesto panorama. Mačiūnų piliakalnio amžius siekia apie tūkstantį metų. Šalia bažnyčios ir centrinės autobusų stoties esantis Prienų pasididžiavimas – Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Kęstučio paminklas. Paminklas šiuo metu stovi ant Nemuno kranto, prie Greimų tilto, vedančio į Birštoną. Kęstučio paminklas čia buvo pastatytas 1990 m., nors jo egzistavimo istorija kur kas ilgesnė. Tarpukariu paminklas stovėjo rytinėje Prienų miesto dalyje, kuomet buvo statomos kareivinės.

Visai šalia kelio Prienai – Alytus stabtelėsime ties Balbieriškio atodanga. Pasižvalgykite čia dešimt minučių, ir ispūdžiai neišblės dešimt metų. Stovint ant skardžio atsiveria vienas iš gražiausių Lietuvos peizažų. Garsus geografas Česlovas Kudaba apie šią vietą rašė: „Nematęs Nemuno nuo Balbieriškio šlaitų, dar negali girtis  matęs mūsų upių tėvą“. Ne mažiau vaizdingai apie šią vietą rašė ir XVIII a. pab. keliautojas Frydrichas Šulcas, ir XXI a. kelionių tinklaraštininkai. Stovėdami ant apžvalgos aikštelės matote Nemuno vingį, šilais apaugusius krantus, o tolumoje iki horizonto driekiasi Buktos miškas.

Vykstame į karališkąjį Birštono kurortą, kuriame puikiai sutvarkyta Nemuno krantinė, parkai, galima atsigaivinti mineraliniu vandeniu. Pažintį su kurortu pradėsite nuo Vytauto kalno. Ant daugiau nei 30m aukščio stačiašlaičio piliakalnio XIV a. pabaigoje stovėjusi Birštono pilis. Užkopę į piliakalnio viršūnę, apžvelgsite Nemuno kilpos ir apylinkių panoramą. Piliakalnio papėdėje esančiame parke pamatysite Vytauto Didžiojo paminklą. Didžiausias Birštono turtas – mineralinis vanduo. Tikro ne karbonizuoto mineralinio vandens „Vytautas“ paragausite sanatorijų „Tulpė“ ir „Versmė“ biuvetėse.  Galėsite pasivaikščioti Nemuno krantine, kuri traukia turistus ramybe, jaukumu ir gamtos grožiu. Dainų kalnelyje apžiūrėsite medžio skulptūras, sukurtas liaudies dainų motyvais. Greta Dainų kalnelio aplankysite svarbiausią miesto architektūros paminklą Šv. Antano Paduviečio bažnyčią. Esant geram orui, siūlome pasivaikščioti Škėvonių pažintiniu taku pasižiūrėti Škėvonių atodangos, kuri įtraukta į vertingiausių Šiaurės Vakarų Europos geologinių objektų sąrašą.  Laisvas laikas kurorte, kurio metu galite praeiti „pėdoms“ skirtu Kneippo terapijos taku, aplankyti Vandens paviljoną „Birutės vila“ ar pasikelti į aukščiausią apžvalgos bokštą Lietuvoje ir pasigrožėti Nemuno kilpos ir Birštono panoramomis. Po puikių įspūdžių vykstame namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

kelionė autobusu,

kelionės vadovo – gido paslaugos.

Pastaba: rekomenduojame įsidėti savo maisto, kadangi pietūs nenumatyti.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]