Baltarusija. Gardinas – Brestas. Belovežo Girioje – Senio Šalčio Rezidencija (be vizų)

Puiki savaitgalio kelionė. Aplankysite Gardiną ir Brestą. Pamatysite unikalų reginį- ritualą, kaip uždegami ir gesinami miesto žibaliniai žibintai. Belovežo girioje -Senio šalčio rezidencija ir “Deda Moroza xata", kur skanausite baltarusiškus valgius.
Belovežo Girioje – Senio Šalčio rezidencijoje
12 gruodžio - 13 gruodžio
99 €

Gardinas- Brestas. Belovežo girioje Senio Šalčio rezidencijojeio rezi

99 €
Kaina asmenui
Baltarusija. Gardinas – Brestas. Belovežo Girioje – Senio Šalčio Rezidencija
kelionės trukmė 2d/1n Kelionės kaina 1 asmeniui gyvenant dviviečiuose/ triviečiuose kambariuose su pusryčiais

Nereikalinga viza, nedidelis atstumas, nedidelės paslaugų kainos, paslaugų kokybė ir pasirinkimo įvairovė gali sudominti daugelį keliautojų aplankyti Gardiną ir Brestą, Belovežo girią. Kelionei reikalingas galiojantis bent 3 mėn. po kelionės pabaigos pasas, sveikatos draudimas* ir leidimas*, kurį parūpina kelionių organizatorius “Alvaturas”.

1 diena. apie 00.05 val. išvykimas iš Klaipėdos, Plungės, Telšių, Kuršėnų, Šiaulių, Kauno.
Kelionė į Gardiną. Atvykstame į vieną  gražiausių Baltarusjijos miestų – Gardiną, esantį Lietuvos pašonėje – prie Nemuno upės.
Miestas Gardinas (Grodno) – muziejus po atviru dangumi. Tai – pats europietiškiausias miestas Baltarusijoje, vienintelis, kuriame išliko tiek daug religinių pastatų, vienintelė karališkoji rezidencija Baltarusijoje su dviem pilimis, pirmoji vaistinė, medicinos akademija, laikraštis, botanikos sodas, pirmasis ir seniausias laikrodžio bokštas, pirmas zoosodas Baltarusijoje. 16 a. amžiuje dėl miesto architektūros Gardinas buvo įtrauktas į Kelno enciklopediją Brown, kaip vienas gražiausių miestų Europoje. Miestas pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose 1127 m.
Pažintį* su senąją miesto dalimi pradėsime, tik atvykę į Gardiną, vietinio gido pagalba: Gardino pilys* – senoji (statyta Vytauto) ir Naujoji (17 a.). Naujojoje pilyje 1726 m. posėdžiavo LDK Ponų taryba, rinkdavosi LDK ir Abiejų Tautų respublikos seimai, veikė LDK iždo taryba, Lietuvos Vyriausias tribunolas …
Senamiestyje aplankome Bernardinų vienuolyną, Šv. Kryžiaus atradimo bažnyčią, Šv. Pranciškaus Ksavero bažnyčią, Didžiąją (Choralinę) Sinagogą*, Šv. Boriso ir Glebo (Koložos) cerkvę – vieną seniausių sakralinių paminklų dabartinės Baltarusijos ir buvusios LDK teritorijoje.
Užsukame į A. Tyzenchauzo aikštę, pasivaikštome Pilies gatve. Miesto Kultūros centre apžiūrime unikalų senojo Gardino maketą*. Maketas, šviesos efektų pagalba, lankytojus supažindina su šiuolaikiniais ir prarastais (sunaikintais) paminklais.
Pietūs vienoje iš Gardino kavinių*.
Tęsiame kelionę į Brestą (219 km). Senovinis miestas Brestas įsikūręs pietvakarinėje Baltarusijos sienos dalyje, šalia Lenkijos. Užsienio kultūros artumas paliko gerai matomus pėdsakus miesto architektūrai. Senamiestis gražus jaukiais gyvenamaisiais kvartalais. Nuo 2009 m. Breste galima stebėti tokį ritualą: pagrindinėje Bresto pėsčiųjų gatvėje kasdien uždegami (19 žibintų) ir užgesinami žibaliniai žibintai. Tai atlieka tikrasis žibintojas (fonarščik), dėvintis uniformą, kuri buvo nešiojama prieš 100 metų.
Ekskursija po Brestą su vietiniu gidu*. Aplankome Bresto tvirtovę, anksčiau žinomą kaip Brest-Litovsko. Aplankome miesto vizitine kortele tapusį muzikinį laikrodį (gražus ciferblatas su istoriniais Bresto herbais).
Laisvas laikas kavai, vakarienei miesto kavinėje (pasirinktinai).
Nakvybė viešbutyje “BUG”.
2 diena. Pusryčiai viešbutyje. Vykstame į Belovežo girią. Keturiasdešimt kilometrų nuo Bresto stovi gynybinis bokštas su romantišku pavadinimu “Belaya Vezha”. Jis pastatytas 13 a. pabaigoje. Bokštas stovi ant kalvos, todėl iš 35 m aukščio galima puikiai pamatyti apylinkes.
Artvykus į Belovežo girią, jūsų laukia pasakiška viešnagė Senelio šalčio rezidencijoje*. Senelio valdos užima 15 ha plotą. Čia aplankysite Senelio šalčio muziejų, pamatysite stebuklingą šulinį, iš medžio išdrožinėtus pasakų personažų skulptūras, Snieguolės namelį, įspūdingą 40 m aukščio Kalėdinę eglę, žaliuojančią jau 120 metų.
Aplankysime Gamtos muziejų*. Salėse paamatysime jau išnykusias, kažkada Belovežo girioje gyvenusias gyvūnų rūšis, apžiūrėsime ekspoziciją, atkuriančią gyvūnų gyvenimo epizodus.
Pabaigai užsuksime į “XATĄ DEDA MOROZA”,  kur pasivaišinsime baltarusiškais skanėstais*.

