Basakojų takas – Tukumas – Kuldyga

Kelionė į Latviją į Kemerių Nacionalinį parką į basų kojų parką “Valguma pasaule”. Čia pailsėsite gamtoje ir net išlaisvinsite kojas nuo apavo, pasivaikščiosite specialiai įrengtu taku basomis.
Basakojų takas – Tukumas – Kuldyga
18 birželio
35 €
35 €
Kaina asmeniui
Basakojų takas – Tukumas – Kuldyga 2022.06.18 d
vienos dienos ekskursija
Nuo 2022 m. balandžio 1 d. vykstant iš Lietuvos į Latviją nebelieka COVID-19 apribojimų.

Kelionės data : 2022.06.18 d  (šeštadienis)

Kolektyvai gali rinktis jiems tinkančias datas. Dėl kainų kreiptis el.paštu arba telefonu.
07.00 val išvykimas iš Klaipėdos, nuo pc Akropolis (iš Dubysos g pusės)

Kelionė į Latviją į Kemerių Nacionalinį parką į basų kojų parką “Valguma pasaule”. Čia pailsėsite gamtoje ir net išlaisvinsite kojas nuo apavo, pasivaikščiosite specialiai įrengtu taku basomis.* leisimės į smagią, linksmą ir sveiką kelionę Basakojų taku, kurio ilgis net 2,6 km. Keliausime ir per žvirgždą, ir per smėlį, kankorėžius ir akmenis. Smagu bus pasiturkšti balto molio voniose, pabraidyti ir atgaivinti kojas Sluocenės vandenyje.

Išsmasažuotomis pėdomis toliau keliausime į Tukumą – tai nedidelis, sodų apglėbtas mažas miestelis Kuržemės prieigose, vadinamas rožiu miestu. Miestelyje esanti Laisvės aikštė – daugiau negu 600 metų tarnavusi, kaip turgaus aikštė į kurią prekiauti važiuodavo provincijų gyventojai iš artimų ir tolimų apylinkių, žvejai iš pajūrio ir vietiniai amatininkai. Vienas iš seniausių pastatų mieste yra šv. Trejybės liuteronų bažnyčia, kurioje įrengtas apžvalgos bokštas.

Atykstame į Kuldygą – žavų Kuržemės miestelį, dar vadinamą „Latvijos Venecija“. Viena iš svarbiausių Kuldygos miesto vertybių yra XIII amžiaus miesto išplanavimas  ir XVII-XIX amžiaus senamiesčio užstatymas. Tai šiais laikais tikra retenybė, neretai vadinama “paskutiniuoju miestelių perlu Baltijos šalyse”. Kuldygos miestelis su senuoju raudonu plytiniu tiltu  per Ventos upę  pretenduoja būti įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Miestas garsėja ir plačiausiu kriokliu-Ventos rumba.  Atvykus į Kuldygą pirmas sustojimas –raudonų plytų arkinis tiltas ir Ventos rumba (249metrai). Toliau – miesto senamiestis-istorinis centras su  siauromis gatvelėmis, tilteliais, Alekšupytės  kriokliu. Kadaise Kuldygoje stovėjo pilis, ji  neišliko –jos vietoje parkas su skulptūrų ekspozicija. Rotušės aikštėje  stovi seniausias Kuldygos ir viso Kuržemės regiono  pastatas. Jame  išlikusios prie langų įrengtos lentynos, ant kurių sutemus buvo statomi žibintai tais laikais kai miestelyje nebuvo gatvių apšvietimo. Seniausia Kuldygos  bažnyčia – tai šv. Katerinos bažnyčia, kurios pamatai buvo pradėti dar XIII amžiuje.

Po puikių įspūdžių – kelionė namo.

Į kainą įskaičiuota:

  • transportas,
  • kelionės vadovas,
  • ekskursinė programa,
  • kelionės organizavimas

Papildomos išlaidos į kainą neįskaičiuotos.

Rekomenduojame įsidėti savo maisto, kadangi pietūs nenumatyti.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]