Dar nepažinta, stebinanti šiaurės rytų Estija

Estijos rytiniame pasienyje su Rusija besidriekiančio Peipsi ežero gyventojai gali didžiuotis savita kultūra ir iki šių dienų išlaikytomis autentiškomis tradicijomis. Regiono lankytojus stebina kultūrų mišinys- Estijos valstiečiai, Rusijos sentikiai ir vokiečių dvarų palikimas, gyvenantis harmonijoje palei vieną didžiausių Europos ežerų. Peipsi ežero apylinkės neretai vadinamos „Svogūnų keliu“. Šis pavadinimas prigijo dėl šiose vietose žemdirbių auginamų itin kokybiškų svogūnų.
Dar nepažinta, stebinanti šiaurės rytų Estija
26 liepos - 28 liepos
285 €
285 €
Kaina asmeniui
Dar nepažinta, stebinanti šiaurės rytų Estija
3 dienos ir 2 nakvynės. Kaina asmeniui, nakvojant viešbučio 2-viečiuose kambariuose.

Išvykimo vietos

  • 03.00 val Išvykimas iš Klaipėdos (nuo PC „Akropolis“)  iš Dubysos g. pusės.
  • 03.30 val. - Kretinga, PC Lidl aikštelė
  • 04.00 val. - Plungė, Circle degalinė prie Porto
  • 04.30 val. - Telšiai, kavinė Branša
  • 05.30 val. - Šiauliai, Katedra, autobusų stotelė

1 diena. Kelionė per Lietuvą, Latviją,  Estiją. Atvykstame į  Rakverės  pilį*.   Atvykę į Rakverės tvirtovę, pateksime į pramogų parką, vaizduojantį XVI a. tvirtovės gyvenimą, siūlantį įspūdžių visai šeimai.   Teminiame parke tiek maži, tiek dideli gali virsti riteriais ir kariais, smagiai praleisti laiką ir sužinoti apie viduramžių ir ankstyvųjų naujųjų laikų žmonių gyvenimą. Pilyje yra istorijos kambarys, mokslo kambarys, pragaras, kankinimų ir mirties kameros, raudonųjų žibintų gatvė, kirpėjo ir gydytojo kambariai. Pilyje esanti Schenkenberg smuklė  siūlo maistą, pagamintą pagal viduramžių receptus. Pietūs pilies smuklėje* (pagal 1 pasirinktą meniu visai grupei).

Vykstame prie aukščiausio Estijos krioklioValaste, kur vanduo krenta iš maždaug 30,5 m aukščio. Pasigrožėti krioklio galybe galima nusileidus pėsčiomis taku, kabančiu virš prarajos

Kelionė Baltijos jūros pakrante, besigrožint Estijos gamtos stebuklu – Ontikos glintu, jūros skardžiais, iškylančiais iki 56 metrų aukščio, nuo kurių atsiveria nepakartojamas vaizdas į jūros platybes.

Atvykstame į Estijos – Rusijos pasienyje įsikūrusią  Narvą. Nakvynė viešbutyje Narvos mieste.

 2 diena. Pusryčiai viešbutyje. Apžvalginė ekskursija Narvoje su vietiniu gidu* (2 val.). Pamatome: miesto Rotušę, Narvos upę, dalinantčią miestą į dvi dalis, bizantiško stiliaus rusų ortodoksų katedrą, Hermano tvirtovę – buvusią sunkiausiai priešui prieinamą tvirtovę Estijoje. Nuo Hermano gynybinės sienos atsiveria nuostabi panorama į Narvos upę, į Ivangorodo tvirtovę ir Narvos miestą.

Tęsiame pažintį su Estija. Vykstame į Kochtla požeminę skalūnų kasyklą* (2 val. – 23 €-15€ /asm. Į kainą įskaičiuotas  apsilankymas požeminiame muziejuje, sodrinimo gamykloje ir paroda administraciniame pastate).

Kohtla kasykla yra viena seniausių ir ilgiausiai veikiančių naftingųjų skalūnų kasyklų Estijoje. Sovietmečiu ji tapo savotišku anklavu Ida-Virumaa, nes Kohtlos kasykla buvo vienintelė SSRS, kurioje darbo kalba buvo estų, o vadovai – estai. Dabartinis Estijos kalnakasybos muziejus yra vienas didžiausių turistų lankomų vietų regione ir suteikia galimybę tyrinėti požeminius kilometrus naftingųjų skalūnų gavybos, susipažinti su senesnėmis ir moderniomis technologijomis, skalūnų gamyba ir energetika.