Pavalgę ir pilni gerų įspūdžių, keliaujame į Lietuvą. Naktį sugrįžtame į namus.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Transportas;
 • Kelionės vadovas;
 • 1 nakvynė su pusryčiais viešbutyje Bresto mieste.
 • Ekskursinė programa.

Papildomiems objektams turėti:

 • *Leidimas į Baltarusiją – 5 Eur /žm.; (būtina atsiųsti paso kopiją)
  *Senojo Gardino maketas – 2 Eur /žm,;
  *Sveikatos draudimas – 3 Eur /žm.;
  *Pavalgymas Gardine – pagal pageidavimą ir galimybes;
  *Ekskursija Gardine – 50 Eur / grupei;
  *Ekskursija Breste – 50 Eur / grupei ;
  *Gamtos muziejus Belovežo girioje – 5 rub /žm. Gidas po Gamtos muziejų – 20 rub /grupei;
  *Senelio šalčio rezidencija – 10 rub /žm.;
  *Pavalgymas “Xata deda Moroza” – pagal pageidavimą ir galimybes .
 • Papildomos paslaugos, asmeninės išlaidos

Pastaba.  1 Eur – 2,2 rub.

 • Objektų skaičius ir lankymo eiliškumas, kainos gali keistis. Lydintis kelionės vadovas Gardine ir Breste ekskursijų neveda – dirba vietiniai gidai.
  Apie muitinės reikalavimus informacija:  www.lrmuitinė.lt
  Apgyvendinimo paslaugos ir vietos autobuse – pagal kelionės sutartį, apmokėjus už kelionę.

Pasiteiravimui apie kelionę:

 • Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.
 • Dalia tel.: +370 687 21623  el paštu:  dalia@alvaturas.
 • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt