Černobylis: kraują stingdanti kelionė į praeitį. Miestas vaiduoklis – Pripetė

„Pripetėje iš tikrųjų fiziškai pajunti, kad čia laikas sustojęs. Medžiais apaugusiose gatvėse – palikti rūdžių graužiami automobiliai, griūvančiuose daugiabučiuose gyvena žvėrys ir paukščiai. Paliktuose butuose esančius žmonių daiktus – nuo baldų iki vaikiškų žaislų – naikina laikas, viskas griūva, pelija, yra, trupa, byra... Tikras siurrealizmas“
spalio 26 - spalio 30
260 €

Rivnas-Kijevas-Černobylis-Pripetė-Liublinas

260 €
Kaina asmenui
Černobylis: kraują stingdanti kelionė į praeitį – miestas vaiduoklis Pripetė
Kelionės trukmė 5dienos/4 naktys. Kaina asmeniui dviviečiame kambaryje su pusryčiais

1 diena. 00:15val išvykimas iš Klaipėdos, Kauno, Alytaus. Lietuvos Lenkijos keliais vykstame link Ukrainos.  Pasienio formalumai. Atykstame į Rivną, Rivnės miestas (Ukraina) yra gražus ir senovinis. Jis visada turėjo palankią geografinę padėtį. Štai kodėl istorijos metu jis pakartotinai praėjo iš rankų į rankas. Po mongolų invazijos ir Galisijos-Volynės kunigaikštystės suskaidymo miestas persikėlė į Didžiąją Lietuvos kunigaikštystę. 1793 m. Jis tapo Rusijos imperijos dalimi, o 1941 m. Vokiečiai pasirinko  kaip savo centrą Ukrainoje. Po Ukrainos nepriklausomybės paskelbimo Rivne tapo regioniniu centru. Miestas jaukus ir įdomus. Pageidaujantys vakare savarankiškai pasivaikšto po Rivną. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai. Po pusryčių vykstame į Kijevą – Ukrainos sostinę. Čia mus pasitiks vietinis gidas ir keliausime į pažintinę ekskursiją. Aplankysime: Taraso Ševčenkos universitetą; Operos teatrą; vieną iš seniausių Kijevo statinių – Aukso vartus (XI a.). Lankysimės Kijevo Rusios lopšyje – dvasiniame centre, kur susipažinsime su Aukštutiniu miestu. Čia mūsų lauks Šv. Sofijos soboras (UNESCO pasaulio kultūros paveldas) – stačiatikių religijos lopšys ir vienas svarbiausių bei seniausių soborų pasaulyje; Šv. Mikalojaus soboras ir vienuolynas, kurio architektūroje dominuoja melsva spalva ir auksiniai kupolai; Mikalojaus aikštė ir paminklas kunigaikštienei Olgai; baroko stiliaus Šv. Andrėjaus cerkvė; Nepriklausomybės aikštė – Maidanas, čia 2004 m. kilo Oranžinė revoliucija bei 2013 m. Euromaidano judėjimas. Išskirtinis objektas aikštėje – Nepriklausomybės paminklas. Pasivaikščiosime seniausia ir viena iš labiausiai turistų lankomų Kijevo gatvių „Andrejevski Spusk“. Pasigrožėsime miesto panorama, įsigysime suvenyrų. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje. 

3 diena. Ankstyvi pusryčiai. Andrenalino kupina diena –  praeities tyrinėjimas Černobylio teritorijoje. Visos dienos išvyka – ekskursija į Černobylio teritoriją. Po pusryčių jus paims autobusas su vietiniu gidu ir vyksite į Černobylį. Iki Černobylio ~ 135 km. Maršruto aprašymas:
–    Atvykimas į Černobylio rajoną;
–    Įvažiavimas į 30 km zoną: kontrolės postas „Ditatki“ (dokumentų patikra ir patekimas į zoną);
–    Išlikusių pastatų apžiūrėjimas gyvenvietėje  Zaliesia ir beveik visiškai palaidotas Kopači kaimas;
–    Įvažiavimas į 10 km zoną: kontrolės postas „Leliov“;
–    Miestas vaiduoklis Pripetė, paliktas gyventojų daugiau nei prieš 30 metų. Prieš sprogimą Pripetės miestas buvo pavyzdinis, čia gyveno absoliuti dauguma Černobylio atominės jėgainės darbuotojų. Vos per naktį miestas tapo tikrų tikriausiu košmaru – visi žmonės iš čia pabėgo, be galimybės kada nors grįžti namo. Visiems Pripetės gyventojams buvo pažadėta, jog evakuacija yra tik laikina ir jie galės grįžti namo po savaitės ar dviejų. Žinoma, taip neįvyko, o miestas liko pasmerktas tūkstančiams metų vienatvės. Pamatysime apžvalgos ratą, vaikų darželį ir mokyklą, miesto baseiną, prieplauką su užtvindytu molu, policijos nuovadą ir izoliatorius, miesto Vykdomąjį komitetą, kuriame buvo pirmoji avarijos padarinių likvidavimo būstinė, viešbutį „Poliesia“, kuriame buvo malūnsparnių stebėjimo punktas. Malūnsparniai atliko operacijas virš ketvirto reaktoriaus įvykus katastrofai.
–    Pietūs Černobylio Atominės elektrinės valgykloje;
–   Ketvirtasis reaktorius;
–    Slaptasis objektas – radiolokacinė antena Duga – 2, maždaug 1 km ilgio ir 150 m aukščio šaltojo karo statinys;
–    Černobylio miestas, kuriame ekskursija vyks pėsčiomis ir apžiūrėsite miestą, techniką ir robotus dalyvavusius avarijos likvidavimo darbuose.
Vakare grįžtame į viešbutį.

 

4 diena. Pusryčiai. Po pusryčių vykstame į vieną iš seniausių Kazimiero Didžiojo statytų miestų – Liubliną. Ekskursija po Liublino senamiestį: gynybinė miesto siena, Liublino pilis, gotikinė Jogailaičių epochos Šv. Trejybės koplyčia (XIVa.), Šv. Stanislovo Dominikonų bažnyčia (XIV a.), karališkieji tribunolo rūmai ir pagrindinė aikštė, miesto katedra, paminklas Liublino unijai pastatytas Lietuvos aikštėje, miesto simbolis – Krokuvos vartai, nuo kurių atsiveria nuostabus vaizdas į senamiestį. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

5 Diena. Pusryčiai. Kelionė namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
·    Kelionė patogiu autobusu,
·    4 nakvynės viešbutyje, dviviečiuose kambariuose su pusryčiais
·    Kelionės vadovo – gido paslaugos,
·    Kelionės dokumentų sutvarkymas;

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
·    Lankomiems objektams ekskursinių programų metu turėti: visos dienos ekskursija į Černobylio teritoriją – apie 130 ΕUR (būtina užsisakyti iš anksto), vietinių gidų paslaugoms bei lankomiems objektams Kijeve jeigu nevyksite į Černobilį turėti apie 40EUR
·    Kelionės draudimas
·    arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos

Pastaba:
Vietiniai gidai ekskursijas veda rusų kalba.
Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti.

Vykstant į Ukrainą būtinas pasas, asmens tapatybės kortelė netinka.