Dangaus šviesulių stebykla-Molėtų observatorija-Etnokosmologija

Kviečiame susipažinti su Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis, teleskopais, nuostabaus grožio spalvotomis planetų, žvaigždžių, ūkų, spiečių, galaktikų nuotraukomis keliausime į Observatoriją. Ekskursijos metu pamatysite 165 cm skersmens teleskopą – didžiausią mokslinės paskirties įrenginį Šiaurės Europoje.
Dangaus šviesulių stebykla-Molėtų observatorija-Etnokosmologija
30 sausio
32 €

Kelionės data : 2021.01.30 d (šeštadienis)

Išvykimo vietos ir laikai (prieš kelionę gali būti patikslinti) :
6.15 val. išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės.
6.30 val. Gargždų ( Klaipėdos g. 15-17, Gargždai, tarp Kultūros namų ir banko).
7.00 val. Degalinė Trevena, prie kelio į Rietavą-Kvėdarną, automagistralės 57 km.
7.30 val. Kryžkalnis, Orlean degalinė,
9.00 val. Kaunas, Kauno pilis, automobilių stovėjimo aištelė
Pagal atskirą susitarimą, galimi kiti sustojimai pakeliui į Molėtus

Pažintį su Dangaus kūnais pradėsime Dangaus šviesulių stebykloje – šventvietėje. Rato iš dešimties medinių šventyklos stulpų su kalendoriniais ženklais viduryje įrengtas akmeninis Saulės-ugnies aukuras. Stulpai žymi šešias pasaulio šalis ir Saulės tekėjimo bei laidos azimutus svarbiausių kalendorinių švenčių dienomis. Čia apsilankius etnologas Jonas Vaiškūnas supažindins su etnoastronomijos ir archeoastronomijos paslaptimis, papasakos, kaip senovėje buvo stebimi dangaus šviesuliai, atliekami kalendorinio laiko skaičiavimai. Susipažinsite ir su senovės baltų Zodiaku.
Vėliau aplankysime vienintelį pasaulyje Etnokosmologijos muziejų. Žodis „etnokosmologija“ reiškia ryšį su kosminiu pasauliu. Muziejuje pristatomi skirtingi žmogaus, žmonijos ryšiai su Kosminiu pasauliu (senieji etniniai ryšiai, pasaulio matavimai, kalendoriai, astronomija, kosmonautika, nežemiškos gyvybės paieška, mūsų civilizacijos ateities galimybės). Susipažinsite su kosmoso paslaptimis etnologiniu, mokslo istorijos, filosofiniu bei astronominiu požiūriais. Jau pačioje muziejaus pastato architektūroje atsispindi kosminio pasaulio medžio įvaizdis. Į kalvą kylančioje požeminėje galerijoje – muziejaus ekspozicijos. Ekspozicijos pabaigoje kilsite į dangų — 30 m aukščio bokštą
Susipažinti su Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis, teleskopais, nuostabaus grožio spalvotomis planetų, žvaigždžių, ūkų, spiečių, galaktikų nuotraukomis keliausime į Observatoriją. Ekskursijos metu pamatysite 165 cm skersmens teleskopą – didžiausią mokslinės paskirties įrenginį Šiaurės Europoje.
Esant palankiam orui ir giedram dangui, pasižvalgysime po naktinį dangų observatorijos ekskursiniu teleskopu. Stebėsime įdomiausius tą naktį matomus dangaus objektus. Naktinės ekskursijos dalyviai taip pat supažindinami su naktiniu dangaus vaizdu, žvaigždynais ir ryškiausiomis žvaigždėmis specialaus astronominio lazerio pagalba.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • kelionė autobusu,
 • kelionės programos rengimas ir derinimas.

Papildomiems mokamiems objektams:

 • Įėjimas į Dangaus šviesulių asmeniui; studentams, moksleiviams, senjorams – 3 €
 • stebykla + gido paslauga – 4 € suaugusiam
 • Įėjimas į Etnokosmologijos muziejų + gido paslauga – 4,40 € asmeniui, studentams, senjorams – 2,20 € asmeniui, mokiniai – 4,5 € asmeniui.
 • Ekskursija Molėtų observatorijoje – 4 € suaugusiam asmeniui,  3 € – senjorams, mokiniams, studentams; 2 € – neįgaliems asmenims ir juos lydintiems.
 • Esant giedram orui, naktinis stebėjimas – 7 € suaugusiam asmeniui; 6 € – studentams, senjorams; 4 € – neįgaliems.
 • *Kelionės vadovo paslauga (ekskursinė programa)- 3 Eur/ asm.;
  Pastaba !!!!! Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

  Pasiteiravimui apie kelionę:

  • Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt