Didingos praeities pėdsakai Biržų krašte, smegduobės ir pramogos Sodeliškių dvaro sodyboje

Didingos praeities pėdsakai Biržų krašte, smegduobės ir pramogos Sodeliškių dvaro sodyboje
6 balandžio
46 €
46 €
Kaina asmeniui
Didingos praeities pėdsakai Biržų krašte, smegduobės ir pramogos Sodeliškių dvaro sodyboje
1 dienos ekskursija

Išvykimo vietos

  • 07.00 val. iš Klaipėdos, PC Akropolis aikštelės nuo Dubysos g. pusės
  • 07.15 val. - Gargždai, Swedbank aikštelė
  • 08.00 val. iš Plungės nuo Circle degalinės (kavinė Portas)
  • 08.30 val. iš Telšių, Branša kavinės aikštelė

Keliaujame į Biržus. Biržai – vienas seniausių Lietuvos miestų, skaičiuoja jau penktą savo istorijos šimtmetį. Tai – buvęs kunigaikščių Radvilų miestas, kurio puošmena ir praeities atspindys  – bastioninės tvirtovės rūmai, pradėti statyti 1586 ir baigti 1589 metais. Pilis buvo skirta karybos reikalams. XVII a. II-oje pusėje pilis buvo restauruota pagal magistro Ulricho ir architekto T. Spinovskio projektą. Šiaurės karo metu 1704 m. švedai užpuolė Biržų pilį ir ją susprogdino. 1978–1988 m. pagal architekto E. Purlio projektą buvo atstatyti rūmai, kuriuose šiuo metu veikia Biržų krašto muziejus „Sėla“.  2013 m. atstatytas tvirtovės arsenalas. Visą pilies kompleksą sudaro atstatytieji rūmai, arsenalas, tiltas, dvi parakinės, vartų bei gynybinių statinių liekanos. Ekskursija po Biržų pilį*.

Toliau – pažintis su Astravu – Biržų miesto dalimi, kuri yra Širvėtos ežero šiauriniame krante, prie Apasčios upės. Čia susipažinsite su grafo M. Tiškevičiaus palikimu – dvaro rūmais ir parku. Turėsite galimybę pasivaikščioti pėsčiųjų tiltu per Širvėnos ežerą.

Važiuojame aplankyti Kirkilų ežeryno – Kirkilų kraštovaizdžio draustinyje (toks vienintelis Baltijos šalyse). Šioje vietoje daug įgriuvų, kurios yra įsmukusios žemiau gruntinio vandens ir dėl to virtusios ežerėliais. Ežeryną sudaro daugiau kaip 30 susijungusių ežerėlių ir užima 4 ha plotą. Aplankome prie ežerėlių pastatytą kanojos formos apžvalgos bokštą. Bokšto aukštis – beveik 32 m, 30 metrų aukštyje įrengta apžvalgos aikštelė. Užlipus į apžvalgos bokštą atsiveria nuostabūs vaizdai – 30 vandens pilnų smegduobių, vadinamų Kirkilų draustinio ežerėliais, kurių skersmuo – apie 35 m  ir daugiau. Kartais, esant tam tikroms sąlygoms, vasaros metu jie nusidažo įvairiomis spalvomis.

Aplankome pačią didžiausią smegduobę – „Karvės olą“. „Karvės ola” yra beveik apskrita, piltuviška karstinė smegduobė. Speleologai mano, kad jai – apie 200 metų. Jos skersmuo 10-12 metrų, gylis – apie 12,6 m. Duobės dugne yra atvira kiaurymė. 9 m gylio karstinės įgriuvos dugne yra 5 atšakos  ir 1,5 m gylio požeminis ežeriukas. „Karvės ola” dar aktyviai vystosi. Jos parametrai, urvų ilgis, smegduobės forma, kitos tuštumos keičiasi. Sakoma, kad kažkada šioje vietoje prasmego karvė – prie uolos liko tik grandinės galas.

Keliaujame į Sodeliškio dvaro sodybą. Lankomės senovinės technikos muziejuje*. Muziejuje pamatysite traktorių raidą nuo garo traktorių iki senovinių traktorių, autobusų, sunkvežimių, spec. paskirties technikos, prieškarinių, bei tarybinių automobilių, motociklų, dviračių, senovinių radijų, vaikiškų vežimėlių, žaislų ir kitas kolekcijas.

Dalyvaujame duonos kepimo edukacijoje „Grūdo kelias” ir naminio alaus degustacijoje*. Alaus degustacijos metu  sužinosite apie šio gėrimo gaminimo tradicijas bei įdomių faktų apie Biržų krašto alaus istoriją…

Po įspūdingos, linksmos dienos, keliaujame į namus.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė autobusu;
*Kelionės vadovo paslauga – ekskursinė programa;
*Kelionės organizacija.

Papildomos išlaidos: mokami objektai, mokamos paslaugos (*)
*Biržai, muziejus „Sėla“, bilietas – 5 €/asm., gidas – 15 €/grupei iki 30 asm.,

*Senovinės technikos muziejus – 6-4 €/asm, gidas 20 €/grupei;
*Sodeliškio dvaro sodyba ekskursija su duonos kepimu ir naminio alaus degustacija – 10 €/asm, gidas – 40 €/grupei;

PASTABOS:
*Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.
*Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 30 turistų. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu / žodžiu likus ne mažiau kaip 2 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios;

*Išvykimo informacija yra siunčiama 1-2 d. iki kelionės el. paštu.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  • Ieva  kont. tel.: +370 678 59 120  el. paštu:   keliones@alvaturas.lt
  • Laima kont. tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt