Austrija. Romantiškasis Halštatas – barokinis Zalcburgas (kolektyvams)

Kelionė UNESCO globojamu Vachau slėniu romantiškuoju keliu palei Dunojų. Halštatas - romantiškas miestelis, įsikūręs didingų kalnų apsuptyje, prie didžiulio kalnuose esančio ežero. Miestelis su įspūdingu kriokliu, krentančiu vos ne ant namų stogų, siauromis gatvelėmis, snieguotomis Dachšteino kalnų viršūnėmis. Tiesa, būtent Halštatas įkvėpė „Ledo šalies“ („Frozen“) filmuko kūrėjus.
Austrija. Romantiškasis Halštatas – barokinis Zalcburgas
Kelios datos

Tai yra preliminari kelionės programa, kuri vėliau derinama su kolektyvu. Kolektyvai gali rinktis jiems tinkančias datas. Dėl kainų kreiptis el.paštu arba telefonu.

1 diena. Kelionė Lietuva –Lenkija –Čekija. Atvykstame į Brno – antrą pagal dydį Čekijos miestą. Brno centras išsidėstęs tarp dviejų kalvų. Ant vienos iš jų –Šv.Petro ir Povilo katedra, ant kitos –Špilberko tvirtovė. Vakarinė ekskursija po Brno senamiestį pėsčiomis: Laisvės alkštė, Petro ir Povilo katedra, Senoji ir Naujoji miesto Rotušės. Nakvynė Brno.

2 diena. Pusryčiai. Kelionė UNESCO globojamu Vachau slėniu romantiškuoju keliu palei Dunojų. Grožimės upės pakrantėje išsibarsčiusiomis mažomis vyndarių gyvenvietėmis, viduramžių pilimis, kalnais ir kalvomis, vešliai apaugusiomis vynuogynais ir abrikosų plantacijomis. Atvykstame į „instagramiškiausią“ miestelį pasaulyje – Halštatą. Mažytis knygų miestelis centrinėje Austrijoje mėgaujasi nuostabiu peizažu. Nedidelis žavingų XVI a. namų miestelis įsikūręs ant ežero kranto, apsuptas Salzkammergut kalnų, o iš tolo jį aplankyti kviečia liuteronų bažnyčios bokštas. Halštatas laikomas ir civilizacijos Austrijoje lopšiu, mat čia rastas priešistorinis nekropolis. 1000-500 m.pr.Kr. čia buvo palaidota apie 4 tūkst. žmonių. Halštatas turi ne tik vaizdus kaip iš atviruko, bet ir neįprastą lankytiną vietą – „Kaulų namą“. XII a. koplyčios rūsyje galima rasti neįprastą kolekciją – apie 600 išdažytų kaukolių. Tiesa, būtent Halštatas įkvėpė „Ledo šalies“ („Frozen“) filmuko kūrėjus.  Kai kurie šaltiniai Halštato pradžią sieja su Akmens amžiumi, kiti – su Geležies amžiumi. Šis romantiškas miestelis įsikūręs didingų kalnų apsuptyje, prie didžiulio kalnuose esančio ežero. Halštatas įspūdingas kriokliu, krentančiu vos ne ant namų stogų, siauromis gatvelėmis, snieguotomis Dachšteino kalnų viršūnėmis. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje arba pensione.

3 diena. Pusryčiai. Atvykstame į kalnų apsuptą Mocarto gimtinę – Zalcburgą, kurio senamiestis garsus baroko architektūra ir daugeliui matytas filme „Muzikos garsai“. Ekskursijos metu pasivaikščiosime po Mirabelos parką, kitoje Zalcacho upės pusėje pamatysime Mocarto namą, esantį gražiausioje miesto gatvėje Getreidegasse. Apsilankysime Mocarto, Katedros ir kitose miesto aikštėse, išsidėsčiusiose aplink įspūdingą barokinę Zalcburgo katedrą. Laisvas laikas, kurio metu siūlome aplankyti vieną seniausių vyninių Europoje, paragauti prelatiško vyno, pasimėgauti burnoje tirpstančiu obuolių pyragu. Išvykstame iš Zalcburgo ir keliaujame į Čekiją nakvynės vietos link. Nakvynė viešbutyje Brno.

4 diena.  Pusryčiai. Kelionė per Čekiją, Lenkiją. Naktį grįžimas į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Transportas;
  • Kelionės vadovas;
  • 3 nakvynės su pusryčiais viešbutyje
  • Ekskursinė programa.

Papildomiems objektams turėti:

  • Papildomai mokamiems objektams bei vietiniams gidams turėti apie 70Eur

Pastaba.

  • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.

Reikalingi dokumentai:

  • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

 

Pasiteiravimui apie kelionę:

  • Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt