Balkanų perlas prie Adrijos jūros– Juodkalnija (9d) IŠPARDUOTA

Juodkalnija – tviskantis Balkanų perlas, viliojantis turistus savo įspūdinga gamta, didingais kalnais, itin švaria ir druskinga Adrijos jūra..
27 balandžio - 5 gegužės
649 €
649 €
Kaina asmeniui
Balkanų perlas prie Adrijos jūros– Juodkalnija
Kaina asmeniui, apsistojant dviviečiuose/triviečiuose (gali būti pristatoma lova) kambariuose. Priemoka už vienvietį kambarį 180Eur

l

1 diena. Išvykstame 00:30val iš Klaipėdos nuo PC Akropolis (pro Gargždus, Kryžkalnį, Kauną). Numatytas pervežimas iš Šiaulių/Kelmės. Kelionė per Lietuvą, Lenkiją, Slovakiją. Nakvynė Slovakijos viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai. Kelionė per Vengriją, Serbiją. Vakare atykstame į Serbijos sostinę Belgradą. Ekskursija autobusu po miestą: Rotušė, Parlamento rūmai, arkivyskupo Šv. Savos cerkvė, Respublikos aikštė su Nacionalinio teatro rūmais ir nacionaliniu muziejumi, Kalemegdano parkas su iškilusia Belgrado tvirtove. Pamatysite keletą sugriautų ir iki šiol neatstatytų pastatų, subombarduotų NATO antskrydžių metu. Tai gražus baltas miestas. Belgradas žymus tuo, kad jame susiduria keli skirtingi architektūros stiliai – turkiškas bei moderniosios architektūros stiliai.  Laisvu laiku siūlome pasivaikščioti kone visą parą šurmuliuojančia Knez Mihajlova pėsčiųjų alėja ar pavakarieniauti restoranuose.. Nakvynė viešbutyje Serbijoje.

3 diena. Ryte po pusryčių išvykstame Adrijos jūros pakrantės link su trumpais sustojimais poilsiui, per Serbiją į Juodkalniją. Įamžinsite unikalius Serbijos ir Juodkalnijos gamtovaizdžius. Kelias driekiasi vaizdingu Taros upės kanjonu, kuris savo nepaprastu ir akinančiu grožiu pakerės Jus. Dėl savo skaidraus tarsi krištolas vandens jis dar vadinamas “Europos ašara”. Tai per šimtmečius erozijos suformuotas kanjonas, antras pagal dydį pasaulyje po Kolorado. Kai kuriose vietose jo gylis siekia net 1300 m. Taros upės kanjonas, kaip nepaliestos gamtos oazė, nuo 1980 m. yra įtrauktas į UNESCO pasaulinį gamtos paveldo sąrašą. Pasivaikščiojimas prie kanjono unikaliu tiltu per Taros upę, kuris vadinamas „Tiltų karaliumi”. Kvapą gniaužianti kelionė tęsiasi pro didingą Moračos upės kanjoną, palei kurį driekiasi pagrindinė Juodkalnijos automagistralė. Važiuojant automagistrale šalia yra Biogradska Gora nacionalinis parkas, kurį 1878m. įkūrė karalius Nikola. Aukščiausios Bjelasicos kalno viršūnės Crna Glava (2139 m) šlaitai apaugę šimtamečių kėnių, beržų ir bukų mišku yra vadinami paskutinėmis Europos „džiunglėmis.
Vakare atvykimas į Juodkalnijos kurortą Ulčinį prie Adrijos jūros. Nakvynė viešbutyje/pensione.

4 diena. Pusryčiai.  Laisva diena kurorte. Norintiems lepintis saulės voniomis – paplūdimys yra ~20min kelio pėstute, arba mikroautobusu galima vykti į Velika Plaža, didžiausią Juodkalnijos smėlėtą paplūdimį. Ulčinio jaukus centras, mažasis paplūdimys (Mala Plaža) ir Ulčinio tvirtovė, nuo kurios atsiveria įspūdinga panorama ~3km nuo viešbučio (taxi ~7-10eur). Nakvynė.

5 diena. Pusryčiai. Laisva diena kurorte arba pageidaujantiems – išvyka** į Juodkalnijos pakrantės miestelius. Vykdami palei Adrijos jūrą, užsuksime į Senąjį Barą – tai mažą miestelį ant stačios uolos. Senasis Bar įkurtas dar IX a. Nuo antikos laikų žinomas Juodkalnijos uostas, apsuptas alyvuogių giraičių. Sakoma, kad čia 270 dienų per metus šviečia saulė ir miestas laikomas viena saulėčiausių vietų Pietų Europoje.  Alyvmedžių giraitės stačiais šlaitais tęsiasi palei visus keliukus. Čia auga patys seniausi tūkstantmečiai alyvmedžiai. Pasigrožėsime vienu seniausių pasaulio alyvmedžių – Senuoju Mirovicos alyvmedžiu*, kuriam jau daugiau nei 2000 metų.
Vykstame į Kotoro įlanka.  Tai viena įspūdingiausių šalies vietų, gausiai lankoma turistų iš viso pasaulio. Apsuptas kalnų, įlankos pakrantėje išsidėstęs senovinis Kotoro miestas. Kotoro miestas, saugomas UNESCO. Ekskursija  po jaukų senamiestį: Šv. Trifonijaus soboras, Laikrodžio bokštas, Šv. Luko bažnyčia, kunigaikščių rūmai, Napoleono teatras. Nuvyksime į Perast miestelį, iš kurio laiveliu plaukiosime* (esant galimybei) po Kotoro įlanką. Pamatysime dvi dirbtinas salas, kur vienoje 1630 m. pastatyta Dievo Motinos cerkvė. Jeigu užteks laiko – stabtelėsime Budvoje.
Vakare grįžtame į kurortą. Nakvynė.

6 diena. Pusryčiai. Laisva diena kurorte arba pageidaujantiems – išvyka** į Ostrago vienuolyną ir Lovčeno nacionalinį parką. Atvykstame į Ostrogo vienuolyną*. Tai antras pagal svarbą Juodkalnijos dvasinis centras, įsikūręs įspūdingose uolose, tarsi kabantis ore 900 m aukštyje. Ostrogo vienuolyną XVIIa. įkūrė vienas iš keturių pagrindinių Juodkalnijos šventųjų – Šv.Vasilijus, kurio palaikai, pasak tikinčiųjų, turėdami gydančią galią, pavertė Ostrogo vienuolyną piligrimų traukos centru.
Įspūdingais serpantinais vykstame į Lovčeno nacionalinį parką*, lankomės antroje pagal aukštį Juodkalnijos viršukalnėje įrengtame Petaro II Petrovičiaus-Njegošo mauzoliejuje*. Njegošas buvo kunigaikštis, filosofas ir poetas, kurį labai mylėjo vietiniai gyventojai. Pakilę į kalnų aikšteles, gėrėsimės įspūdinga Juodkalnijos panorama. Vykstame į Cetinje miestą, buvusią Juodkalnijos sostinę.  Trumpa apžvalginė ekskursija Cetinje:  istorijos muziejus, Cetinje stačiatikių vienuolynas, įkurtas dar 1484 metais. Apžiūrime Šv. Petro ortodoksų vienuolyną, kuriame saugoma neįkainojama relikvija – Šv. Jono Krikštytojo ranka.
Vakare grįžtame į kurortą. Nakvynė.

7 diena. Pusryčiai. Labai anksti ryte išvykstame link Kroatijos miesto Dubrovniko.  Keliamės keltu per Kotoro įlankos siauriausią vietą. Kalnų serpantinais nepaprasto grožio Adrijos jūros pakrante, pro šiauriausius Juodkalnijos kurortus Igalo ir Herceg Novį, vykstame į Dubrovniką. Dubrovnikas – vienas gražiausių ne tik Kroatijos, bet ir visos Europos miestų. Tai vieta, kuri dvelkia senove ir istorija, o taip pat gali pasigirti ir įspūdingais gamtos turtais. Miestą juosia beveik 2 km gynybinė siena, kuri nukels jus į viduramžių laikus, o esantys pastatai primins apie mieste kadaise gyvus renesanso laikus. Turbūt visi esate girdėję apie serialą „Sostų karai“, kuris buvo filmuojamas viduramžių dvasią išsaugojusiame Dubrovniko mieste. Siūlome aplankyti senamiestį, apjuostą įspūdinga gynybine siena*, nuo kurios atsiveria žavinga miesto panorama. Ekskursijos metu – UNESCO saugomas senamiestis: Placos gatvė, Onufrijaus šaltinis, Rolando kolona, gynybinės sienos ir fortai, bažnyčios, miesto aikštės.
Išvykstame į Bosniją ir Hercegoviną. Kelionė į Bosnijos ir Hercegovinos miestą Mostarą. UNESCO saugomas Mostaras – tai miestas, kuriame persipynę rytų ir vakarų kultūros. Mostaras yra Hercegovinos – pietinio Bosnijos ir Hercegovinos regiono – didžiausias miestas ir neoficiali šio regiono sostinė.  Galėsite pasigrožėti senomis mečetėmis, minaretais, senuoju akmeniniu tiltu. Kelionė per Bosniją link Sarajevo. Nakvynė viešbutyje.

