Didingieji Trakai – karališkieji kibinai

Didingieji Trakai - karališkieji kibinai
15 gegužės
30 €
30 €
Kaina asmenui
Didingieji Trakai - karališkieji kibinai 2021.05.15
vienos dienos ekskursija

Kelionės data 2021 m rgegužės 08 d

7.00 val. iš Klaipėdos, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės.
7.20 val. Gargždų, Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų).
7.50 val. išvykimas nuo degalinės Trevena, prie kelio į Rietavą-Kvėdarną. Autostrados 57 kilometras.
8.15 val. iš Kryžkalnio, Orlean degalinė
Galimas išvykimas iš Palangos, Kretingos, Plungės.

Keliaujame Trakų link.  Pažintį su šio krašto paveldu pradėsite prisimindami Lietuvos totorius ir karaimus. Manoma, kad Lietuvos Didysis kunigaikštis Vytautas turėjęs išvesti iš Krymo kelis šimtus karaimų bei totorių šeimų ir įkurdinti jas Lietuvos Didžiojoje kunigaikštystėje. Tautos, ilgus šimtmečius gyvendamos šalia mūsų, puoselėjo ir laikėsi savų tradicijų bei papročių…

Į vakarus nuo Vilniaus, tarp kalvų, miškų ir ežerų, įsikūręs senasis Trakų miestas, gausiai lankomas šalies gyventojų ir užsienio svečių. Pusiasalio, kuriame jis stūkso, krantus skalauja Galvės, Totoriškių ir Bernardinų (Lukos) ežerai. Šis miestas, garsėjantis nuostabiu gamtovaizdžiu ir legendine Trakų pilimi, kadaise buvo vienas iš Lietuvos valstybingumo lopšių, svarbus karinis ir politinis centras, Lietuvos didžiųjų kunigaikščių būstinė bei Lietuvos sostinė.

Trakai dar garsūs tuo, kad juose nuo XIV a. pabaigos gyveno karaimai (tiurkų kalba kalbanti tauta), kurie iki šių dienų čia išsaugojo savo tradicijas. Trakuose išlikęs karaimų kulto pastatas – kenesa, karaimų gyvenamieji namai, karaimiškų patiekalų restorane galima pasivaišinti nacionaliniais šios tautos patiekalais, iš kurių labiausiai žinomas bei mėgstamas yra kibinas..Ekskursijos metu apžiūrėsite įdomiausias šio miesto vietas: Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčią, Šv.Jono Nepomuko koplytstulpį,  Karaimų gatvę -“Mažąjį miestą, Aukų kalną. 12val plankome salos pilį*. Trakų salos pilis – paprastumu bei kukliu puošnumu alsuojantys statiniai – išreiškė pažangiausias XV a. fortifikacijos (gynybos įtvirtinimo) idėjas. Ji laikoma viduramžių gynybinės architektūros šedevru, vienintele vandens pilimi Rytų Europoje. Nuo 1962 m. Trakų salos pilies centriniuose rūmuose veikia Trakų istorijos muziejus, suteikiama galimybė pasivaikščioti po senovinę pilį ir apžiūrėti jos rūstų interjerą bei daugybę įdomių eksponatų. Lankytojai supažindinami su Trakų miesto, jo pilių bei unikalia Trakų žemės istorija. Papildomos 16 ekspozicijų salės yra įsikūrusios kitame tvirtovės padalinyje, vadinamuose kazematuose – nuo sviedinių saugančiuose sutvirtinimuose. Kazemato salėse galima apžiūrėti gausius taikomosios dailės rinkinius – pypkių, laikrodžių, baldų, porceliano, stiklo bei kaulo dirbinių rinkinius. Taip pat čia gausu monetų, medalių, senovinių žemėlapių, medžioklės trofėjų, papuošalų, buities rakandų, riterių šarvų bei ginkluotės, vertingų tapybos darbų. Iš viso muziejaus fonduose priskaičiuojama beveik 400 tūkstančių eksponatų!  Po ekskursijos (apie 14val) galėsite paragauti  karaimų  nacionalinį patiekalą  – kibinus Senojoje kibininėje*, o nenorintys valgyti galės tiesiog romantiškai pasivaikščioti.

Atvykstame į Užutrakį. Užutrakio dvaro sodyba – vienas ryškiausių ir geriausiai išlikusių Lietuvos dvarų. Ant Galvės ežero kranto įkurtas ir restauruotas dvaro ir parko ansamblis suteiks jums galimybę pajusti XIX a. Lietuvos diduomenės gyvenimo dvasią. Šiandien į dvarą patenkame sausumos keliu, tačiau grafo šeima juo nesinaudodavo – į pusiasalį keldavosi plaustu per Galvės ir Skaisčio ežerų sąsmauką, prie kurios gyveno keltininkas. Sausumos kelias tuomet buvo skirtas tik ūkio reikmėms ir dėl to pramintas Bulvių keliu. Juo nekeliaudavo ir Tiškevičių svečiai, vykstantys į dažnai čia rengiamus priėmimus, giminių susitikimus ar draugiškas puotas. Renginių metu čia skambėdavo muzika, ant vaišių stalo netrūkdavo dvare gaminamų prancūziškų sūrių, spirito varykloje gaminamų gėrimų, o stalo viduryje dažnai puikuodavosi keptas sodyboje užaugintas fazanas!

Dvaras grafams Tiškevičiams priklausė iki Antrojo pasaulinio karo. Sovietų okupacijos metais jis buvo nacionalizuotas ir paverstas sanatorija, pionierių stovykla, vėliau – turizmo baze. Dvaras stipriai nukentėjo – buvo suardytas originalus rūmų planas, smarkiai apleistas parkas.

Vakare grįšite į namus.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
Transportas.
Ekskursinė programa.
Kelionės vadovo paslaugos.

Papildomos išlaidos kelionėje:

  • Trakų salos pilis 8Eur(senjorams, studentams, moksleiviams 4Eur) +vietinis gidas ~2Eur
  • Senoji kibininė:
  • 1.natūralus vištienos sultinys+2kibinai su kiauliena+kmynų gėrimas(arba gira) 5Eur,
  • 2. natūralus vištienos sultinys+kibinas su kiauliena+kibinas su aviena+kmynų gėrimas(arba gira) 5.80Eur,
  • 3. Kibinas su daržovėmis+kibinas su varške ir špinatais+kmynų gėrimas (arba gira) 4,10Eur (būtina užsakyti iš anksto)
  • Kitos asmeninės išlaidos

PASTABOS:

Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti. Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  • Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt