Didžiosiomis Nemuno kilpomis ir vingiais (kolektyvams)

Didžiosiomis Nemuno kilpomis ir vingiais
Kelios datos

Tai yra preliminari kelionės programa, kuri vėliau derinama su kolektyvu. Kolektyvai gali rinktis jiems tinkančias datas. Dėl kainų kreiptis el.paštu arba telefonu.

Keliausime į Nemuno kilpų regioninį parką. Pirmiausia aplankysime Prienus. Pakilsime ant legendomis apipinto Mačiūnų piliakalnio. Piliakalnio viršuje yra aikštelė, nuo kurios atsiveria graži miesto panorama. Mačiūnų piliakalnio amžius siekia apie tūkstantį metų. Šalia bažnyčios ir centrinės autobusų stoties esantis Prienų pasididžiavimas – Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Kęstučio paminklas. Paminklas šiuo metu stovi ant Nemuno kranto, prie Greimų tilto, vedančio į Birštoną. Kęstučio paminklas čia buvo pastatytas 1990 m., nors jo egzistavimo istorija kur kas ilgesnė. Tarpukariu paminklas stovėjo rytinėje Prienų miesto dalyje, kuomet buvo statomos kareivinės.

Visai šalia kelio Prienai – Alytus, stabtelėsime ties Balbieriškio atodanga. Pasižvalgykite čia dešimt minučių, ir ispūdžiai neišblės dešimt metų. Stovint ant skardžio, atsiveria vienas iš gražiausių Lietuvos peizažų. Garsus geografas Česlovas Kudaba apie šią vietą rašė: „Nematęs Nemuno nuo Balbieriškio šlaitų, dar negali girtis  matęs mūsų upių tėvą“. Ne mažiau vaizdingai apie šią vietą rašė ir XVIII a. pab. keliautojas Frydrichas Šulcas, ir XXI a. kelionių tinklaraštininkai. Stovėdami ant apžvalgos aikštelės, matote Nemuno vingį, šilais apaugusius krantus, o tolumoje iki horizonto driekiasi Buktos miškas.

Keliaudami Birštono link, sustosime Vytauto Didžiojo mylėtoje Punioje. Punia   viena iš 14 seniausiųjų ankstyvųjų Lietuvos miestų. Aplankome Punios piliakalnį. Manoma, kad ant Punios piliakalnio 1336 m. vyko žymusis Pilėnų mūšis, todėl Punia vadinama kunigaikščio Margirio žeme.

Vykstame į karališkąjį Birštono kurortą, kuriame puikiai sutvarkyta Nemuno kantinė, parkai, galima atsigaivinti mineraliniu vandeniu. Pažintį su kurortu pradėsite nuo Vytauto kalno. Ant daugiau nei 30m aukščio stačiašlaičio piliakalnio XIVa. pabaigoje stovėjusi Birštono pilis. Užkopę į piliakalnio viršūnę, apžvelgsite Nemuno kilpos ir apylinkių panoramą. Piliakalnio papėdėje esančiame parke pamatysite Vytauto Didžiojo paminklą. Didžiausias Birštono turtas – mineralinis vanduo. Tikro nekarbonizuoto mineralinio vandens „Vytautas“ paragausite sanatorijų „Tulpė“ ir „Versmė“ biuvetėse.  Galėsite pasivaikščioti Nemuno krantine, kuri traukia turistus ramybe, jaukumu ir gamtos grožiu. Dainų kalnelyje apžiūrėsite medžio skulptūras, sukurtas liaudies dainų motyvais. Greta Dainų kalnelio aplankysite svarbiausią miesto architektūros paminklą Šv.Antano Paduviečio bažnyčią. Esant geram orui, siūlome pasivaikščioti Škėvonių pažintiniu taku pasižiūrėti Škėvonių atodangos, kuri įtraukta į vertingiausių Šiaurės Vakarų Europos geologinių objektų sąrašą.  Laisvas laikas kurorte, kurio metu galite praeiti „pėdoms“ skirtu Kneipo terapijos taku, aplankyti Vandens paviljoną „Birutės vila“ ar pasikelti į aukščiausią apžvalgos bokštą Lietuvoje ir pasigrožėti Nemuno kilpos ir Birštono panoramomis. Po puikių įspūdžių vykstame namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

kelionė autobusu,

kelionės vadovo – gido paslaugos.

PASTABOS: 

Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti. Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda. 

Rekomenduojame įsidėti savo maisto, kadangi pietūs nenumatyti.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:  keliones@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com