Atrask: Šiaurės Lenkija

rugpjūčio 2 - rugpjūčio 4
148 €

Atrask: Šiaurės Lenkija

148 €
Kaina asmenui
Atrask: Šiaurės Lenkija
3dienos/2naktys. Kaina asmeniui dviviečiame kambaryje su pusryčiais

2019 m. rugpjūčio 02 – 04 d (3 d/2 n)
Kaina 148 € /1 asm
03.00 val. Išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio (iš Dubysos gatvės pusės), išvykimo laikas gali būti patikslintas.
03.15 val. Gargždų (Klaipėdos g. 15-17, bankas- Kultūros centras).
06.30 va lšvykimas iš Alytaus (Naujosios autobusų stoties automobilių stovėjimo aikštelė )
1 DIENA
Kelionė per Lietuvą, Lenkiją.
Vykstame link Kentšyno (važiuojame 462 km) . Gerložo girioje lankomės „Vilko guolyje“* / lenk. Wilczy Szaniec; angl. Wolf‘s Lair/ Tai buvęs fiurerio asmeninis miestelis su visa ryšių infrastruktūra, kuriame nuo 1941 m. iki 1944 m. lapkričio buvo įsitvirtinęs Hitleris ir vadovavo Vokietijos ginkluotosioms pajėgoms – Vermachtui. Didžiuliame, miškais apsuptame plote pastatyta daugiau nei 80 įvairios paskirties objektų, turėjusių aiškiai apibrėžtas funkcijas. Kai kurių bunkerių sienos siekė 8 m. storį, o perdangų storis net iki 10 m. Antrojo pasaulinio karo metais Hitleris čia priiminėjo kitų šalių pasiuntinius, tarp jų ir Benitą Musolinį. Aštuonių šimtų dienų Hitlerio rezidencija minima ir dėl kito fakto – bunkeryje 1944 m. liepos 20 d. Klausas fon Štaufenbergas įvykdė nesėkmingą pasikėsinimą į fiurerį. Atsitraukiančių vokiečių išsprogdintos gelžbetoninio pastatų liekanos pranoksta vaizduotę, žinant, kad net kelis metus statytas miestelis-bunkeris buvo skirtas vienam tikslui – invazijai. Pasibaigus karui, teritorija buvo aptverta ir nukenksminta. 1952-1955 metais išminuotojai iškasė daugiau nei 54 tūkstančius minų.
Lankome stebuklais garsėjančią, vieną žymiausių šventovių ir įspūdingiausių Šiaurės Lenkijoje deimančiukų – religinį Mozūrijos centrą Šv. Lipką /Šventaliepė/ ( važiuojame 14 km). Šis vertingas religinis, istorinis ir architektūrinis ansamblis, pastatytas stebuklingo apsireiškimo vietoje. Labai įspūdinga bažnyčios puošyba, sienų tapyba, akmeninės ir medinės skulptūros, auksakalių, raižytojų darbai, bet labiausiai bažnyčią garsina “šokantys” vargonai, sukonstruoti 1721 metais. Užgrojus muzikai, archangelas Gabrielius ir Marija linkčioja galvas, angelai skambina varpeliais, pučia trimitus… Klausomės vargonų muzikos. Įsigyjame suvenyrų ar maloniai prisėdę jaukioje kavinukėje pasimėgaujame kava.
Vykstame (50 km) į vieną gražiausių miestelių Varmės ir Mozūrijos regione – Varmės Lidzbarką /buvęs Heilsbergas/. Lankomės gotikinėje pilyje*, dažnai vadinama „Šiaurės Vaveliu“, nes primena garsiąją Vavelio pilį Krokuvoje. Istoriniai dokumentai mini, kad pilis pradėta statyti 1348 m. 1466–1795 m. Heilsbergo pilyje rezidavo vyskupai, garsūs lenkų kultūros bei mokslo atstovai, tarp jų vyskupas, rašytojas, pasakėčių kūrėjas Ignacas Krasickis (1735–1801) bei astronomas, heliocentrizmo kūrėjas Mikalojus Kopernikas (1473–1543), aštuonerius metus su pertraukomis gyvenęs ir dirbęs šios pilies kapitulos administratoriumi ir ūkvedžiu (didžioji muziejaus ekspozicijos dalis skirta būtent jam). Tai viena geriausiai išlikusių pilių Lenkijoje, kurioje šiuo metu įsikūręs Varmijos krašto muziejus ir romantiškas viešbutis. Vykstame į Gdanską /152 km/. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA.
Pusryčiai. Ekskursija Gdanske*. Viduramžiais Gdanskas buvo klestintis prekybinis miestas, svarbus Hanzos sąjungos uostamiestis, tad jo senamiestis nemažas – jame apstu dailių renesanso stiliaus namų. Senamiesčio puošmena – didžiausia plytinė katedra Europoje. Šv. Mergelės vardu pavadinti maldos namai mena dar XIV–XVI a., kai bažnyčia buvo statoma. Milžiniškoje katedroje vienu metu gali susirinkti net 25 tūkstančiai žmonių! Dažniausiai lankoma katedros vertybė – XV a. pagamintas astronominis laikrodis. Pasakojama, kad šio laikrodžio autoriui buvo išdurtos akys, idant jis nepagamintų kito tokio šedevro. Panašiomis legendomis apipinti daugelis Gdansko lankytinų objektų. Norint pasigrožėti miesto panorama teks įveikti 400 laiptelių kopiant į tos pačios katedros bokštą. Nuo 105 metrų aukštyje esančios nedidukės apžvalgos aikštelės, įkurtos ant senųjų katedros stogų, atsiveria nuostabi ne tik Gdansko, bet ir šalia esančio Sopoto panorama. Laisvu laiku klaidžiojant senosiomis miesto gatvėmis nuobodžiauti neteks – čia gausu nedidelių parduotuvėlių, kavinių ir jaukių užeigų.
Po pietų lankomės Gdansko rajone Oliva (apie 10 km nuo Gdansko senamiesčio) Jį išskiria parkas, kurį sudaro prancūziško stiliaus sodas ir angliško stiliaus parkas bei gotikinė katedra – ilgiausia bažnyčia Lenkijoje (107 m.) Tai buvo Rytų Pamario kunigaikščių laidojimo vieta. Vertingiausias katedros paminklas – vargonai, laikomi geriausiais vargonais Europoje. Jie buvo pastatyti 1763-1788 m. rokoko stiliumi ir sudaryti iš 7876 įvairaus diametro vamzdžių. Esant galimybei klausomės vargonų koncerto*
Važiuojame (apie 6 km) pavakaroti į Sopotą – populiarų Lenkijos pajūrio kurortą, triukukšmingumu kiek primenantį lietuvišką Palangą. Sopotas kaip pajūrio kurortas savo istoriją mena dar tais laikais, kai ši teritorija priklausė prieškarinei Vokietijai. Tad miestą puošia dailūs prieškario Art Nouveau pastatai. Teigiama, kad medinis 515 m ilgio Sopoto molas yra ilgiausias Europoje. Pasivaikščiojimas žaluma ir gėlėmis pulsuojančiais Sopoto parkais ir pagrindine Monte Cassino alėja, kurioje galėsite pasigėrėtu pasakų namelį primenančiu kreivu namu /Krzywy Domek/, pastatytu 2004-aisiais. Šis namas pripažintas „Geriausiu Lenkijos architektūros išradimu“. Pasak projekto kūrėjų, įkvėpimo šaltiniu jiems tapo populiaraus lenkų dailininko Jano Marczhino Shancero vaikiškų pasakų iliustracijos. Namas, kurio konstrukcijoje beveik visiškai nėra tiesių linijų, iš tikrųjų atrodo kaip žaislinis pasakų namelis: nestabilus, netvirtas ir „želės pavidalo“. Grįžtame į viešbutį Gdanske.