8 diena. Pusryčiai. Trumpam stabtėlime Sarajeve. Sarajevas – daugiakultūrės bendrijos buvimo ir jos suirimo liudininkas, Europos trapumo ženklas: senojo miesto osmaniško, austriško ir bosniškojo gyvenimo palikimas-Baščaršijos prekyvietė, karavansarajai, mečetės, stačiatikių cerkvės ir katalikų bažnyčios, buvusios rotušės ir nacionalinės bibliotekos griuvėsiai, Miljackos upės tiltai, menantys I-ojo pasaulinio karo pradžią, 1984 m.Olimpinių žaidynių kompleksas, 1992-1995 m. apsiausties aukų tūkstantinės kapinės, naujos modernaus miesto statybos. Kelionė per Bosniją ir Hercegoviną, Vengriją, Slovakiją.  Nakvynė  viešbutyje.

9 diena. Pusryčiai. Ryte išvykimas į Lietuvą. Kelionė per Slovakiją, Lenkiją.

 

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
kelionė autobusu; 4 nakvynės viešbutyje/pensione  kurorte su pusryčiais; 4 tarpinės nakvynės viešbučiuose su pusryčiais; kelionės vadovo paslaugos; ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:
(*) – bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma ~ 100 EUR;
(**) – papildomos pasirenkamos ekskursijos ir pramogos; kurorto rinkliava; medicininių išlaidų draudimas kelionės metu (pasirinktinai).

Siūlomos poilsio metu  įdomios papildomai mokamos ekskursijos pažymėtos ** (Kaina paskaičiuota, kai važiuoja ne mažiau kaip 20 keleivių):

** išvyka į Ostrogo vienuolyną ir Lovčeno nacionalinį parką – 65 EUR
** išvyka į Juodkalnijos pakrantės miestelius – 55 EUR

Papildomas pasirenkamas ekskursijas ir pramogas galite užsakyti pirkdami kelionę arba kelionės metu. Pastaba: perkant išvykas kelionės metu apmokėjimas tik GRYNAISIAIS!  Kai kurių išvykų metu gali būti pasirinktinai lankomų objektų, kurių kaina nėra įskaičiuota į išvykos kainą.

 • Pastabos:
  Pateiktos mokamų objektų bilietų kainos, skaičius ir eiliškumas gali keistis. Tikslių mokamų objektų kainų teiraukitės kelionės vadovo kelionės metu. Perkant GRUPINIUS bilietus į lankomus mokamus objektus, kortele atsiskaityti nėra galimybės. Kai kuriuose miestuose ar objektuose gali būti užsakomi vietiniai gidai (VIETINIŲ GIDŲ PASLAUGOS UŽSIENYJE NE LIETUVIŲ KALBA) ir ausinukai (kaina priklauso nuo grupės dydžio). Su grupe vykstantis kelionės vadovas ekskursijas veda ir bendrauja lietuvių kalba.
 • Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu). Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi. Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.
  Apgyvendinimas vienviečiame kambaryje yra brangesnis, todėl jei pageidaujate gyventi vienviečiame kambaryje, turėsite mokėti prie kelionės kainos nurodytąpriemoką.Jei kelionę užsakote vienas ir nenorite mokėti vienviečio kambario priemokos, būsite apgyvendinti dviviečiame arba dviviečiame su pristatoma lova kambaryje kartu su kitais turistais. Jeigu galimybės nebus Jus apgyvendinti viename kambaryje su kitais turistais –šiuo atveju turėsite mokėti vienviečio kambario priemoką.
 • Vietos autobuse paskiriamos pagal pirkimo laiką. Jeigu tikrai pageidaujate pasirinkti vietą autobuse, taikomas papildomas 30 € mokestis (įrašyti registruojantis).
 • Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 36 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 7 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios;
 • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 3-4 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu.
 • Pasikeitus aplinkybėms, kelionės vadovas gali būti kitas nei nurodyta.
 • PLATESNĖ INFORMACIJA
 • Turizmo paslaugų teikimo sutarties sąlygos – https://www.alvaturas.lt/bendros-taisykles/

 

 • Reikalingi dokumentai:
  • Kelionės organizatorius – UAB   „Alvaturas“, Kelionės organizatoriaus pažymėjimas Nr.16397