Didžiosiomis Nemuno kilpomis ir vingiais

Pietų Lietuvoje tekantis Nemunas pasižymi įspūdingai suraitytomis Didžiosiomis kilpomis. Pakrantės upės vidurupyje labai miškingos, todėl ne veltui į šį Pietų Lietuvos kraštą atvyksta tiek daug turistų pasigėrėti gamtos ir vandens harmonija.
Didžiosiomis Nemuno kilpomis ir vingiais
19 birželio
29 €
29 €
Kaina asmenui
Didžiosiomis Nemuno kilpomis ir vingiais 2021.06.19 d
1 dienos pažintinė kelionė

Kelionės data : 2021 m birželio 19 d (šeštadienis)

07.00 val išvykimas iš Klaipėdos, nuo pc Akropolis (iš Dubysos g pusės)
07:30 val išvykimas iš Kretingos, nuo Lidl parduotuvės
08:00 val išvykimas iš Plungės, Circle degalinė prie Porto.

Keliausime į Nemuno kilpų regioninį parką. Pirmiausia aplankysime Prienus. Pakilsime ant legendomis apipinto Mačiūnų piliakalnio. Piliakalnio viršuje yra aikštelė, nuo kurios atsiveria graži miesto panorama. Mačiūnų piliakalnio amžius siekia apie tūkstantį metų. Šalia bažnyčios ir centrinės autobusų stoties esantis Prienų pasididžiavimas – Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Kęstučio paminklas. Paminklas šiuo metu stovi ant Nemuno kranto, prie Greimų tilto, vedančio į Birštoną. Kęstučio paminklas čia buvo pastatytas 1990 m., nors jo egzistavimo istorija kur kas ilgesnė. Tarpukariu paminklas stovėjo rytinėje Prienų miesto dalyje, kuomet buvo statomos kareivinės.

Visai šalia kelio Prienai – Alytus stabtelėsime ties Balbieriškio atodanga. Pasižvalgykite čia dešimt minučių, ir ispūdžiai neišblės dešimt metų. Stovint ant skardžio atsiveria vienas iš gražiausių Lietuvos peizažų. Garsus geografas Česlovas Kudaba apie šią vietą rašė: „Nematęs Nemuno nuo Balbieriškio šlaitų, dar negali girtis  matęs mūsų upių tėvą“. Ne mažiau vaizdingai apie šią vietą rašė ir XVIII a. pab. keliautojas Frydrichas Šulcas, ir XXI a. kelionių tinklaraštininkai. Stovėdami ant apžvalgos aikštelės matote Nemuno vingį, šilais apaugusius krantus, o tolumoje iki horizonto driekiasi Buktos miškas.

Vykstame į Punią. Manyta, kad ant Punios piliakalnio, vieno didžiausių Lietuvoje, kadaise stovėjo kunigaikščio Margirio Pilėnų pilis (visi žino legendą apie jos gyventojus, pasirinkusius verčiau žūti ugnyje, nei pasiduoti priešams), todėl jis dar vadinamas Margirio kalnu. O jei užlipsi, pamatysi, jog nuo piliakalnio viršūnės atsiveriantis vaizdas į Nemuno kilpų regioninį parką yra tiesiog pribloškiantis!

Vykstame į karališkąjį Birštono kurortą, kuriame puikiai sutvarkyta Nemuno kantinė, parkai, galima atsigaivinti mineraliniu vandeniu. Pažintį su kurortu pradėsite nuo Vytauto kalno. Ant daugiau nei 30m aukščio stačiašlaičio piliakalnio XIVa. pabaigoje stovėjusi Birštono pilis. Užkopę į piliakalnio viršūnę, apžvelgsite Nemuno kilpos ir apylinkių panoramą. Piliakalnio papėdėje esančiame parke pamatysite Vytauto Didžiojo paminklą. Didžiausias Birštono turtas – mineralinis vanduo. Tikro nekarbonizuoto mineralinio vandens „Vytautas“ paragausite sanatorijų „Tulpė“ ir „Versmė“ biuvetėse.  Galėsite pasivaikščioti Nemuno krantine, kuri traukia turistus ramybe, jaukumu ir gamtos grožiu. Dainų kalnelyje apžiūrėsite medžio skulptūras, sukurtas liaudies dainų motyvais. Greta Dainų kalnelio aplankysite svarbiausią miesto architektūros paminklą Šv.Antano Paduviečio bažnyčią. Esant geram orui, siūlome pasivaikščioti Škėvonių pažintiniu taku pasižiūrėti Škėvonių atodangos, kuri įtraukta į vertingiausių Šiaurės Vakarų Europos geologinių objektų sąrašą.  Laisvas laikas kurorte, kurio metu galite praeiti „pėdoms“ skirtu Kneipo terapijos taku, aplankyti Vandens paviljoną „Birutės vila“ ar pasikelti į aukščiausią apžvalgos bokštą Lietuvoje ir pasigrožėti Nemuno kilpos ir Birštono panoramomis. Po puikių įspūdžių vykstame namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

kelionė autobusu,

kelionės vadovo – gido paslaugos.

Pastaba: rekomenduojame įsidėti savo maisto, kadangi pietųs nenumatyti.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt