Amžinasis miestas – Roma

„Roma pranoksta mūsų vaizduotę“ – lakoniškai tvirtino Johanas Volfgangas Getė per savo kelionę po Italiją. Tai nepaprastas miestas – muziejus. Didžiausią įspūdį palieka senovės Romos laikų statiniai: Koliziejus, Panteonas, Forumas ir kt. Pajuskite Romą, kurioje kiekvienas žingsnis pasakoja ilgaamžę istoriją – juk lankotės viename iš dabartinės kultūros ir civilizacijos lopšių!
Amžinasis miestas - Roma (lėktuvu)
8 vasario - 11 vasario
389 €
389 €
Kaina asmenui
Amžinasis miestas - Roma
Kelionės trukmė 4dienos/3naktys

„Roma pranoksta mūsų vaizduotę“ – lakoniškai tvirtino Johanas Volfgangas Getė per savo kelionę po Italiją. Tai nepaprastas miestas – muziejus. Didžiausią įspūdį palieka senovės Romos laikų statiniai: Koliziejus, Panteonas, Forumas ir kt. Pajuskite Romą, kurioje kiekvienas žingsnis pasakoja ilgaamžę istoriją – juk lankotės viename iš dabartinės kultūros ir civilizacijos lopšių!

1 diena. 19:35val skrydis Vilnius – Roma. Atskridę į oro uostą *vietiniu transportu vyksite į viešbutį. Patogiai įsikuriame viešbutyje. Nakvynė.

2 diena. Pusryčiai. Susitikimas su vietine gide (lietuvaitė). Ekskursija po antikinį amžinojo miesto Romos centrą: Šv. Marijos Madžiore bazilika – pirmoji bažnyčia Mergelei Marijai Vakarų pasaulyje, išaugusi antikinės Junonos šventyklos vietoje (unikalios V-XIII a. mozaikos, sakralios relikvijos ir t.t.), didžiausias antikinio pasaulio pastatas *Koliziejus, dar vadinamas Flavijų amfiteatru, *senosios Romos visuomeninio gyvenimo centras – forumas, Kapitolijaus kalva su miesto merija, muziejais ir skulptūromis, Venecijos aikštė su B. Musolinio valdžios rezidencija, gigantiškas Tautos altorius, Trajano kolona, vaizduojanti imperatoriaus Trajano kovos su Dakija kelią, Marčelo teatras,  statytas I a. prieš Kristų. Trevi fontanas yra nedidelėje erdvėje ir yra tiesiog didelio pastato – Poli rūmų – fasado puošmena. Fontano dekoracijas kūrė Bernini mokyklos mokiniai. Fontano centre – jūrų dievo Neptūno statula, jojanti kriauklės formos vežime. Navona aikštė – viena didžiausių Romoje. Čia verda gyvenimas, aikštėje groja gatvės muzikantai, pilna žmonių, portretus tapo gatvės menininkai. Aikštę puošia trys fontanai. Centre – didelis keturių upių fontanas. Fontanas vaizduoja keturias galingas figūras, besiremiančias į egiptietišką obeliską. Jos atstovauja keturių žemynų upėms – Nilui, Gangui, Dunojui ir La Platai. Fontane rasite ir septynių gyvūnų skulptūras – liūtą, krokodilą, arklį, delfiną, drakoną, jūrų bei žemės gyvates. Aplankome Panteoną. Graikų kilmės žodis “pantheon“ reiškia “visi dievai“. Tokia ir buvo šio unikalaus pastato paskirtis – šventykla visiems dievams. Panteonas puikiai išsilaikęs iki šių dienų, nors jau skaičiuoja daugiau kaip 2000 metų. Užlipsime aukštyn Ispanijos laiptais, kurie yra ilgiausi ir plačiausi Europoje. Jų viršuje – Švč. Trejybės bažnyčia su varpinių bokštais – dvyniais. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai. Ekskursija į mažiausią pasaulyje valstybę – Vatikaną. Lankysite *Vatikano muziejų – vieną iš didžiausių pasaulyje meno lobynų (Rafaelio stancos – popiežių apartamentai, Mikelandželo freskos Siksto koplyčioje, kurioje renkamas popiežius, Pinakoteka – popiežiškoji paveikslų galerija ir kt.). *Šv. Petro bazilika – pagrindinė pasaulio katalikų bažnyčia: Mikelandželo “Pieta”, Berninio šedevrai, apaštalo Petro kapas, popiežių kapai, Mikelandželo suprojektuotas iškilus bazilikos kupolas. Laisvas laikas pietums ir suvenyrams įsigyti. Tęsiame pažintį su Romą. Žydų kvartalas, vadinama „Getto“, tiltas, pastatytas I a. prieš Kristų į vienintelę Tibro upėje esančią Tibro salą. Didžiulė Sant Angelo pilis, buvo pastatyta 139 m. kaip imperatoriaus Hadriano mauzoliejus, vėliau buvo naudota kaip citadelė, kalėjimas, o neramumų metais čia buvo įsikūrusi popiežių buveinė. Pilyje galima apžiūrėti prabangius renesanso laikų popiežių apartamentus, kalėjimo kameras, lobių kambarį ir kt. Sakoma, jei norite pamatyti visiškai kitą Romą, pasivaikščiokite po Campo dei Fiori aikštę. Ji yra ypač gyva ryte, kai darbą pradeda prekiautojai gėlėmis. Dienos metu aikštė tampa turgumi, o naktį ji labiau panaši į kavinių ir barų vietą. Tad aplankykime! Nakvynė viešbutyje.

4 diena. Pusryčiai. Laivas laikas Romoje. Vietiniu transportu vykstate  į oro uostą. 16:40val skrydis Roma-Vilnius.

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Skrydis Vilnius – Roma – Vilnius,
  • 1 × nemokamas rankinio bagažo vienetas (40 x 20 x 25 cm) (pagal aviakompanijos taisykles), papildomo registruoto bagažo mokestis (teirautis agentūroje),
  • 3 nakvynės turistinės klasės viešbutyje dviviečiuose/dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose su pusryčiais,
  • kelionės vadovo, vykstančio iš Lietuvos, paslaugos,
  • ekskursinė programa,
  • kelionės dokumentų sutvarkymas.

 

Lankomi mokami objektai ir vietinio vadovo paslaugos neįskaičiuoti į ekskursijos kainą

*MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~ 100 EUR

 

Pastaba:

Keičiantis lėktuvo bilietų kainoms, kelionės kaina gali keistis.

Lėktuvų bilietai nekeičiami ir negrąžinami. Pinigai už juos negrąžinami. Pavardės keitimas už papildomą mokestį.

Nesusirinkus minimaliam keliautojų skaičiui, kelionė gali būti anuliuota.

Gali būti keičiamas programos eiliškumas dėl skrydžių grafiko ir laiko.

Pirmenybinis įlaipinimas ir registruojamas orlaivio bagažas už papildomą mokestį, užsakomas iš anksto agentūroje sutarties sudarymo metu.