Keliaujame Peipus ežero link. Peipus Čudo ežeras- nuo slavų čudų genties vardo. Tai-  didžiausias ežeras  Estijoje ir Baltijos šalyse, ketvirtas Europoje.  Jo plotas- 3.555 kv. m (Estijai tenka 44%).  Ties ežeru susikerta  3 kultūros: rusų, vokiečių ir estų. Esant galimybei, sustojimas Rajos gyvenvietėje prie sentikių bažnyčios, kurioje pajusite senovės dvelksmą, čia spingsi tik iš bičių vaško pagamintos žvakės, o elektra nenaudojama visiškai.  Rusų sentikiai šiose apylinkėse apsigyveno nuo XVII a. Laikydamiesi uždaro gyvenimo būdo, jie išsaugojo savo senovinius papročius ir religiją.

 Tęsiame kelionę.  Atvažiuojame į Kallaste gyvenvietę. Vardą gyvenvietė gavo  dėl ežero kranto (aukštis- 8m) raudonų uolų. Aplankome Kallaste sentikų cerkvę. Šiame krašte gilios žvejybos tradicijos  bei savita svogūnų kultūra.  Čia driekiasi turistinis “Svogūnų kelias” . “Svogūnų kelyje” gausu kavinių , vienoje iš jų papietausime. Senoviniuose žvejų kaimuose galėsime įsigyti rūkytos žuvies.

Važiuojame į Kolkja miestelį, kuriame įkurtas sentikių muziejus. Rusijos sentikių kaimai išsiskiria namų išdėstymu – dažniausiai jie pastatyti labai greta vienas kito, vienoje eilėje, o kaimo gatvė driekiasi kelis kilometrus palei ežero pakrantę. Kaimo gyventojams ežeras yra be galo svarbus – čia jie žvejoja, puoselėja svogūnų ir daržovių lysves. Tradicinių Rusijos sentikių patiekalų galima paragauti žuvies ir svogūnų restorane, įsikūrusiame čia pat, Kolkja.

Nuo Kolkjos keliaujame į  pasakišką *Alatskivi pilį, pastatytą XIX a. pabaigoje. Pilis yra gražiausias neogotikinio stiliaus pastatas Baltijos šalyse, užburia lankytojus savo sniego baltumo bokštais. Šie rūmai buvo statomi, sekant Škotijos Balmoralo pilies stiliumi. Ekskursija – pažintis su pilimi*.

Atvykstame į Tartu. Ekskursija po vakarinį Tartu. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai viešbutyje. Išvykstame link Lietuvos. Pakeliui – sustojimas Sangastės dvare. Sangastės dvaras buvo pastatytas 19 a. pabaigoje anglų neogotikos stiliaus, raudonų plytų mūrai, apsupti parko. Jos šeimininko lordo Fon Bergo pageidavimu, pilies visi langai skirtingi. Pilyje buvo 99 kambariai. Vėliau pastatyti priestatai ir kambarių skaičius padidintas. Pasivaikštome po parką.

 Keliaujame namų link. Valmiera – Šiauriniai Gaujos nacionalinio parko vartai, savo svečius džiuginanti ne tik gražia gamta, bet ir kultūros ir istorijos paminklais, įdomiais kultūros ir sporto renginiais, kvapą gniaužiančiais pasakojimais ir legendomis… Ekskursija po Valmierą*: Šv. Simono bažnyčia (1283 m), Livonijos ordino pilies griuvėsiai, Gaujos stačių krantų Pojūčių parkas.

 Tęsiame kelionę per Estiją, Latviją. Naktį grįžimas į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

*Kelionė komfortabiliu autobusu;

*Kelionės vadovo paslauga, ekskursinė programa;

*2 nakvynės viešbutyje su pusryčiais.

PAPILDOMOS IŠLAIDOS KELIONĖJE:

*Rakvere. Ekskursija pilyje. Bilietas – 11 € /asm. Gidas grupei – 60 €;

*Rakvere pilies kavinė, pietūs –  20 € /asm. (vištienos koja medaus ir apelsinų marinate, laukiniai ryžiai su daržovėmis, vienuolyno sodo gaminiai, duona, sviestas, uogų varškės pyragas, vanduo, kava, arbata).

Pastaba. Nepageidaujantys pietauti, nurodo  pastabose, užsakant kelionę.

*Narva, ekskursija po miestą – 75 € /grupei;

*Kochtla požeminė skalūnų kasykla – 23€-15 €

*Alatskivi pilis. Bilietas – 12€-9  Eur. Gidas rusų kalba –  30 Eur/ grupei;

*Ekskursija Valmieroje –  tikslinama;

Pastaba. Lankomų objektų skaičius ir eiliškumas gali keistis. Lydintis kelionės vadovas ekskursijų muziejuose neveda.