3 diena
Pusryčiai. Vykstame į Malborką /67 km/ Lankomės Malborko /Marienburgo/* pilyje. Tai didžiausia Europoje plytinė viduramžių pilis, kurioje 1274-1457 m. buvo įsikūrusi Didžiojo Kryžiuočių ordino būstinė. Dabar tai UNESCO saugomas pasaulinio paveldo objektas, o seniau čia buvo kryžiaus žygių į Lietuvą placdarmas, kunigaikščio Kęstučio kalinimo vieta. Pilies viduje galima apžiūrėti gyvenamuosius apartamentus, sargų stebėjimo postus ir koridorius, koplyčią, Žiemos ir Vasaros menes ir kitas patalpas. Vykstame į Klaipėdą /680 km/

Kelionės kaina – 148 € asmeniui (kai gyvena dviese dviviečiame kambaryje).
Jeigu pageidautumėte vienviečio kambario – priemoka apie 35€ asmeniui.

Į kelionės kainą įskaičiuota: 1 nakvynė viešbutyje su pusryčiais, kelionė autobusu; kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas, kelionės organizavimo išlaidos.

Papildomiems mokamiems objektams – apie 135 PLN (apie 35 eurus)
Kelionės organizatorius UAB „Alvaturas“, Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos išduoto pažymėjimo Nr. 12510. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas. Nr. KOF001230 (BTA draudimas).