BALSTOGĖ: SUSIPAŽINTI, APSIPIRKTI IR PRAMOGAUTI VANDENS PARKE (DOVANA JUMS- VAKARIENĖ!)

Supraslė - Balstogė - Tikocinas
6 lapkričio - 7 lapkričio
125 €
125 €
Kaina asmeniui
BALSTOGĖ: SUSIPAŽINTI, APSIPIRKTI IR PRAMOGAUTI VANDENS PARKE
2 dienos/1naktis. Kaina apsistojant dviviečiuose/triviečiuose kambariuose. Vienvietis kambarys su priemoka. Pramogos vandens parke įskaičiuotos į kainą

1 diena. Anksti ryte išvykimas iš Klaipėdos (pc Akropolis).

Pirmiausiai vykstame į Supraslę – senąjį stačiatikių kultūros centrą, kuris garsus yra savo cerkve. Vienoje iš vienuolyno dalių įkurtas Ikonų muziejus*, saugantis apie 1200 ikonų. Seniausioji siekia net XVIII-ąjį amžių. Čia sužinosime Ikonų atsiradimo istoriją, apžiūrėsime jų ekspoziciją. Atvykstame į  Balstogę (Bialystoką). Balstogė yra jotvingių žemėse  ir iki 16 amžiaus priklausė Trakų  vaivadijai. Šiandien tai Palenkės vaivadijos centras. Šis miestas žavi atvykusius svečius savo  amžių istorija ir didinga architektūra. Laisvas laikas  suvenyrams, pietums.  Balstogėje yra 2 prekybos centrai, kurie  yra visai šalia vienas kito. Tai Alfa Centrum Bialystok  ir Galerija Biala, kuriose rasite platų prekių pasirinkimą. Po apsipirkimo – laikas atsipalaiduoti, tad keliaujame į vandens parką Tropikaną ir pramogaujame. Čia Jūsų laukia baseinai, sūkurinės vonios bei saunos. Dovana Jums – vakarienė viešbutyje!

Nakvynė viešbutyje  Golebiewski.

2 diena. Po skanių pusryčių keliaujame susipažinti su Balstoge. Ekskursijos metu matysime restauruotus  Branickių rūmus – gražus vėlyvojo baroko statinys, kuris išsaugojo architektūros prabangą ir vidaus interjero grožį. Išgirsime įdomių istorijų apie Branickių  giminę. Mieste gimęs esperanto kalbos kūrėjas Liudvikas Lazaras Zamenhofas dėl įvairių kultūrų koegzistencijos šį miestą vadino „Babelio bokštu“. Ne veltui, juk čia nuo seno taikiai sugyveno Romos katalikai, stačiatikiai ir žydai, todėl Balstogėje gausu įvairių konfesijų sakralinio paveldo. Regėsime katedrą, kuri žavi harmoninga skirtingų architektūros stilių – gotikos, renesanso ir neogotikos – vienove bei įspūdingu pagrindinės miesto šventovės interjeru. Balstogės centre išvysime XVIII a. sukonstruotą rotušę, kurioje šiandien įsikūręs turizmo centras, kur informacija pateikiama ne tik populiariausiomis, bet ir esperanto kalba!  Aplankysime pačiame miesto centre esančią Kosciuškos  aikštę, kurios centre stovi  baroko stiliaus  miesto rotušė, Šv.Nikolajaus soboras. Vykstame Tykocino pilies link. Gynybinis įtvirtinimas mena dviejų įtakingiausių LDK giminių – Goštautų ir Radvilų tarpusavio kovas. Šiandien matoma pilis yra XVI a. pastatytos Žygimanto Augusto pilies rekonstrukcija, atkurta remiantis gausiomis iliustracijomis. Susipažinę su daugiakultūre ir daugiareligine trijų miestų istorija ir architektūros paminklais, vakarop vyksime atgal į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Transportas;
  • Kelionės vadovas;
  • 1 nakvynė 4* viešbutyje su pusryčiais  (dviviečiuose/ triviečiuose kambariuose)
  • Dovana – vakarienė viešbutyje!
  • Neribotas ir nemokamas įėjimas į vandens pramogų parką „Tropikana“ (iki 22 val vakaro).
  • Ekskursinė programa.

Reikalingi dokumentai: ES covid pažymėjimas, asmens dokumentas.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt