Dar nepažinta, stebinanti šiaurės rytų Estija. IŠPARDUOTA

Estijos rytiniame pasienyje su Rusija besidriekiančio Peipsi ežero gyventojai gali didžiuotis savita kultūra ir iki šių dienų išlaikytomis autentiškomis tradicijomis. Regiono lankytojus stebina kultūrų mišinys- Estijos valstiečiai, Rusijos sentikiai ir vokiečių dvarų palikimas, gyvenantis harmonijoje palei vieną didžiausių Europos ežerų. Peipsi ežero apylinkės neretai vadinamos „Svogūnų keliu“. Šis pavadinimas prigijo dėl šiose vietose žemdirbių auginamų itin kokybiškų svogūnų.
Dar nepažinta, stebinanti šiaurės rytų Estija
26 liepos - 28 liepos
285 €
285 €
Kaina asmeniui
Dar nepažinta, stebinanti šiaurės rytų Estija
3 dienos ir 2 nakvynės. Kaina asmeniui, nakvojant viešbučio 2-viečiuose kambariuose.

Išvykimo vietos

  • 03.00 val Išvykimas iš Klaipėdos (nuo PC „Akropolis“)  iš Dubysos g. pusės.
  • 03.30 val. - Kretinga, PC Lidl aikštelė
  • 04.00 val. - Plungė, Circle degalinė prie Porto
  • 04.30 val. - Telšiai, kavinė Branša
  • 05.15 val. - Šiauliai, PC Akropolis
  • 05.30 val. - Šiauliai, Katedra, autobusų stotelė

1 diena. Kelionė per Lietuvą, Latviją,  Estiją. Atvykstame į  Rakverės  pilį*.   Atvykę į Rakverės tvirtovę, pateksime į pramogų parką, vaizduojantį XVI a. tvirtovės gyvenimą, siūlantį įspūdžių visai šeimai.   Teminiame parke tiek maži, tiek dideli gali virsti riteriais ir kariais, smagiai praleisti laiką ir sužinoti apie viduramžių ir ankstyvųjų naujųjų laikų žmonių gyvenimą. Pilyje yra istorijos kambarys, mokslo kambarys, pragaras, kankinimų ir mirties kameros, raudonųjų žibintų gatvė, kirpėjo ir gydytojo kambariai. Pilyje esanti Schenkenberg smuklė  siūlo maistą, pagamintą pagal viduramžių receptus. Pietūs pilies smuklėje* (pagal 1 pasirinktą meniu visai grupei).

Vykstame prie aukščiausio Estijos krioklioValaste, kur vanduo krenta iš maždaug 30,5 m aukščio. Pasigrožėti krioklio galybe galima nusileidus pėsčiomis taku, kabančiu virš prarajos

Kelionė Baltijos jūros pakrante, besigrožint Estijos gamtos stebuklu – Ontikos glintu, jūros skardžiais, iškylančiais iki 56 metrų aukščio, nuo kurių atsiveria nepakartojamas vaizdas į jūros platybes.

Atvykstame į Estijos – Rusijos pasienyje įsikūrusią  Narvą. Nakvynė viešbutyje Narvos mieste.

 2 diena. Pusryčiai viešbutyje. Apžvalginė ekskursija Narvoje su vietiniu gidu* (2 val.). Pamatome: miesto Rotušę, Narvos upę, dalinantčią miestą į dvi dalis, bizantiško stiliaus rusų ortodoksų katedrą, Hermano tvirtovę – buvusią sunkiausiai priešui prieinamą tvirtovę Estijoje. Nuo Hermano gynybinės sienos atsiveria nuostabi panorama į Narvos upę, į Ivangorodo tvirtovę ir Narvos miestą.

Tęsiame pažintį su Estija. Vykstame į Kochtla požeminę skalūnų kasyklą* (2 val. – 23 € /asm. Į kainą įskaičiuotas  apsilankymas požeminiame muziejuje, sodrinimo gamykloje ir paroda administraciniame pastate).

Kohtla kasykla yra viena seniausių ir ilgiausiai veikiančių naftingųjų skalūnų kasyklų Estijoje. Sovietmečiu ji tapo savotišku anklavu Ida-Virumaa, nes Kohtlos kasykla buvo vienintelė SSRS, kurioje darbo kalba buvo estų, o vadovai – estai. Dabartinis Estijos kalnakasybos muziejus yra vienas didžiausių turistų lankomų vietų regione ir suteikia galimybę tyrinėti požeminius kilometrus naftingųjų skalūnų gavybos, susipažinti su senesnėmis ir moderniomis technologijomis, skalūnų gamyba ir energetika.

Keliaujame Peipus ežero link. Peipus Čudo ežeras- nuo slavų čudų genties vardo. Tai-  didžiausias ežeras  Estijoje ir Baltijos šalyse, ketvirtas Europoje.  Jo plotas – 3.555 kv. m (Estijai tenka 44%).  Ties ežeru susikerta  3 kultūros: rusų, vokiečių ir estų.

Atvažiuojame į Kallaste gyvenvietę.  Sustojame prie  Kallaste sentikų cerkvės. Šiame krašte gilios žvejybos tradicijos  bei savita svogūnų kultūra.  Čia driekiasi turistinis “Svogūnų kelias” . “Svogūnų kelyje” gausu kavinių, prekyviečių. Esant galimybei, senoviniuose žvejų kaimuose galėsime įsigyti rūkytos žuvies.

Toliau važiuojame link Alatskivio pilies – estiško Balmoralio. Šią pilį daug kas vadina pasakų pilimi. Alatskivi pilis sužavi visus vos tik ją išvydus. Baltai švytinti pilis laikoma vienu gražiausių neogotikinių pastatų Baltijos šalyse. Pilis pastatyta 1885 m. barono Arved von Nolcken. Jis pats ir projektavo pilį, jos romantiškuosius bokštelius. Šią idėją jis parsivežė iš Škotijos, todėl ši pilis primena Balmoralio pilį, vieną iš Didžiosios Britanijos karališkai šeimai priklausančių rezidencijų. Pasivaikštome po pilies parką, pasifotografuojame.

Važiuojame į Kolkja miestelį, kuriame įkurtas Sentikių muziejus*.  Rusijos sentikių kaimai išsiskiria namų išdėstymu – dažniausiai jie pastatyti labai greta vienas kito, vienoje eilėje, o kaimo gatvė driekiasi kelis kilometrus palei ežero pakrantę. Kaimo gyventojams ežeras yra be galo svarbus – čia jie žvejoja, puoselėja svogūnų ir daržovių lysves. Tradicinių Rusijos sentikių patiekalų galima paragauti žuvies ir svogūnų restorane, įsikūrusiame čia pat, Kolkja.

Po ekskursijos valgome restorane Kala Sibula*. Tai –  nedidelis restoranas, unikalus visame pasaulyje, siūlo maistą, paruoštą pagal Rusijos sentikių receptus, per ilgus metus paveldėtus iš kartos į kartą. Meniu:  sprandinės karbonadas su  svogūnų-sūrio kepurėle  su bulvėmis ir salotomis, arbata iš samovaro + saldus pyrago gabalėlis  (18 € /asm.).

Pastaba. Nepageidaujantys pietauti restorane Kala Sibula, informuoja  iki kelionės.

Atvykstame į Tartu.  Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai viešbutyje.  Ekskursija po vieną seniausių universitetinių miestų Estijoje – šalies intelektualų ir kultūros centrą. Jame yra seniausias Estijos universitetas, įkurtas 1632 m. švedų karaliaus Gustavo II Adolfo. Pasivaikščiosime po Tartu senamiestį: Rotušė, senoji Tartu universiteto observatorija ant Toravere kalvos, Domo katedros griuvėsiai, Šv. Jono bažnyčia su apžvalgos aikštele, Angelų ir Velnių tiltai, “tėvo ir sūnaus” bei estų ir anglų rašytojų E.Vilde ir O.Vilde „Studento bučinio“ skulptūros.

Išvykstame link Lietuvos. Pakeliui – sustojimas Sangastės dvare. Sangastės dvaras buvo pastatytas 19 a. pabaigoje anglų neogotikos stiliaus, raudonų plytų mūrai, apsupti parko. Jos šeimininko lordo Fon Bergo pageidavimu, pilies visi langai skirtingi. Pilyje buvo 99 kambariai. Vėliau pastatyti priestatai ir kambarių skaičius padidintas. Pasivaikštome po parką.

Keliaujame namų link. Pakeliui užsukame į Valmierą. Tai – Šiauriniai Gaujos nacionalinio parko vartai, savo svečius džiuginantys ne tik gražia gamta, bet ir kultūros ir istorijos paminklais, įdomiais kultūros ir sporto renginiais, kvapą gniaužiančiais pasakojimais ir legendomis… 

 Tęsiame kelionę per  Latviją. Naktį grįžimas į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

*Kelionė komfortabiliu autobusu;

*Kelionės vadovo paslauga, ekskursinė programa;

*2 nakvynės viešbutyje su pusryčiais.

PAPILDOMOS IŠLAIDOS KELIONĖJE:

*Gido sistema (ausinukai) – 6 € /asm.

*Rakvere. Ekskursija pilyje. Bilietas – 11 € /asm. Gidas grupei – 60 €;

*Rakvere pilies kavinė, pietūs –  20 € /asm. (vištienos koja medaus ir apelsinų marinate, laukiniai ryžiai su daržovėmis, vienuolyno sodo gaminiai, duona, sviestas, uogų varškės pyragas, vanduo, kava, arbata).

Pastaba. Nepageidaujantys pietauti, nurodo  pastabose, užsakant kelionę.

*Narva, ekskursija po miestą – 75 € /grupei;

*Kochtla požeminė skalūnų kasykla – 23 € / asm.

*Kolkja sentikių muziejus. Bilietas – 9 € /asm., gido paslauga – 30 € /grupei.;

*Vėlyvi pietūs restorane Kala Sibula – (sprandinės karbonadas su  svogūnų-sūrio kepurėle  su bulvėmis ir salotomis, arbata iš samovaro + saldus pyrago gabalėlis – 18 € /asm.). Nepageidaujantys pietauti, informuoja  iki kelionės.

Pastaba.

*Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos. Lydintis kelionės vadovas ekskursijų muziejuose neveda.

*Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 3-4 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu.

*Keliautojai, pageidaujantys užsisakyti priekines vietas autobuse, gali tai padaryti už 20 € /asm. mokestį.

Reikalingi dokumentai:

*LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Pasiteiravimui apie kelionę:

* Ieva  tel.: +370 678 59 120  el paštu:  keliones@alvaturas.lt

*Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt