Didingu istoriniu keliu: Kernavė–Trakai, nemokamas muziejų lankymas 2024.09.29 d

Aplankysite gražiausią, svarbiausią piliakalnių kompleksą: Kernavės piliakalnius, istorinę sostinę, Lietuvos vizitinę kortelę –Trakus. Aplankysite nemokamai 2 muziejus. Trakuose – ekskursija laivu su kibinų degustacija.
Didingu istoriniu keliu: Kernavė–Trakai, nemokamas muziejų lankymas
29 rugsėjo
49 €
49 €
Kaina asmeniui
Didingu istoriniu keliu: Kernavė–Trakai, nemokamas muziejų lankymas (2024-09-29)
1 dienos ekskursija

Išvykimo vietos

  • 07.00 val. iš Klaipėdos, PC Akropolis aikštelės nuo Dubysos g. pusės
  • 07.15 val. - Gargždai, Swedbank aikštelė
  • 08.15 val. - Kryžkalnis, Didžioji Orlen degalinė

Jei norisi tarsi persikelti laiku į praeitį – į Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikus, keliaukite į Kernavę ir Trakus.  Šiose vietovėse buvo pastatytos svarbiausios LDK pilys, valdomos Lietuvos didžiųjų kunigaikščių. Šalia jų kūrėsi didelės amatininkų ir pirklių gyvenvietės. Kunigaikščų pakviesti iš Rytų  atvyko totoriai ir karaimai, kurių palikuonys tebegyvena čia iki šių dienų.

Keliaujame aplankyti senųjų mūsų šalies sostinių – Kernavę ir Trakus.

Kernavė – pirmoji LDK sostinė. Kernavėje yra vienintelis Baltijos regione penkių piliakalnių kompleksas, nuo kurių atsiveria įspūdingas vaizdas į Neries vingius, upės salą ir pakrantes. Kernavė mena pagonišką šalies praeitį. Susipažinsite su Kernavės istorija. Nemokamai  aplankysite Kernavės archeologinės vietovės muziejų  bei pamatysite atstatytas 13 a.  medinio miestelio gatves ir namus.

Iš Kernavės keliaujame į Trakus. Trakai –  tautos istorijos lopšys. Trakų istorija prasideda Senuosiuose Trakuose, nedideliame už 3 km nuo naujųjų Trakų esančiame kaime. Legendos pasakoja, kad senuosius Trakus įkūrė Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas. Apie 1350 m. kunigaikščio Kęstučiui ir jo žmonai Birutei gimė Didysis kunigaikštis Vytautas.

„Ežerų miestas“ – taip dar vadinami Trakai – istorinė Lietuvos sostinė.  Su Trakais susipažinsime iš vandens, apžvalginė kelionė laivu “Baltis“ „Nepažinti Trakai“*. Plaukiant laivu, grožėsitės salelėmis, išvysite Užutrakio grafo J. Tiškevičiaus rūmus ir degustuosime karaimų nacionalinio paveldo patiekalą – kibinus su sultiniu*. Trakų salos pilies centriniuose rūmuose nuo 1962 m. veikia Trakų istorijos muziejus*, kurį šiandien aplankysime nemokamai  (paskutinis mėnesio sekmadienis).
Po ekskursijos muziejuje, kelionės vadovo lydimi, pasivaikštome po Trakų senamiestį: Trakų Švč. Marijos Mergelės Apsilankymo bažnyčia, Šv. Jono Nepamuko koplytstulpis, Domininkonų vienuolynas, Pusiasalio pilis, buvęs Rusijos imperijos paštas, Karaimų gatvė, medinė gatvės architektūra, karaimų šventvietė „Kinesa“.
Laisvas laikas. Kelionė į namus.

 Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė autobusu;
*kelionės vadovo paslauga-ekskursinė programa;
*Kelionės organizacija.

Pastaba.

  • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos. 
  • Išvykimo informacija siunčiama likus 1 – 2 dienoms iki kelionės. 
  • Pageidaujant vietų autobuso priekyje – priemoka 10 eur /asm.

 Papildomos išlaidos: mokami objektai, mokamos paslaugos (*)
• Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Bilietas (nemokamai);
• Trakų salos pilis-istorijos muziejus. Bilietas – nemokamai. Gido paslauga  grupei – 30 Eur;
• Trakai, ekskursija laivu ir karaimų kibinų su sultiniu degustacija – 14 Eur /asm.

Pasiteiravimui apie kelionę: